Jump to content

Gorodecki

Użytkownicy
 • Content count

  31
 • Joined

 • Last visited

About Gorodecki

 • Rank
  Ranga: Student

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa
 1. Co najczęściej oglądasz w telewizji?

  Ja poza standardowym zestawem (wiadomości, piłka nożna) oglądam jeszcze teatr telewizji w każdy poniedziałek. Polecam
 2. https://forum.historia.org.pl/index.php?showtopic=3829 Miłej lektury. Coś mi wazeliną tu pachnie...
 3. Przyszła praca domowa

  ArekII dobrze kombinuje. To jest praca domowa w III klasie gimnazjum a nie referat na UJ. Ja na Twoim miejscu skupiłbym się na maksymalnie 3 rzeczach z jednej dziedziny np. lotnictwa(i dużo więcej czasu poświęcił na skutki wprowadzenia danej(ych) innowacji a mniej nad ich genezą).
 4. Sport

  Póki co to Cracovia prezentuje równą formę...
 5. Sport

  Na to, że Korona zagra w pucharach to pieniędzy bym zdecydowanie nie postawił . Wczoraj oglądałem kolejny mecz Lecha(z Lechią) i ta drużyna jest jak dr Jekyll i mr Hyde. Pierwsza połowa na remis z przewagą zespołu z Gdańska a druga połowa to już zupełnie inny mecz i koncertowa gra gospodarzy. Wydaję mi się, że jak Lech skończy swoją przygodę w pucharach(oby nie za szybko) to na ligowych boiskach nie będzie miał kto go zatrzymać.
 6. Jak daleko była III Rzesza od pokonania ZSRR?

  Potwierdzam "rewelacje" kaczmilka. Opis pochodzi z "Operacji Barbarossa" Paula Carella. Z tego co pamiętam to "manifestantów" złapało i zabiło NKWD.
 7. bitwy punickie!

  http://pl.wikipedia.org/wiki/I_wojna_punicka http://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_punicka http://pl.wikipedia.org/wiki/III_wojna_punicka Życzę miłej lektury.
 8. Prośba o pomoc - Parę pytań do rozwiązania

  Czas potrzebny na napisanie tego posta wystarczyłby na znalezienie odpowiedzi. Jednak nie będę taki i podpowiem pl.wikipedia.org powinno wystarczyć.
 9. co oznaczają te 2 pojęcia?

  A nie przypadkiem banicja i infamia? Gdzie usłyszałeś te pojęcia?
 10. Casus Irak: jak pozbyć się "obcych"?

  OT Czy na tym forum obowiązują jakieś normy językowe? Czemu temat w którym niektórzy "propagują" rasizm nie jest kasowany?
 11. Eksperymenty niemieckie i japońskie - porównanie

  Czy dla Niemców była to jednak "po prostu zabawa"? Naziści raczej poszukiwali taniego i skutecznego środka sterylizacji, który mógłby stać się realną alternatywą dla "ostatecznego rozwiązania". Jeśli mowa o celach ich eksperymentów to trzeba również wspomnieć o badaniach "w drugą stronę" czyli poszukiwaniu przez nazistów odpowiedzi na pytanie od czego zależy i czy istnieje szansa na wywołanie ciąży mnogiej.
 12. Na pewno wiadomo, że w czasie wojny bardzo wątpliwą reputacją cieszyło się SS. Gdy pobór ochotników do tej formacji przestał wystarczać część poborowych była wcielana bezpośrednio. Tego rodzaju zaciąg wywołał protest zarówno wśród rodziców jak i kościołów wielu wyznań. W ramach kompromisu wprowadzono więc miesięczny okres unitarny po którym rekrut mógł wybierać między SS i Wehrmachtem. Protesty te pokazują jednak jaką opinią wśród części społeczeństwa cieszyło się SS. A jak stała sprawa z żołnierzami przebywającymi na urlopach? Może oni mogli stanowić jakieś źródło informacji (przynajmniej dla rodzin i bliskich) na temat wojny i działań na zapleczu frontu?
 13. Zadanie na historie - Wolna elekcja

  http://kalendarium.polska.pl/wydarzenia/article.htm?id=82955 http://historia.gazeta.pl/historia/1,98786...na_elekcja.html Przyczyny są całkiem dokładnie opisane a co do skutków to pochwal się co sam wymyśliłeś a potem pomożemy(pomogę). Swoją drogą mógłbym się założyć, że wszystko jest dokładnie opisane w podręczniku(przynajmniej w moim było) więc może czas najwyższy podjąć odważną decyzję i go przejrzeć?
 14. Atak na Iran?

  Co to jest pakistańska organizacja paramilitarna skrajnego reagowania?
 15. Twój stosunek do polskiej rzeczywistości

  M. in. dlatego wybrałem PW. Pytałeś forumowiczów o perspektywy(szanse życiowe) ja póki co nie mam zbyt wielu powodów do narzekania a jak będzie to się dopiero okaże. Tu niestety masz racje. Rząd nie śpieszy się póki co z działaniami i chyba liczy na "doczołganie" się do 2013 roku kiedy dostaniemy(samorządy dostaną) pełne zwroty wydatków z Brukseli. Tak czy inaczej gdy przekroczymy 55% będzie trzeba uruchomić poważne działa oszczędnościowe albo kreatywną księgowość.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.