Jump to content

Tobruk

Użytkownicy
 • Content count

  19
 • Joined

 • Last visited

About Tobruk

 • Rank
  Ranga: Licealista
 • Birthday 06/28/1986

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Polska Piastów

Kontakt

 • Strona WWW
  http://lew-lechistanu.cba.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Przyborów, lubuskie
 • Zainteresowania
  historia, webmastering, modyfikowanie gier
 1. Ja uważam, że najlepiej byłoby, gdyby skontrolowano Stalina podczas "demokratycznych wyborów w Polsce", aby były naprawdę demokratyczne. To byłaby niemal gwarancja uzyskania niezależności i pełnej suwerenności.
 2. Ceremonia właśnie. P.S Zastanawiam się, czy w obliczu rozdrobnienia panującego na przykład w ŚCR każde państwo maiło tam swojego metropolitę itp. czy były zwierzchne od jakieś archidiecezji (mogę tu coś zagmatwać).
 3. Jak w temacie. Wiem że pytanie proste ale nigdzie nie mogę się doszukać odpowiedzi
 4. Taktyka i szyki w XIX wieku

  W tych ramach rozgrywa się moja powieść.
 5. Taktyka i szyki w XIX wieku

  Dziękuję za link. Przeczytam. Odpowiadając poprzednikowi, mówię iż chodzi mi jedynie o okres po Napoleonie do lat 60.
 6. Witam. Piszę pewnego rodzaju książkę osadzoną w XIX wieku na tle fikcyjnych wydarzeń, jednak mam pewien problem - kończą mi się bowiem pomysły na to, jak w opisywanych przeze mnie bitwach można wygrać. Pal licho mniej znaczne potyczki, gdzie można polegać na samym ostrzale artyleryjskim albo wybicie wroga co do nogi. Chodzi mi o spektakularne zwycięstwa - takie, jakie odnosił np. Napoleon, oparte jednak na taktykach po jego "erze". Wiem że pod koniec "100 dni Napoleona" opracowano sposób na walkę z tyralierami i ich woltyżerami (z tego co mi wiadomo, Napoleon nie był zbyt elastyczny w tej kwestii i stosunkowo szybko poznano jego techniki). A więc chciałbym oprzeć się na waszej fachowej wiedzy i poprosić o małe kompendium taktyk wojskowych i szyków wojsk w XIX wieku. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Paweł
 7. Witajcie. W książce dla gimnazjum Tomasza Małkowskiego i Jacka Rześniowieckiego mówią o tym, że świeżo po upadku komunizmu i pierwszym wyborach na prezydenta wiele głosów w pierwszej turze zdobył obok Wałęsy "nieznany nikomu wcześniej emigracyjny biznesmen". Kim on był, tak z ciekawości, albo czy to w ogóle prawda - bo nic więcej o nim nie piszą. Hę? P.S Czemu "nieznany nikomu wcześniej emigracyjny biznesmen" wystartował w wyborach i co najważniejsze, jak do CHOLERCI UDAŁO MU SIĘ ZEBRAĆ TAK DUŻO GŁOSÓW?
 8. Jak w temacie. Skąd Rosjanie mieli plany bomby atomowej?
 9. Najgorszy władca Polski

  Też ograniczę się do jednego: 1. Bolesław Rogatka - jeden z najgłupszych, najbezmyślniejszych Piastów na tronie
 10. Ja staram odbudować tę świadomość u młodzieży przez stronę internetową. W luźny i współczesny sposób opowiadając o historii Polski. Pracuję nad nią od 4 miesięcy. Mam nadzieję że to nie był z mojej strony żaden spam, po prostu wydawało mi się tu odpowiednie o niej napisać. Po link zapraszam trochę niżej, na podpis:
 11. Propaganda radziecka (i sowiecka)

  Pamiętam że podawanym przez komunistów ideałem obywatela ZSRR było jakieś tam dziecko o imieniu Paweł (albo jakoś tak) które władzom nakapowało o ojcu - był on przeciwnikiem stalinizmu.
 12. A wiesz może co się stało z wnukiem Kazimierza Wielkiego, którego potem ogłosił swoim niby-synem? bo zapadł na ciężką chorobę, ale czy umarł?
 13. Zastanówmy się, co by było gdybyśmy nie "rozpieścili" szlachty przywilejami a zdali na silną władzę królewską. Ponadto, już wcześnie pozbawić króla nieograniczonej swobody w rozdawaniu królewszczyzn magnatom. Co sądzicie, jak by się to mniej więcej potoczyło?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.