Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Książę Jeremi Wiśniowiecki – recenzja

Recommended Posts

Jeremi Wiśniowiecki na pewno jest jedną z najsłynniejszych polskich postaci historycznych XVII wieku, głównie za sprawą powieści Henryka Sienkiewicza Ogniem i mieczem, zwłaszcza jeśli chodzi o współczesnych czytelników. Osoba ?kniazia na Łubniach? pojawia się częściej lub rzadziej praktycznie w każdej pracy dotyczącej powstania Chmielnickiego, gdzie Jarema najbardziej objawił swój talent wojskowy. Romuald Romański, twórca kilku książek na temat walk z Kozakami (Beresteczko 1651, Kozaczyzna, Wojny kozackie) podjął próbę napisania biografii słynnego księcia Jeremiego.

Tytuł: Książę Jeremi Wiśniowiecki

Autor: Romuald Romański

Wydawca: Bellona

Data wydania: 2009

Liczba stron: 344

Cena: ok. 35 zł

Ocena recenzenta: 5/10

https://historia.org.pl/index.php?option=co...&Itemid=386

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi książka przypadła do gustu, pomimo ogólnej krytyki. Jest to praca popularnonaukowa, luźna gawęda o księciu, pozostawiająca czytelnikowi otwartą furtkę do własnych przemyśleń w niektórych niewyjaśnionych kwestiach. Ciekawy i barwny język autora sprawia, że ciężko jest się od niej oderwać. Oczywiście podejmując się pracy o tak kontrowersyjnej i budzącej różne reakcje postaci, autor musiał liczyć się z falą krytyki. Myślę, że tak było właśnie w tym przypadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.