Skocz do zawartości

Prawo Krwi

Użytkownicy
  • Zawartość

    17
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Prawo Krwi

  1. Dobry wieczór, Czy jest jakaś nowsza literatura dotycząca tegoż tematu wydana po 1990 roku? Najlepiej jakby była by to pozycja całkowicie poświecona temu tematowi, jednakże i podrozdziałem nie pogardzę. Z góry dziękuję i pozdrawiam
  2. Szanowni, Spotykam się ostatnio w czasopismach z funkcją "niemieckiego posła w Polsce/Warszawie" ( Hermes, Rauscher, von Moltke). Czy ta funkcja miała jakieś umocowania prawne? Co dokładnie taka osoba robiła, chyba nie dublowała prerogatyw ambasadora? W internecie nic na ten temat nie ma, a nie jestem w domu, więc do książek nie zajrzę. Proszę o pomoc i wyjaśnienia. Pozdrawiam.
  3. Funkcja posła niemieckiego w Polsce

    To wiele rozjaśniło. Bardzo dziękuję. Kwestia tegoż nazewnictwa rozbija się o wojnę celną. Stąd wyżej przeze mnie wymienieni dyplomaci. Ci zaś, wyznaczani byli przez rząd w Berlinie jako pełnomocnicy do rozmów z delegacją polską dot. zawarcia traktatu handlowego i oni tytułowani byli mianem "niemieckiego posła w Polsce/Warszawie". Warszawa była zapewne wymieniona z racji tegoż, iż właśnie tam, naprzemiennie z Berlinem, prowadzone były rozmowy. Choć czasopisma traktowały ten tytuł jako całość, z tego co się orientuję, ale to już semantyka. W każdym razie jeszcze raz bardzo dziękuję. Temat można zamknąć. Pozdrawiam
  4. Witam. Potrzebuję do mojej pracy licencjackiej literatury odnośnie San Domingo/Haiti. Przy czym poszukuję opracowań/źródeł do samego władztwa francuskiego imperium aż do buntu i niepodległości tej wyspy. Książka typu "Historia Francji" Baszkiewicza nie jest moim targetem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Prawo Krwi.
  5. Pomniki Napoleona

    Secesjonista, strona się nie wyświetla. Mimo to, dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam, Prawo Krwi.
  6. Pomniki Napoleona

    Witam, Ten temat nie będzie zbyt wyczerpujący. Chciałbym się dowiedzieć, czy gdzieś oprócz Polski i Francji, w Europie stoją monumenty Napoleona Bonapartego? Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam, Prawo Krwi. Połączono dwa podobne tematy o pomnikach Napoleona. secesjonista.
  7. Witam, Poszukuję pewnego źródła podanego w przypisie, jednak jak szukam tego archiwum, w którym to znajduję się list, który mnie interesuje - to ono nie istnieje w internecie. Autor podaje jako archiwum z sygnaturą AD - Archiwum Legionów Polskich i gen. J. H. Dąbrowskiego. Może zbiory zostały przejęte przez inne, czy też nowo utworzone? Książka jest z 1979 roku, także mogło się sporo pozmieniać. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Serdecznie pozdrawiam, Prawo Krwi.
  8. Po powstaniu listopadowym, a nie styczniowym. Mimo to, dzięki za odpowiedź.
  9. Pomniki Napoleona

    Witam szanowne forum. Ostatnio zainteresowałem się tematyką legionową i wpadłem na teraźniejszy pomnik Napoleona Bonapartego w Warszawie. Nie minęła chwila, a okazało sie iż jest to rekonstrukcja pomnika z 1923 roku. Chciałbym się zapytać Was, czy istnieje może jakaś fotografia z okresu, która przedstawiała tenże pomnik, bądź informacje gdzie może się takie zdjęcie znajdować. Pomijam fakt istnienia postawienia postumentu z roku 21', który stał zaledwie parę miesięcy. Pozdrawiam, Prawo Krwi.
  10. Pomniki Napoleona

    Ha, przepięknie! Dzięki! Temat do zamknięcia.
  11. Witam, Prosiłbym o pomoc w zlokalizowaniu książki zapomnianej przez biblioteki oraz internet. Lokalne milczą, prywatne także, cyfrowe o dziwo też. Książka napisana przez Wandę Bobkowską na temat Działalność kobiet w narodowo-socjalistyc znych Niemczech. Pozdrawiam, Prawo Krwi.
  12. Jak wyżej napisałem, sprawdziłem w internecje tj. www.google.pl, jako pierwszy typ, w którym mógłbym czegokolwiek szukać. Proszę wpisać nazwę książki, czekam na efekty. Niestety żadnych nie będzie, bo jeżeli jest ona w zbiorach danej biblioteki, tj. w katalogu internetowym, to google jej nie znajdzie nigdy. I to nie jeste jakaś wiedza tajemna. Takie przytyki są wysoce poniżające, niestety nie dla mnie jakbyście mniemali. Bo w Was widzę ludzi, którzy czytać ze zrozumieniem nie portafią. Przykro mi z tego powodu. Jeśli ekran wywołuje u Was, drodzy Panowie, takie efekty, jakie przedstawiliście powyżej, zalecam wyjście na dwór i zdeżenie się ze świeżym powietrzem. Kontakty z ludzmi też są wskazane, te rzeczywiste. Pozdrawiam jeszcze raz Furiusza, który pokazał mi stronę, której nie znałem. Prawo Krwi.
  13. Tzn, jak pisałem o bibliotece internetowej to miałem na myśli digitalizację tej pozycji. Jednak, dzięki Furiusz za tę stronę.. trzeba będzie się wybrać na wycieczkę do któregoś z tych 3 miast, chyba że prześlą mi ładnie reprint gdy poproszę . No nic, dzięki za respons. Do zamknięcia. Pozdrawiam, Prawo Krwi.
  14. San Domingo - literatura

    Słaby ze mnie frankofon, także polską i angielskojęzyczną literaturę. Pozdrawiam.
  15. Witam, okazałem się szczęśliwym posiadaczem takiej kuli, dlatego też chciałbym ją bliżej zweryfikować i zapoznać się w tym temacie. Poszukuję wiec kwerendy na temat armat, samych kul armatnich najlepiej oraz ewolucji broni i amunicji. Pozdrawiam, Prawo Krwi.
  16. Dzięki wielkie i pozdrawiam Prawo Krwi. Temat do zamknięcia
  17. Jest to kamienna kula armatnia, a z tego co pamiętam one były używane od XIV do XVI wieku? Niestety nie miałem okazji jej zważyć ani wykonać pomiarów, a teraz jestem w pracy nad morzem, a że mogę skorzystać z Internetu to bawię się w internetowego historyka Na oko ważyła 3 kilogramy, może więcej.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.