Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Anonimowy

Jak jest w III klasie liceum (chodzi o przedmioty maturalne) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Obecnie szczęśliwie zmierzam do ukończenia drugiej klasy LO o profilu historia - wos. Chciałbym się dowiedzieć, jak wyglądała nauka przedmiotów maturalnych w Waszych szkołach. Czy mieliście jakieś dodatkowe lekcje, jak wyglądały powtórki materiałów, pisaliście dodatkowe wypracowania? Interesuje mnie też jak wyglądała sytuacja osób, które np. na maturze zdają historię, a wosu już nie. Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Także kończę drugą klasę. Nie miałem żadnych dodatkowych lekcji ani powtórek materiału (najpierw trzeba wszystko zrealizować żeby potem powtarzać). W trzeciej klasie poza czterema godzinami historii będę mieć dodatkowe dwie godziny fakultetów z tego przedmiotu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Jako świeżo upieczona absolwentka profilu matematyczno-geograficznego powiem Ci tak: NIE miałam dodatkowych zajęć, cały czas straszyli nas tym, że nie zdamy matury, uczyłam się niepotrzebnych mi dzisiaj rzeczy i generalnie nie jestem zadowolona z tego, jakie przedmioty wybrałam na maturze. Poza tym mój profil powinien nazywać się matematyczno-piwny, bo geografii było tyle co nic, natomiast picia jak najbardziej. Dlatego dobra rada - jak chcesz zdawać z czegoś maturę rozszerzoną, to NIE POLEGAJ na nauczycielach, chyba, że masz jakiegoś wybitnego pedagoga z powołaniem, który najchętniej napisałby tę maturę za Ciebie. I nie wierz w to, że cała trzecia klasa to nauka do matury. Zaczynasz się tak naprawdę uczyć dopiero na kilka tygodni przed, wtedy już nie chodzisz na lekcje i generalnie masz szkołę w nosie. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
franco   

Ja przyznam, że byłem w mat-fiz w Legnicy i jak ktoś chciał zdawać maturę z historii, to mógł chodzić na dodatkowe fakultety z historii razem z ludźmi z humana zdającymi maturę z tego przedmiotu. Nauczyciele sami organizowali zajęcia pozalekcyjne przygotowujące do matury. Przeważnie polegało to na przelatywaniu całego programu od 1 klasy wzdłuż i wszerz. Duża ilość testów przypominających maturalne. W dużej mierze ćwiczenia.

Jak ktoś chciał, to chodził, jak nie, to nie. Chociaż przyznam, że warto było, bo matura zdana była jak trza ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

Temat może już nieaktualny bo Pedrosso już maturę zdał - btw. tak out of pure curiosity gdzie się na studia dostałeś? Ale zapewne na forum znajdują się młodsi użytkownicy, którzy będą zdawali maturę w tym/ w przyszłym roku. Ja do matury uczyłem sie sam - zero korków, byłem w mat-fizie tak więc miałem tylko godzinę historii tygodniowo od czasu do czasu uciekałem z polskiego żeby chodzic na historię do klasy humanistycznej (robiłem to też na okienkach) co prawie przepłaciłem niedopuszczeniem do matury z polskiego. Ale przede wszystkim już w wakacje przed maturą zacząłem czytać - porzebrnąłem przez "Europę" Daviesa, "Historię Powszechną.XVIw" Wójcika, Roztworowskiego "HP.XVII-XVIIIw" oczywiście przecudne repetytorium Marka Chmaja i podręczniki licealne. Poparłem to napisaniem paru wypracowań które sprawdziła moja historyczka i to wszystko pozwoliło mi zdać owe 2 lata temu maturę z historii na zadowalającym poziomie 78% co umożliwiło mi dostanie się na SGH

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wołodia studiuję historię na Uniwersytecie Warszawskim :)

Od siebie dodam, że nie wystarczy jedynie czytać. Bardzo ważne jest rozwiązywanie ćwiczeń, bo mają one swą specyfikę i jest kilka haczyków, na które można się złapać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.