Jump to content

Widłobrody

Użytkownicy
 • Content count

  731
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Widłobrody

 1. Odznaka

  Szukam informacji, co to za odznaka.
 2. Odznaka

  To maleństwo ma 2 cm, do wpinania.
 3. Odznaka

  IMO to nie brytyjske bo oni w odznakach Highland, Horse czy Home Guard nie stosowali takiego wiązanego monogramu ani takich barw. Ta korona jest belgijska. Ale nigdzie nie znalazłem w belgijskich odznakach ani wstążki w takich barwach ani owego monogramu.
 4. Szaniawski

  Szukam jakichkolwiek infomacji o duchownym protestanckim o nazwisku Szaniawski. Działał on w latach 50tych XIX w. Otrzymał od cara order św. Anny II klasy.
 5. Szabla i pałasz

  Czy wiecie blizej, co to za bronie. Na szabli z drugiej strony na głowni jest: Liberta. Czy to broń z czasów republik tworzonych na Półwyspie Apenińskim przez Napoleona? Pałasz ma wybity na głowni kartusz z pięcioramienna gwiazdką. Amerykański?
 6. Szabla i pałasz

  Głownia pałasza została wykonana w Chattelerault - jest takowe oznaczenie na niej. Ale ani rękojeść, ani głownia nie pasuje jakoś mi do regulaminowych pałaszy fancuskiej armii.
 7. To znasz poprawną odpowiedż, czy nie? Jak to pierwsze, to byłoby uprzjeme ją podać. Jak to drugie, to po co głos zabierasz?
 8. Straż Rzeczypospolitej

  Trafiłem na dokument z pieczęcią Sztab Straży Rzeczypospolitej, wystawiony w warszawie 2 sierpnia 1994, podpisany przez pułkownika Antoniego Jiczka. Oraz fotografie osoby w mundurze Pułkownika jest to Wacław Machnicki, na fotografii napisał on swój zyciorys, gdzie on twierdzi, że konspirował on w Straży Rzeczypospolitej. Wie kto coś o takowej organizacji i ewentualnie o owym pułkowniku Wacławie Machnickim?
 9. Rzeczpospolita Trojga Narodów

  To jest została podpisana. Ale w życie nie weszła. I nikt z obu stron potem do niej nie wracał. Juz dwa lata potem pod Cudnowem nikt do niej nie wracał.
 10. Rzeczpospolita Trojga Narodów

  Ale wtedy nie było podmiotu, z którym by te unie możnaby zawrzeć. Ówczesne elity musiałby same ów podmiot wykreować. Czy to możliwe? Jak ów podmiot sie w 1648 r. wykreował sam, to unia juz go nie satysfakcjonowała, a i RON też nie był do niej chętny.
 11. U źródeł czarnej sztuki (początki fotografii)

  Pornografia stała się istotnym nurtem właściwie od początku wynalezienia fotografii.
 12. To masz miedzioryt (odbitke z płyty na papierze) czy płyte miedzianą do owych dobitek?
 13. Dobre strony A. Hitlera

  Wg mej wiedzy Łukasz Kossowski nigdy nie wyceniał zarobkowo dzieł sztuki. Przypadków wystawiania rysuneczków takich jak Adiego, z nieznanym lub mało znanym autorem, znam setki jak nie tysiące. I ceny wówczas osiągane, o ile znalazł się nabywca, to góra 50 euro, a prędzej 20. Ale jak coś ktoś powiedział w TV, to musiał mieć rację. EOT
 14. Dobre strony A. Hitlera

  Zyję z tego, że własciwie wyceniam wartość dzieł sztuki i antyków. 50 euro to maksymalny pułap za takie prace. I to w czasach przed załamaniem sie rynku na rzeczy poslednie. Dzisiaj i 20 euro to byłaby bardzo korzystna cena.
 15. Numizmatyka

  Przy takich nakładach nie będą więcej warte niż kruszec.
 16. Dobre strony A. Hitlera

  Chyba ściema. Jako anonima to jego rysuneczki są warte góra 50 euro.
 17. Plan Schlieffena

  Bo plan ten zakładał, że Belgowie nie będą stawiać oporu. A to było zwykłe chciejstwo.
 18. Sztuka i kultura w epoce napoleońskiej

  Różni. Genialni (np. Beethoven, Goethe) i mierni. Wyprawa do Egiptu zaowocowała pierwszą fala egiptomanii w sztuce. Drugą mieliśmy po odkryciu grobowca Tutanchamona. Były też ważne zamówienia typu Łuk Triumfalny. Powstało, na krótko, najlepsze muzeum w dziejach dzięki temu, że N. zwoził Luwru co cenniejsze znalazł na ziemiach, które zajmował.
 19. Przecież tekst jest czytelny. Dotyczy poboru rekruta lub do koloniów na zasiedlenie. Podpis tez czytelny: Konstanty hrabia Plater. To marszałek szlachty Konstanty Plater (1778–1849) Autor serdecznie podziękował Widłobrody za pomoc w postach, które stanowiły off-topic i zostały usunięte (wraz z innym postem, który jako odpowiedź na off-topic, był także off-topic). /N.
 20. Poszukujemy informacji

  Niestety najbardziej prawdopodobnym jest dostarczenie tych dzwonów przez złodziei do skupu złomu. Pewnie zostały już przetopione.
 21. Prośba o identyfikację godła

  Wygląda na srebro. Czy są jakieś punce?
 22. Wiekszość świata histeryzowało z powodu zniszczenia dworca w Madrycie i bliźniaczych wieżowców. Sprawiasz sprawę tak; albo aprobujemy w każdej formie albo nie aprobujemy wcale? No to moja odpowiedź nie nie mieści w żadnej z opcji. A jaka jest, to napisałem.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.