Jump to content

Nikt

Użytkownicy
 • Content count

  13
 • Joined

 • Last visited

About Nikt

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta

Recent Profile Visitors

909 profile views
 1. Tuchaczewski i bolszewicy

  Mam problem z następującym zadaniem: Skomentuj słowa rozkazu M. Tuchaczewskiego : ,,Po trupie białej Polski wiedzie droga do wszechświatowego pożaru. N anaszych bagnetach przyniesiemy wolność wyzyskiwanej ludzkości". Odpowiedz, jakie nadzieje wiązali bolszewicy z pokonaniem Polski. Bardzo proszę o pomoc.
 2. Agnieszka Chylińska

  Jeżeli mamy tu już jednego demotywatora to ja pozwole sobie dodać jeszcze dwa .
 3. Teorie Spiskowe

  Prawda, biedny się zrobił Leo w ostatnich czasach. Spekulacje na tematy związane z nim robią się już czasami irytujące.
 4. Witam, witam Chciałam trochę zaciekawić Was tym właśnie tematem i podzielić się z Wami historią . Komplikująca się w latach 1912-1914 sytuacja polityczna w Europie, a zwłaszcza wypadki na Bałkanach, gdzie krzyżowały się interesy dwóch zaborców Polski: Rosji i Austrii, obudziły w polskim społeczeństwie nadzieje na konflikt zbrojny między tymi państwami. Narodowa Demokracja, na czele z Romanem Dmowskim, podtrzymywała swe wcześniejsze koncepcje współpracy z Rosją. Obecnie propagowano ideę zjednoczenia, po przewidywanym zwycięskim zakończeniu wojny przez Rosję, wszystkim ziem polskich w granicach państwa rosyjskiego. Miano przy tym nadzieję, że lojalna postawa Polaków wobec cara zaowocuje po wojnie znacznym zakresem autonomii zjednoczonych w obrębie Rosji, trzech dotychczasowych dzielnic. Sytuacja polityczna w zaborze rosyjskim nie zjednywała zwolenników temu programowi. Nie przyniosły więc większych rezultatów próby tworzenia przed endecję w początkach wojny polskich formacji wojskowych w Rosji, jak na przykład Legionu Puławskiego, tym bardziej że car nie występował z żadnymi zobowiązaniami wobec Polaków. Szczególne ożywienie nadziei niepodległościowych w związku ze zbliżającą się wojną można było zaobserwować w zaborze austriackim. Tamtejsi działacze postulowali wiązanie tych nadziei z monarchią austro-węgierską, przede wszystkim ze względu na stosunkowo szeroką autonomię Polaków w Galicji i ostrość antagonizmu austriacko-rosyjskiego. Według Józefa Piłsudskiego, wówczas przydódcy PPS - Frakcji Rewolucyjnej, chcąc mieć w nadchodzącej wojnie wpływ na swój los, muszą Polacy zbudować własną siłe militarną. Ponieważ Galicja cieszy się największą autonomi, stanowiąc niemal równouprawną część Autrii, należy w pierwszym etapie dążyć do przyłączenia Królestwa - czyli zaboru rosyjskiego do Galicji. W związki z tym proponował wkroczenie możliwie silnego oddziału wojska polskiego do Kongreski i pobudzenie jego mieszkańców do powszechnej walki partyzanckiej. Z programem Piłsudskiego identyfikowała się, działająca w Galicji od 1912 roku, Tymczasowa Komisja Skonfederowanych Stronnictw Niepodległościowych, jednocząca różne grupy ugrupowania politycznego, stawiające sobie za cel czynną walkę o wolność i niepodległy byt narodu polskiego. Zupełnie odmienne stanowisko zajęli polscy komuniści, reprezentowani przez Socjaldemokrację Królestwa Polskiego i Litwy (SDKPiL) i zbliżająca się do nich ideowo PPS-lewicę. Sprzeciwiali się oni kategorycznie idei niepodległości, dowodząc, że sprowadzi ona polski proletariat na 'grunt szowinizmu i walki narodowościowej'. Najaktywniejsi działacze SDKPiL: Adolf Warski, Leon Tyszko, Julian Marchlewski czy Róza Luksemburg agitowali za wspieraniem ruchów rewolucyjnych w Rosji i w Niemczech. Charakterystyczna ilustracja ich postawy był postulat skierowany do Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej Rosji o określenie z jej programu punktu głoszącego prawo narodów do samostanowienia. Co o tym wszystkim sądzicie?
 5. Aktualnie jestem zatopiona w lekturze opisującej wykopaliska z całego świata. Natrafiłam na bardzo ciekawy temat dotyczący Ameryki. Postanowiłam się tym z Wami podzielić . Był rok 1927. Ciekawego odkrycia dokonał pewien kowboj, który jechał konno niedaleko miasta Folsom (Nowy Meksyk). Znalazł tam kości, fragmenty krzemieni. Dotąd przyjmowano, że Ameryka Północna i Południowa stosunkowo późno zostały zasiedlone przez człowieka. Przypuszczano, iż nie przybył tu wcześniej niż około 1000 r. p.n.e. Jednak odnalazł się dowód, jakoby człowiek przebywał tu już 10 000 - 15 000 lat temu. Znalezione szczątki były łupem myśliwskim 'Praindian'. Były to szczątki kostne gatunku bawołu wymarłego w Ameryce Północnej przed 10 000 lat. Na miejsce znaleziska przybyli archeolodzy i geolodzy. Prace wykopaliskowe wykazały, że tu, gdzie dzisiaj leżały szczątki kostne, znajdował się kiedyś brzeg małego jeziora. W trakcie prac wydobyto obok szczątków ostrza krzemienne (Ostrze typu Folsom, około 1/2 wielkości naturalnej) długości 5-6cm. Mogły to być groty strzał. Dopiero po tym znalezisku rozpoczęły się poszukiwania 'pierwszych Amerykanów'. Dziś wiadomo, że kultura Paleoindian na Wielkich Równinacz trwała około 4000 lat. Podzieloną ją na trzy zasadnicze grupy kulturowe. Pierwsza z nich to kultura Llano (Clovis). Przyjmuje się, że przedstawiciele tej kultury żyli około 10 000-9000 lat p.n.e. Do drugiej grupy zalicza się kulturę Lindenmeier (kulturę Folsom), żyjącą 9000-8000 lat p.n.e. Trzecią jest kultura Plano (8000-6000 p.n.e). Wielu archeologów twierdzi, że pierwszy ludzie przeszli do Ameryki około 26000-28000 lat temu przez Pomost Beringa, a więc jeszcze przed największym zlodowaceniem Wisconsin, oddzielającym Alaskę od południowo-wschodnich terenów Ameryki Północnej. Jeżeli są jakieś pytania, chętnie odpowiem .
 6. Agnieszka Chylińska

  Ok, piosenka wpadła w ucho milionom słuchaczy, ale do cholery.. Co ona robi na tym teledysku!?
 7. Teorie Spiskowe

  Jeden już podałam wyżej. Poza tym może odniósłbyś się jakoś do tematu zamiast karcić ? Co do 11 września. Chciałam jeszcze dodać, że aż 46% Amerykanów nie wierzy w wersję jaką przedstawia Rząd. Może zacznę od Pentagonu. Pilot samolotu wykonał niesamowity manewr. Wg opinii wielu pilotów jest to niemożliwe do wykonania przez tak początkującego pilota jak Hani Hanjour. Ponadto taki właśnie manewr, jaki wykonał pilot jest prawie niemożliwy. Ponadto dziura jaką wywołał ów samolot była za mała! Tak duży samolot i tak mała dziura po uderzeniu? Cokolwiek uderzyło w Pentagon, skosiło po drodze 5 latarni, nie zachaczyło nawet delikatnie o trawnik i uderzyło w Pentagon. Mało tego - jedyne widoczne fragmenty samochodu są tak małe, że można je podnieść jedną ręką! Ani śladu skrzydeł, ogona, kadłuba, niczego! Rząd wytłumaczył to w ten sposób, że temperatura paliwa odrzutowego spowodowała DOSZCZĘTNE spalenie się CAŁEGO samolotu. Prawdopodobne? Może i tak, ale w takim razie jakim cudem zidentyfikowano 184 ofiary na podstawie DNA? Z naukowego punktu widzenia nie jest możliwe aby 12 ton stali i tytanu spaliło się po uderzeniu w Pentagon i po wybuchu paliwa. Najpierw chciałabym żeby ktoś ustosunkował się do faktów, które przedstawiłam przed chwilą. Później przedstawie swoje stanowisko co do WTC.
 8. Agnieszka Chylińska

  Dokładnie. Było tak dobrze, no ale czego się nie robi dla pieniędzy, prawda?
 9. Teorie Spiskowe

  Którą? Przeczytałam temat o Manuskrypcie, który założyłeś wcześniej na tym forum, nie ma tam jakieś większej dyskusji, a szkoda. Czekam z niecierpliwością
 10. Agnieszka Chylińska

  Hmm.. Kiedyś Chylińska to był ktoś. Ma na prawde niesamowity głos, mocny jak dzwon. Lubię jej posłuchać. Ale to co jest teraz.. Znajomi się śmieją, że teraz Chylińska to 'Dziecko Dody i Nergala'. Ta nowa płytka, ten dance, co prawde wchodzi w ucho, no ale proszę Was! To Chylińska! Jeszcze niech daje koncerty pod pseudonimem CHYSIA i będzie super.. Podsumowując - Chyliśnka kiedyś - prawdziwa gwiazda, perła polskiej muzyki. Teraz? Jakaś istna masakra wykreowana by zarobić jeszcze trochę pieniędzy.
 11. Teorie Spiskowe

  Jest bardzo wiarygodny. Np. to, że wszystkie najważniejsze osobistości tam pracujące wiedziały, że muszą opuścić w ten dzień owy budynek i w konsekwencji - nikogo ważnego tam nie było. Jest wiele innych kontroweryjnych faktów. Ale skoro nie wierzysz w teorie spiskowe, ja w większość zresztą także, to myślę, że dyskusja ta i tak sprowadzi się do niczego .
 12. Teorie Spiskowe

  A World Trade Center? W tym przypadku się z Tobą nie zgodzę. Rozwiniesz to jakoś? Bo pierwsze słyszę o teoriach spiskowych na temat Voynicha.
 13. Teorie Spiskowe

  Witam, witam. Poszukałam na forum i zauważyłam, że nie ma tematu tylko na temat teorii spiskowych. Co o nich sądzicie? Jakie według Was są 'prawdziwe', oparte na potężnych faktach a które to tylko teorie wysnute na domysłach?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.