Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Książę Jeremi Wiśniowiecki – recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Jeremi Wiśniowiecki na pewno jest jedną z najsłynniejszych polskich postaci historycznych XVII wieku, głównie za sprawą powieści Henryka Sienkiewicza Ogniem i mieczem, zwłaszcza jeśli chodzi o współczesnych czytelników. Osoba ?kniazia na Łubniach? pojawia się częściej lub rzadziej praktycznie w każdej pracy dotyczącej powstania Chmielnickiego, gdzie Jarema najbardziej objawił swój talent wojskowy. Romuald Romański, twórca kilku książek na temat walk z Kozakami (Beresteczko 1651, Kozaczyzna, Wojny kozackie) podjął próbę napisania biografii słynnego księcia Jeremiego.

Tytuł: Książę Jeremi Wiśniowiecki

Autor: Romuald Romański

Wydawca: Bellona

Data wydania: 2009

Liczba stron: 344

Cena: ok. 35 zł

Ocena recenzenta: 5/10

https://historia.org.pl/index.php?option=co...&Itemid=386

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mi książka przypadła do gustu, pomimo ogólnej krytyki. Jest to praca popularnonaukowa, luźna gawęda o księciu, pozostawiająca czytelnikowi otwartą furtkę do własnych przemyśleń w niektórych niewyjaśnionych kwestiach. Ciekawy i barwny język autora sprawia, że ciężko jest się od niej oderwać. Oczywiście podejmując się pracy o tak kontrowersyjnej i budzącej różne reakcje postaci, autor musiał liczyć się z falą krytyki. Myślę, że tak było właśnie w tym przypadku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.