Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Anonimowy

Jak jest w III klasie liceum (chodzi o przedmioty maturalne) ?

Recommended Posts

Witajcie :)

Obecnie szczęśliwie zmierzam do ukończenia drugiej klasy LO o profilu historia - wos. Chciałbym się dowiedzieć, jak wyglądała nauka przedmiotów maturalnych w Waszych szkołach. Czy mieliście jakieś dodatkowe lekcje, jak wyglądały powtórki materiałów, pisaliście dodatkowe wypracowania? Interesuje mnie też jak wyglądała sytuacja osób, które np. na maturze zdają historię, a wosu już nie. Pozdrawiam :)

Także kończę drugą klasę. Nie miałem żadnych dodatkowych lekcji ani powtórek materiału (najpierw trzeba wszystko zrealizować żeby potem powtarzać). W trzeciej klasie poza czterema godzinami historii będę mieć dodatkowe dwie godziny fakultetów z tego przedmiotu.

Avaritia   

Jako świeżo upieczona absolwentka profilu matematyczno-geograficznego powiem Ci tak: NIE miałam dodatkowych zajęć, cały czas straszyli nas tym, że nie zdamy matury, uczyłam się niepotrzebnych mi dzisiaj rzeczy i generalnie nie jestem zadowolona z tego, jakie przedmioty wybrałam na maturze. Poza tym mój profil powinien nazywać się matematyczno-piwny, bo geografii było tyle co nic, natomiast picia jak najbardziej. Dlatego dobra rada - jak chcesz zdawać z czegoś maturę rozszerzoną, to NIE POLEGAJ na nauczycielach, chyba, że masz jakiegoś wybitnego pedagoga z powołaniem, który najchętniej napisałby tę maturę za Ciebie. I nie wierz w to, że cała trzecia klasa to nauka do matury. Zaczynasz się tak naprawdę uczyć dopiero na kilka tygodni przed, wtedy już nie chodzisz na lekcje i generalnie masz szkołę w nosie. Pozdrawiam ;)

franco   

Ja przyznam, że byłem w mat-fiz w Legnicy i jak ktoś chciał zdawać maturę z historii, to mógł chodzić na dodatkowe fakultety z historii razem z ludźmi z humana zdającymi maturę z tego przedmiotu. Nauczyciele sami organizowali zajęcia pozalekcyjne przygotowujące do matury. Przeważnie polegało to na przelatywaniu całego programu od 1 klasy wzdłuż i wszerz. Duża ilość testów przypominających maturalne. W dużej mierze ćwiczenia.

Jak ktoś chciał, to chodził, jak nie, to nie. Chociaż przyznam, że warto było, bo matura zdana była jak trza ;)

Wołodia   

Temat może już nieaktualny bo Pedrosso już maturę zdał - btw. tak out of pure curiosity gdzie się na studia dostałeś? Ale zapewne na forum znajdują się młodsi użytkownicy, którzy będą zdawali maturę w tym/ w przyszłym roku. Ja do matury uczyłem sie sam - zero korków, byłem w mat-fizie tak więc miałem tylko godzinę historii tygodniowo od czasu do czasu uciekałem z polskiego żeby chodzic na historię do klasy humanistycznej (robiłem to też na okienkach) co prawie przepłaciłem niedopuszczeniem do matury z polskiego. Ale przede wszystkim już w wakacje przed maturą zacząłem czytać - porzebrnąłem przez "Europę" Daviesa, "Historię Powszechną.XVIw" Wójcika, Roztworowskiego "HP.XVII-XVIIIw" oczywiście przecudne repetytorium Marka Chmaja i podręczniki licealne. Poparłem to napisaniem paru wypracowań które sprawdziła moja historyczka i to wszystko pozwoliło mi zdać owe 2 lata temu maturę z historii na zadowalającym poziomie 78% co umożliwiło mi dostanie się na SGH

Wołodia studiuję historię na Uniwersytecie Warszawskim :)

Od siebie dodam, że nie wystarczy jedynie czytać. Bardzo ważne jest rozwiązywanie ćwiczeń, bo mają one swą specyfikę i jest kilka haczyków, na które można się złapać.