Jump to content

Jaremisaria.

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About Jaremisaria.

 • Birthday 09/05/1996

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Rzeczpospolita Obojga Narodów

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 1. Wojsko kwarciane

  Sądzę, że byli bardzo dobrym wojskiem. Magnaci opłacali ich, musieli wyposażyć w broń itp, do tego pożywienie. Bronili granic Ron-a, a przez te wszystkie lata na pewno nabrali ...eee...zapomniałam tego słowa... AAA doświadczenia! A minusy(pochodzą z danych przeciwników wojsk-nie zgadzam się z nimi) Może nie należeli do wybitnych żołnierzy, ale podobno zdarzały się tam perełki. Pozostaje kwestia, jak byli przuczani, i czy wyposażenie było takie na odczepkę. Za dużo w tej kwesti wiadomości, niesposób ich wymienić, ale myślę że... kurczę nie wiem co pisać za dużo pytajników... kurczę... Hmmm... Myślę, że niby dobrze, że magnaci jednak musieli coś zrobić:mam na myśli wojsko. Pięniędzy troszkę wydali, ale pozostaje kwestia-czy wojsko był opłacalne, czy było doświadzczone? Dobrze walczyło? Większość w nim to był szlachta zaściankowa zagrodowa, która mało rózniła się od chłopów... Te wojska to tak jakby stworzone na odczepkę, żeby śrenia szlachta nie najeżdzała na magnaterię... Sama nie wiem, czy dobrze że stworzono je... Ale sądząc po opiniach o ich podchodach.itp. dobrze , że byli ps zaraz zerknę do moich książek i coś tam jeszcze wyłuskam. Pozdrawiam!!
 2. Michał Korybut Wiśniowiecki - ocena

  Zgadzam się z wami większości. Królem to został dzięki ojcu!Wiele tekstów źródłowych i książek, które czytałam sugeruje, że jego panowanie... nie było mówiąc delikatnie...dobre. Powiem szczerze Jego ojciec mmoże w 7 lat znał się lepiej niż on na , że tak powiem "wodzowaniu". Niestety, Michał wolał zagraniczne podróże, A jego bronia była ni to dyplomacja ni to wojna...po prostu nic nie robił, więcej decydowali za niego panowie szlachta.Szkoda, że nie odziedziczył nic po ojcu..(nie brać dosłownie)
 3. Elekcja 1697

  Tak właśnie! Większość była Za francuskim księciem Conti, ale Oprócz wozów złota czytałam, że Fryderyk August pomógł sobie, a raczej pomógł jemu Pan Jakub Sobieski,gdyż zrezygnował z walki o koronę.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.