Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Lelek

Porada literacko-historyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Lelek   

Witajcie!

Zacząłem właśnie pisać powieść wojenną o Wojnie na Pacyfiku (maj 1942-wrzesień 1945). Nie jestem jednak pewny, które bitwy warto opisać, a które nie. Dlatego zamieszczam tutaj wstępną listę walk i proszę was o uwagi co do niej. Po prostu mówcie, o czym chcielibyście przeczytać.

Tak więc:

*Pobór i obóz szkoleniowy

*Midway (no po prostu nie ma Wojny na Pacyfiku bez Midway i tyle)

*Guadalcanal (a co mi tam, zmierzę się z Cienką czerwoną linią)

*Rajd na Makin

*Attu/Kiska

*Wyspy Gilberta - II bitwa o Makin i Tarawa - z tym, że jeden z bohaterów trafi znów na Makin (wielki comeback - dobry temat), a drugi na Tarawę

*Wyspy Marshalla

*Bitwa w Zatoce Leyte

*Bitwa o Manilę (początkowo planowałem Corregidor, ale zrezygnowałem - kilka dnia wyzwalania betonowych korytarzy - NUDA!)

*Iwo Jima

*Okinawa

PS Bardzo proszę nie pytać mnie o nazwiska bohaterów, koncepcję fabuły, mój styl, pomysł na okładkę itp. O tym rozmawiam na forum literackim, a tutaj pytam wyłącznie o bitwy.

PS2 Proszę nie zaczynać dyskusji, co jest lepsze - literatura faktu, czy powieści. Takie rozmowy nie są tematem niniejszego wątku i tego typu posty będę ignorował.

Z góry dziękuję za wartościowe odpowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Strasznie długa lista :) raczej na cykl niż na jedną powieść. Jak na moje to starasz się upchać za dużo starć, 10 rożnych bitew, część z nich morsko-lotnicza, więc ewentualny bohater służący w BPP sobie nie powalczy. Imho trochę zbyt ambitnie, nie lepiej ograniczyć się do jednej czy dwóch kampanii, ale zrobić je porządnie, z odpowiednim historycznym 'researchem'?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lelek   
część z nich morsko-lotnicza, więc ewentualny bohater służący w BPP sobie nie powalczy

Bohaterów jest trzech - dwóch głównych w Marines i jeden raczej poboczny w Marynarce, a więc jest okej.

trochę zbyt ambitnie

Nie chcę się chwalić - ale jak na moje możliwości, to wcale nie jest zbyt ambitne...

nie lepiej ograniczyć się do jednej czy dwóch kampanii, ale zrobić je porządnie, z odpowiednim historycznym 'researchem'?

Nie, nie lepiej, bo czy opiszę dziesięć, czy dwadzieścia misji, to odpowiedni historyczny "research" i tak będzie.

Strasznie długa lista wink.gif raczej na cykl niż na jedną powieść.

Po prostu zobaczę w trakcie pisania, ile tego objętościowo wychodzi - jeżeli przekroczę magiczny próg pięciuset stron, to nie problemu - będzie cykl.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę się chwalić - ale jak na moje możliwości, to wcale nie jest zbyt ambitne...

Korciło mnie do skomentowania już po tekście o zmierzeniu się z Cienką czerwoną linią, ale po powyższej dość buńczucznej wypowiedzi już się nie mogę powstrzymać - fragmenty Twojego pisania wrzucone na forum IOH raczej za dużo w kwestii możliwości nie wskazują. Jednak dobre samopoczucie i optymizm przyszłego autora to podstawa :) - powodzenia na szlaku który przetarł Jones czy Griffin...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lelek   

Jeeezu, przestańcie mnie śledzić i poruszać ten głupi temat ze stylem i całą resztą - odpowiadajmy na temat i zajmijmy se bitwami, dobra?

PS Aha, bym zapomniał - ponadto nie pokazujmy tak wyraźnie swojej zazdrości, hę?

Edytowane przez Lelek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
PS Aha, bym zapomniał - ponadto nie pokazujmy tak wyraźnie swojej zazdrości, hę?

Na takie nieuzasadnione zarozumialstwo trudno już w jakikolwiek sposób odpowiedzieć, dla mnie EOT.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Okinawa i Iwo Jima są absolutnie niezbędne.

Jeśli chodzi o cały Dalekowschodni TDW, to powinieneś wspomnieć o Mandżurii, Chinach i wojnach japońsko-radzieckich(Chasan, Chałchin-Goł, Mandżuria), bo to jest pośrednia przyczyna wybuchu wojny z USA.

I proszę o ograniczenie języka wobec innych userów(zwłaszcza w kolorze niebieskim). To bardzo nieładnie.

Pomijając to, że rzeczywiście, jak raczył wspomnieć mój przedmówca, to trochę za dużo. Ja bym pisał od 1943-44r., bo przecież żaden marine nie brał udziału w tylu bitwach. Sądzę, że najlepiej byłoby opisać bitwę o Iwo-Jimę lub Okinawę, ale samą, bez niczego.

A potem proszę o pierwszy rozdział.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.