Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Kampania wrześniowa 1939 r. - film na youtube

Recommended Posts

Albinos   

Dwie uwagi. Napisy momentami przesuwają się trochę za szybko, dodatkowo litery sprawiają wrażenie jakby się bujały. I jedna literówka. W 2:09 między Armii Czerwonej a Lublinie brakuje w. Poza tym jak dla mnie ok:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gnome   

A tak poza tym to chyba nie powinno się używać niemieckiej nazwy kampania (feldzug) bo tak hitlerowcy to nazwali, to była wojna obronna 1939 r.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gnome   

Tak czy inaczej jak dla mnie to wojna obronna, nie musimy używać niemieckiego nazewnictwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kampania wrześniowa 1939, kampania polska 1939, wojna polska 1939, obrona Polski 1939, wojna obronna Polski - do wyboru do koloru, wg mnie najbardziej adekwatna jest nazwa Kampania wrześniowa ew. kampania polska wybrałem tą pierwszą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gnome   

Jarpenie stosując taką metodologię przyznajesz rację Niemcom bo dla nich to i może była kampania ale dla Polski była to wojna (ostatecznie wczoraj coś z 20 razy słyszałem ten komunikat radiowy "a więc wojna").

No ale właściwie to tylko nazwa, ważne, że zrobiłeś ten "film".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale słowo kampania nie ujmuje, że była to wojna. Wojna trwała 5 lat, nie skończyła się wraz z kampanii wrześniowej tylko trwała dalej. Używanie wojna obronna mogłoby znowu prowadzić do wniosku, że w 1939 r. się skończyła, a trwała do 1945 r. Kampania wrześniowa była jej częścią i film ma pokazywać przede wszystkim to w jaki sposób doprowadzono do wojny, kto ją rozpoczął, ale także to, że Niemcy i Rosjanie w 1939 r. współpracowali przy rozbiorze Polski. Film skupia się na samym wrześniu i początku października, a wojna obronna trwała do 1945 r.

Film wymaga na pewno rozszerzenia i to najlepiej w j. angielskim, jeśli znajdę czas to go odpowiednio zmodyfikuje. Miałem też problem ze zdjęciami na wolnej licencji o dobrej jakości jeśli ktoś ma link do takiego zbioru z września 1939 r. bardzo proszę się nim podzielić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.