Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
he-man

Luigi Marinelli - Historia literatury polskiej

Recommended Posts

he-man   

Od zeszłego roku jest dostępna w księgarniach książka pt. "Historia literatury polskiej". Redaktorem tej pozycji jest Luigi Marinelli. Jest to wyjątkowa synteza przygotowana przez włoskich polonistów. Książka skłania do przemyśleń, co w rodzimej kulturze jest lokalne, a co europejskie i uniwersalne. Autorzy wprowadzili też do swojej pracy rozdział poświęcony literaturze polsko-żydowskiej i tworzonej w języku jidysz.

I tutaj mam pytanie do zainteresowanych Forumowiczów. Jeśli czytaliście tą książkę, to podzielcie wrażeniami. Ewentualnie napiszcie, czy warto aby książki tego typu były pisane przez obcokrajowców.

Za wszelkie wypowiedzi będę wdzięczny.

Pzdr smile.gif

12560434560.65093600!H_lit_polskiej_m.jpg

www.ossolineum.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

No to coś dla mnie:) Takie "włoskie" spojrzenie na naszą literaturę (zwłaszcza, że nasza rodzima literatura jest ponoć we Włoszech dość lubiana), może być szalenie ciekawe. A że interesuję się tą tematyką, to bez dwóch zdań wypadałoby mieć tę pozycję. Tylko ta cena...

Share this post


Link to post
Share on other sites
he-man   

Cieszę się z Twojego entuzjazmu dla tej książki. Przyznam, że mam podobne zdanie. Tym bardziej, że czytałem ją i ponadto poznałem prof. Marinellego.

Natomiast co do ceny, to taka pozycja wymaga niestety pracy, a to pociąga za sobą koszty.

Mogę zasugerować wizytę tutaj : http://www.allegro.pl/item979502616_okazja...y_polskiej.html to może się zdecydujesz :)

Pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Nabyć i tak w końcu ją nabędę, choćby i była droższa niż obecnie;) Ja zwyczajnie muszę czasem na coś ponarzekać. Z ciekawości tylko zapytam: czy, a jeśli tak, to ile tak mniej więcej jest o Wyspiańskim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
he-man   

Wiadomą rzeczą jest, że w tak przekrojowej pozycji trudno poświęcić więcej miejsca jednemu tylko zagadnieniu. Niemniej jednak o Wyspiańskim pisze się na ok. 12 stronach. To chyba niezły wynik, jak na tego rodzaju książkę.

Pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.