Prawo Krwi

Użytkownicy
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Prawo Krwi

 • Tytuł
  Ranga: Licealista
 • Urodziny

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. To wiele rozjaśniło. Bardzo dziękuję. Kwestia tegoż nazewnictwa rozbija się o wojnę celną. Stąd wyżej przeze mnie wymienieni dyplomaci. Ci zaś, wyznaczani byli przez rząd w Berlinie jako pełnomocnicy do rozmów z delegacją polską dot. zawarcia traktatu handlowego i oni tytułowani byli mianem "niemieckiego posła w Polsce/Warszawie". Warszawa była zapewne wymieniona z racji tegoż, iż właśnie tam, naprzemiennie z Berlinem, prowadzone były rozmowy. Choć czasopisma traktowały ten tytuł jako całość, z tego co się orientuję, ale to już semantyka. W każdym razie jeszcze raz bardzo dziękuję. Temat można zamknąć. Pozdrawiam
 2. Szanowni, Spotykam się ostatnio w czasopismach z funkcją "niemieckiego posła w Polsce/Warszawie" ( Hermes, Rauscher, von Moltke). Czy ta funkcja miała jakieś umocowania prawne? Co dokładnie taka osoba robiła, chyba nie dublowała prerogatyw ambasadora? W internecie nic na ten temat nie ma, a nie jestem w domu, więc do książek nie zajrzę. Proszę o pomoc i wyjaśnienia. Pozdrawiam.
 3. Secesjonista, strona się nie wyświetla. Mimo to, dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam, Prawo Krwi.
 4. Witam, Ten temat nie będzie zbyt wyczerpujący. Chciałbym się dowiedzieć, czy gdzieś oprócz Polski i Francji, w Europie stoją monumenty Napoleona Bonapartego? Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam, Prawo Krwi. Połączono dwa podobne tematy o pomnikach Napoleona. secesjonista.
 5. Po powstaniu listopadowym, a nie styczniowym. Mimo to, dzięki za odpowiedź.
 6. Witam, Poszukuję pewnego źródła podanego w przypisie, jednak jak szukam tego archiwum, w którym to znajduję się list, który mnie interesuje - to ono nie istnieje w internecie. Autor podaje jako archiwum z sygnaturą AD - Archiwum Legionów Polskich i gen. J. H. Dąbrowskiego. Może zbiory zostały przejęte przez inne, czy też nowo utworzone? Książka jest z 1979 roku, także mogło się sporo pozmieniać. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Serdecznie pozdrawiam, Prawo Krwi.
 7. Ha, przepięknie! Dzięki! Temat do zamknięcia.
 8. Witam szanowne forum. Ostatnio zainteresowałem się tematyką legionową i wpadłem na teraźniejszy pomnik Napoleona Bonapartego w Warszawie. Nie minęła chwila, a okazało sie iż jest to rekonstrukcja pomnika z 1923 roku. Chciałbym się zapytać Was, czy istnieje może jakaś fotografia z okresu, która przedstawiała tenże pomnik, bądź informacje gdzie może się takie zdjęcie znajdować. Pomijam fakt istnienia postawienia postumentu z roku 21', który stał zaledwie parę miesięcy. Pozdrawiam, Prawo Krwi.
 9. Jak wyżej napisałem, sprawdziłem w internecje tj. www.google.pl, jako pierwszy typ, w którym mógłbym czegokolwiek szukać. Proszę wpisać nazwę książki, czekam na efekty. Niestety żadnych nie będzie, bo jeżeli jest ona w zbiorach danej biblioteki, tj. w katalogu internetowym, to google jej nie znajdzie nigdy. I to nie jeste jakaś wiedza tajemna. Takie przytyki są wysoce poniżające, niestety nie dla mnie jakbyście mniemali. Bo w Was widzę ludzi, którzy czytać ze zrozumieniem nie portafią. Przykro mi z tego powodu. Jeśli ekran wywołuje u Was, drodzy Panowie, takie efekty, jakie przedstawiliście powyżej, zalecam wyjście na dwór i zdeżenie się ze świeżym powietrzem. Kontakty z ludzmi też są wskazane, te rzeczywiste. Pozdrawiam jeszcze raz Furiusza, który pokazał mi stronę, której nie znałem. Prawo Krwi.
 10. Tzn, jak pisałem o bibliotece internetowej to miałem na myśli digitalizację tej pozycji. Jednak, dzięki Furiusz za tę stronę.. trzeba będzie się wybrać na wycieczkę do któregoś z tych 3 miast, chyba że prześlą mi ładnie reprint gdy poproszę . No nic, dzięki za respons. Do zamknięcia. Pozdrawiam, Prawo Krwi.
 11. Witam, Prosiłbym o pomoc w zlokalizowaniu książki zapomnianej przez biblioteki oraz internet. Lokalne milczą, prywatne także, cyfrowe o dziwo też. Książka napisana przez Wandę Bobkowską na temat Działalność kobiet w narodowo-socjalistyc znych Niemczech. Pozdrawiam, Prawo Krwi.
 12. Słaby ze mnie frankofon, także polską i angielskojęzyczną literaturę. Pozdrawiam.
 13. Witam. Potrzebuję do mojej pracy licencjackiej literatury odnośnie San Domingo/Haiti. Przy czym poszukuję opracowań/źródeł do samego władztwa francuskiego imperium aż do buntu i niepodległości tej wyspy. Książka typu "Historia Francji" Baszkiewicza nie jest moim targetem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Prawo Krwi.
 14. Dzięki wielkie i pozdrawiam Prawo Krwi. Temat do zamknięcia
 15. Jest to kamienna kula armatnia, a z tego co pamiętam one były używane od XIV do XVI wieku? Niestety nie miałem okazji jej zważyć ani wykonać pomiarów, a teraz jestem w pracy nad morzem, a że mogę skorzystać z Internetu to bawię się w internetowego historyka Na oko ważyła 3 kilogramy, może więcej.