Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Polski Klub Historyczny

Michael Lee Lanning 100 największych dowódców wszechczasów

Recommended Posts

Chociaż powszechnie potępiamy wojnę odrzucamy jako metodę rozwiązywania konfliktów, postaci wodzów i generałów z przeszłości nie przestają nas fascynować. Którzy z nich okazali się najwybitniejszymi strategami swoich czasów i wywarli największy wpływ na bieg historii? Autor niniejszej książki próbuje odpowiedzieć na to pytanie, zestawiając listę 100 największych dowódców wojskowych w dziejach świata. Wśród tych postaci prezentowanych w żywo napisanych szkicach biograficznych, znajdziemy sylwetki doskonale znane, ale natrafimy też na takich wodzów z minionych epok, których imiona pamiętają niemal wyłącznie znawcy dziejów wojskowości. Autor faworyzuje przede wszystkim dowódców, których zwycięstwa przyniosły ważne i długofalowe skutki dla świata, a zwłaszcza dla ich własnych państw i narodów. Wielu przedstawionym w pracy wodzom historia wystawiła surowy rachunek, obarczając ich odpowiedzialnością, za rzezie i ludobójstwo, toteż książka przypomina, że sława militarnych zwycięstw ma również swoją mroczną stronę.

Więcej:

http://www.eioba.pl/a127690/konkurs_na_najlepszy_artykul

http://klub-historyczny.pl/forum/viewthrea...p?thread_id=242

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekst w poście nie jest recenzją, a opisem książki. Linki również nie kierują na strony z recenzjami, a na strony konkursu, w którym do wygrania jest powyższa książka. W związku z tym temat do zamknięcia.

Temat dt. konkursu został przeniesiony do właściwego działu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.