Jump to content

Kronos

Użytkownicy
 • Content count

  15
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kronos

 1. Witam, szukam zbioru map najważniejszych państw Starożytności. Z Grecją i Rzymem nie mam problemu (ale jeśli ktoś ma jakieś dobre mapy to proszę o informację), najwięcej trudności sprawia mi Bliski Wschód. Jeśli ktoś ma link do strony lub posiada je w plikach to bardzo proszę o kontakt. Nazwy mogą być po łacinie, po polsku lub po angielsku.
 2. Dziękuje za pomoc. Mam świadomość, że jest sporo dostępnych materiałów, ale dlatego piszę na forum żeby ktoś znający się na starożytnych mapach polecił jakąś sprawdzoną i rzetelną stronę.
 3. Rzym - bibliografia

  Proszę kogoś kompetentnego o podanie najważniejszych i najlepszych książek nt. Starożytnego Rzymu od początku do upadku.
 4. Co i gdzie studiujecie lub studiowaliście?

  A ja właśnie zostałem wpisany na listę studentów historii UJ i jestem z tego dumny
 5. Historia UJ - próg punktowy

  Moim zdaniem jedyne na co możesz się dostać z taką maturą to Uniwersytet Rzeszowski, UMCS może w II turze ale to takie bardzo naciągane 'może'. Jak zależy Ci na prawie to postaraj się dostać na porządny uniwerek, popraw maturę i startuj za rok.
 6. Matura z WOS-u 2010

  Mam pytanie bo ja na maturze z wosu, zamiast Bundesrat napisałem Bundesrad, czy uznają mi to? Jak myślicie?
 7. Rekrutacja na prawo UJ - 2010

  Jest szansa iść na prawo na UJ z angielskim podstawowym? Jeśli nie to mam dylemat - albo iść do Lublina - na prawo, albo do Krakowa - na historię.
 8. Norman Davies

  Proszę o bardziej szczegółowe opinie nt. Europy Daviesa. Są w tej książce jakieś błędy faktograficzne?
 9. Kawa czy herbata?

  Oczywiście kawa i herbata. Kawa do papierosa - rano, herbata do książki - w nocy.
 10. Sposoby na stres

  Dużo osób mówi o jedzeniu albo czytaniu ja jak się stresuje nie potrafię ani tego ani tego. Ja radzę sobie papieroskiem, ew. jeśli mogę i mam czas to wieczorem w knajpie, dobry jest jeszcze basen, siłownia i sauna na stres.
 11. Proca

  W średniowieczu to raczej proca miała niewielkie znaczenie, ponieważ wojownicy byli lepiej opancerzeni. Znaczenie na polu bitwy miała p. np. w starożytnym Egipcie, przeczytać można o tym choćby w "Faraonie" Prusa a pod względem historycznym jest on w miarę wiarygodny bo korzystał z ogromnej ilości źródeł i ogólnie na problematyce egiptologicznej się znał.
 12. Rzym - bibliografia

  Dzięki wielkie!
 13. Proszę Cię dziewczyno poczytaj trochę przepisów, z egzaminów zwalnia tylko tytuł laureata lub finalisty olimpiady ogólnopolskiej.
 14. WOS - literatura

  Repetytorium Operon + podręczniki Operon. Najlepszy zestaw z jakim się spotkałem, ogólnie rzecz biorąc matura z wosu jet pisana pod Operon dlatego polecam, naprawdę chyba najlepsze książki do nauki wosu w LO.
 15. Historia UJ - próg punktowy

  Dobrze jest zdawać WOS z którego o wiele łatwiej zdobyć te 70-80% a na UJ liczy się jak historia.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.