Jump to content

Mateusz199428

Użytkownicy
 • Content count

  100
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mateusz199428

 1. Józef Stalin - Polska krew

  Chciałbym się dowiedzieć czy to prawda że w żyłach Józefa Stalina płynie polska krew? Niektóre źródła mówią o tym że owszem był. Co wy o tym sądzicie?
 2. Nurtuje mnie pewne zagadnienie. Który z bohaterów miał większe znaczenie w bitwie pod Maratonem? Militiades czy Kallimach?
 3. Witam! Poszukuję książek w których jest opisana działalność chłopska przeciw okupantowi (III Rzeszy). Najlepiej aby regionem działań była Lubelszczyzna. Za każdą pozycję z góry dziękuję. Pozdrawia
 4. Napoleon - polityk i dyplomata

  Chodziło mi o grudzień 1812. Szczerze mówiąc to racją jest że podczas starć na polu straty były wyrównane. Lecz większą część stanowiły bitwy szarpane, w których Rosjanie atakowali mniejszymi oddziałami zaskakując wojsko Napoleona.
 5. Napoleon - polityk i dyplomata

  Ależ Napoleon w cale nie atakował zimą, lecz dokładnie za czą 24 czerwca. Czyli termin był dobry. Sęk tkwi w wielkości Rosji. Jej ogrom nie pozwala zdobyć państwa w jedno lato, a zimą to właśnie Rosjanie mają przewagę.
 6. Napoleon - polityk i dyplomata

  No fakt zagalopowałem się myśląc że taktykę tą stosował Napoleon. Przepraszam za taki błąd. Lecz trzeba przyznać że sposób ten wiele namieszała w armii Napoleona.
 7. Napoleon - polityk i dyplomata

  Witam! Moim zdaniem największym błędem Napoleona była taktyka spalonej ziemi w kampanii na Rosję. Błąd ten zaważył o losach tysięcy żołnierzy podczas odwrotu. Głód zabijał jak również zniżał prawie do zera morale i tak wyczerpanych przez mróz żołnierzy. Co skutkiem była niewydolność podczas bitew.
 8. Quiz II wojna światowa - edycja 2009

  Mój błąd. Najlepiej zgonić na upał.
 9. Quiz II wojna światowa - edycja 2009

  Do Dywizji 20 i 21
 10. W Mezopotamii lekarze byli określani jako zwykli ludzie. Przynajmniej tak mówi prawo Hammurabiego.
 11. Udział innych nacji w tłumieniu PW

  Chodziło mi o to że nie koniecznie Ukraińcy pomagali Niemcom.
 12. Udział innych nacji w tłumieniu PW

  Co do narodowości ukraińskiej to ostatnio czytałem książkę. W której było opisane jak ukraińska partyzantka pomaga polskiej. Janusz Gmitruk "Skazani na zagładę" tam jest wszystko wyjaśnione.
 13. Zbiór źródeł

  Równierz mam wiele osób w rodzinie którzy pamientaja II Wojnę Światową. Spróbuję z każdym z nich porozmawiać i coś z tego napisać.
 14. Ainowie

  Japończycy jak i równierz Mongolowie i Koreańczycy pochodzą z Azji Środkowej. Japończycy są mocno powiązani z Mongołami i Koreańczykami nawet andropolodzy dzielą ich na dwa typy: krępy, m a l a j s k o– m o n g o l s k i i wysmukły, o delikatniejszych rysach twarzy, m a n d ż u– k o r e a ń s k i.
 15. Quiz II wojna światowa - edycja 2009

  14 czerwca 1944 r. polski niszczyciel ORP Piorun oraz brytyjski HMS Ashanti zaatakowały zespół trałowców z 24 flotylli w pobliżu Jersey.
 16. Witam. Mam pytanie. Czy do chodzenia z wykrywaczem metali potrzebna jest licencja? Jeżeli tak to gdzie ją można otrzymać i jakie trzeba spełniać warunki?
 17. Chciałbym się dowiedzieć jak wy spostrzegacie starożytne imperia. W szczególności imperia za czasów takich dowódców jak: Juliusz Cezar, Aleksander Wielki. Zapraszam do dyskusji.
 18. Żony Piastów

  To nie nowość. Każde małżeństwo nie licząc Zygmunta Augusta było zawierane dla korzyści królestwa lub rodu.
 19. Żony Piastów

  Jeszcze Rzepka żona Piasta
 20. Jakie studia planujecie?

  Planuję Historie i Prawo na UJ
 21. Expo 2010

  Trzeba przyznać że polacy pokazali swą ludową piękność od dobrej strony. Lecz najbardziej podoba mi się Hiszpanii.
 22. Broń i Wy

  Broń biała. Szable.
 23. Ulubiony obraz

  Panorama Racławicka - Wojciech Kossak
 24. Głosowanie w wyborach od 16 lat

  Czasami 16-latek jest bardziej zorietowany i świadomy polityki w Polsce. Niżeli jakiś dorosły człowiek.
 25. Głosowanie w wyborach od 16 lat

  Jestem za tym aby w głosowaniu mogli brać udział także 16-latkowie.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.