Jump to content

damianek 80

Użytkownicy
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

About damianek 80

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność
 1. Spartakus i jego powstanie

  Problem w tym, że nie znam tego języka greki a translator w ogóle sobie nie radzi z tym tekstem. Bo tak wygląda przetłumaczona końcówka 120 "TE Dobrze, że już w Górotworu akosmos ekoptonto przez hrabiego jako fononu stało z evarithmiton wszystkich partii ODS, Roman nie jest tysiąc mężczyzn, Spartakus nekyn Uh evrethinai. Bardzo czwarty tłumów jeszcze nie de Ořešín, z bitwy; utrata długoterminowego Krassusa poszły w górę. A Przejściówka sobie s cztery części apemachonto dopóki wszystkich z wyjątkiem apolonto exakischilion, otrzymany ekremasthisan za Romin s wszystkie zęby z Kapui." No i niema nigdzie słowa ukrzyżowani, krzyż czy coś w tym stylu. Ale akurat nie znam się na tym więc może ktoś potwierdzić, że jest tu słowo ukrzyżowani ? W tekście francuskim translator wyłapał ukrzyżowani i przetłumaczył dość ładnie.
 2. Spartakus i jego powstanie

  No właśnie nic tam nie ma o ukrzyżowaniu... Tylko o powieszeniu. To jak było? Wikipedia pisze o krzyżowaniu.
 3. Spartakus i jego powstanie

  Czy ktoś może mi podać dokładne źródło historii o powstaniu Spartakusa? A właściwie dokładnie o tym że jego powstańcy zostali ukrzyzowani przy drodze. Skąd to wiemy?
 4. Widzieliście to ? :thumbup: http://www.rodzina24live.pl/ Big Brother normalnie
 5. która religia jest prawdziwa

  Nie mogą być wszystkie prawdziwe... Takie jest moje zdanie na ten temat.
 6. która religia jest prawdziwa

  Witam, postanowiłem zapytać się tutaj bo myślę że macie dużo do powiedzenia Która według Was, religia jest prawdziwa, i dlaczego? W internecie znalazłem .Istnieją dwa zasadnicze elementy wskazujące na to, czy dana religia może być prawdziwą. * 1. Religia posiada udokumentowane cudami Boże pełnomocnictwo i upoważnienie. * 2. Religia jest w całkowitej harmonii z wszystkimi naukami Biblii. Dopisał bym tam obok biblii też inne księgi, oczywiście takie które nie powstały nie wiadomo skąd i nie wcześniej niż 2000 lat. Tak więc czekam na ciekawe odpowiedzi.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.