Jump to content

damianek 80

Użytkownicy
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by damianek 80

 1. Spartakus i jego powstanie

  Problem w tym, że nie znam tego języka greki a translator w ogóle sobie nie radzi z tym tekstem. Bo tak wygląda przetłumaczona końcówka 120 "TE Dobrze, że już w Górotworu akosmos ekoptonto przez hrabiego jako fononu stało z evarithmiton wszystkich partii ODS, Roman nie jest tysiąc mężczyzn, Spartakus nekyn Uh evrethinai. Bardzo czwarty tłumów jeszcze nie de Ořešín, z bitwy; utrata długoterminowego Krassusa poszły w górę. A Przejściówka sobie s cztery części apemachonto dopóki wszystkich z wyjątkiem apolonto exakischilion, otrzymany ekremasthisan za Romin s wszystkie zęby z Kapui." No i niema nigdzie słowa ukrzyżowani, krzyż czy coś w tym stylu. Ale akurat nie znam się na tym więc może ktoś potwierdzić, że jest tu słowo ukrzyżowani ? W tekście francuskim translator wyłapał ukrzyżowani i przetłumaczył dość ładnie.
 2. Spartakus i jego powstanie

  No właśnie nic tam nie ma o ukrzyżowaniu... Tylko o powieszeniu. To jak było? Wikipedia pisze o krzyżowaniu.
 3. Spartakus i jego powstanie

  Czy ktoś może mi podać dokładne źródło historii o powstaniu Spartakusa? A właściwie dokładnie o tym że jego powstańcy zostali ukrzyzowani przy drodze. Skąd to wiemy?
 4. Widzieliście to ? :thumbup: http://www.rodzina24live.pl/ Big Brother normalnie
 5. która religia jest prawdziwa

  Witam, postanowiłem zapytać się tutaj bo myślę że macie dużo do powiedzenia Która według Was, religia jest prawdziwa, i dlaczego? W internecie znalazłem .Istnieją dwa zasadnicze elementy wskazujące na to, czy dana religia może być prawdziwą. * 1. Religia posiada udokumentowane cudami Boże pełnomocnictwo i upoważnienie. * 2. Religia jest w całkowitej harmonii z wszystkimi naukami Biblii. Dopisał bym tam obok biblii też inne księgi, oczywiście takie które nie powstały nie wiadomo skąd i nie wcześniej niż 2000 lat. Tak więc czekam na ciekawe odpowiedzi.
 6. która religia jest prawdziwa

  Nie mogą być wszystkie prawdziwe... Takie jest moje zdanie na ten temat.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.