Jump to content

Tullus

Użytkownicy
 • Content count

  40
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Tullus

 1. Kodeks "Króla wspaniałego"

  Hammurabi nie był pierwszym prawodawcą. Pierwszy znany kodeks stworzył Urnammu (2112 - 2095 p.n.e.) z Ur, czyli tak jakby ździebko wcześniej.
 2. Gdzie najlepiej studiować historię?

  Co sądzicie o uniwersytecie w Poznaniu. Mój znajomy strasznie go zachwala.
 3. Tortury

  Co do takich informacji polecam niewielką, acz ciekawą książkę Andrzeja Łyjaka pt,,Dawne narzędzia kar i tortur". Do torturowania służyły też dobrze różnorakie metody rozciągania i przypalania ciała.
 4. Książka, którą właśnie czytam to...

  Czy to, ta z serii HB wydawnictwa Bellona ? Jeżeli tak, to ja również ją czytałem, ciekawa pozycja.
 5. Rock

  Ja słucham ciągle dwóch tych samych zespołów, jest to Creed i powstały po jego upadku Alter Bridge(szczególnie ich najnowszą płytę Blackbird). Tak poza tym to przewijają się różna inne, ostatnio np. Apocalyptica i A perfect circle.
 6. A co myślicie o łucznikach konnych ? Partowie mieli ich rewelacyjnych.
 7. Gothic II

  Fajna gierka fajna. Sporo w nią grałem, nie jest to jakaś rewelacja, ale miło i przyjemnie się gra. Świat gry jest wspaniały, taki żywy i barwny. Co sądzicie o dodatku Noc Kruka ? Mi się podobał.
 8. Seria "Historyczne Bitwy" Bellony

  Zadziwiają mnie Ci ludzie, oni to chyba kupują by ,,mieć je wszystkie". Jeżeli chcieli by samych wiadomości za tą samą cenę mogli by kupić co najmniej 5 o tej samej tematyce. Ehh fanatycy...
 9. Historyczna seria "Gazety Wyborczej"

  Z tym nakładem wydaje mi się podejrzanie, ja sobie zamówiłem wcześniej w kiosku to mam, ale było ich bardzo mało. Nie zdziwił bym się gdyby nakład pierwszego ,najtańszego tomu był bardzo mały.
 10. Seria "Historyczne Bitwy" Bellony

  Wyprzedają różne starsze, podwójne lub mało czytane książki, pieniądze idą na nowe. Wracając do tematu, ostatnio czytałem Babilon z serii HB, całkiem ciekawy, ciut zagmatwany, ale ciekawy.
 11. Ja polecam książki A.Krawczuka, ciekawe pozycje przeczytałem większość z nich, na prawdę warto do nich zajrzeć.
 12. Książka, którą właśnie czytam to...

  Ja aktualnie czytam poleconą przez sz. Admina ,,Historia Powszechna" Marian Toporek, po przeczytaniu bodajże 30 str, muszę przyznać, że ciekawie się prezentuje.
 13. Seria "Historyczne Bitwy" Bellony

  W miejskiej bibliotece u mnie jest zawsze karton książek do kupienia właśnie po złotówce, pełno tam jakiś romansów i jakiś dziwnych pozycji, ale nie raz zdarza się coś ciekawego (np. ostatnio kupiłem ,,Siedmiu przeciw Tebom" A.Krawczuka, również za 1zł). Sprawdzenie tego kartonika to pierwsze co robie w bibliotece :wink:
 14. Seria "Historyczne Bitwy" Bellony

  Ja dzisiaj za kosmiczna cenę 1 zł (słownie: jeden złoty) kupiłem wspomniane już Waterloo 1815, fakt pierwsze wydanie i używane, no ale i tak się opłaca. Na razie wędruje na półkę, ponieważ czytam poleconego przez sz. admina, historię Toporka.
 15. Seria "Historyczne Bitwy" Bellony

  Niektóre z HB osiągają kosmiczne ceny z powodu ich liczby ich nakładu. Tych co było mało teraz kosztują ponad 50 zł na większości aukcji.
 16. Historyczne Vademecum

  Hmmm, czy aby przypadkiem to nie jest temat odnośnie historycznego vademecum ? Ja z Operonu już drugi rok mam podręczniki do biologii,chemii,fizyki geografii, pierwsze dwa uważam za co najmniej słabe.
 17. Ja zdecydowanie jestem humanistą. Przedmiotów ścisłych raczej nie lubię, a historia jest moją pasją.
 18. Katyń film Andrzeja Wajdy

  Ja właśnie wróciłem z kina, byłem razem z klasą. Hmmm film raczej średni, kilka wątków nic nie wnoszących do fabuły, ogólnie może być choć bez rewelacji. Znając nasze polskie realia film ten pewnie po około miesiacu zostanie wyemitowany w telewizji. Oczywiście w oddcinakch, choć nie wiem jaki to ma sens.
 19. Pamiętam tylko, z ostatnio przeczytanej ksiażki o Babilonie z serii historyczne bitwy Bellony, że początkowo wyrabiano z niego biżuterie i ozdoby.
 20. Ostatnio grałem w...

  Gram dość często w Battlefielda 2 ze znajomymi z sieci, poza tym to Rome:Total War i najróżniejsze inne strategie.
 21. Mój ulubiony komiks to...

  Komiksów mało czytałem, jak już to były one umieszczone w świecie Star Wars. Moim ulubionym z nich jest legendarne już Dark Empire.
 22. Operatorzy komórkowi

  Ja mam telefon w Era tak tak, jest to stary k700i, mam go już prawie dwa lata, niestety joystic mi już nie działa :wink:
 23. Niewiele czytałem o Rzymie,lecz był to głównie wspomniany już wyżej Aleksander Krawczuk, na prawdę przyjemnie się to czyta. Poza wymienionym już ,,Pocztem cesarzy rzymskich", warte polecenia są jeszcze ,,Konstantyn Wielki" ,,Gajusz Juliusz Cezar" to z tych co czytałem do tej pory.
 24. Punt

  Egipcjanie prowadzili prężny handel z Puntem. Egipcjanie przywozili z tej tajemniczej krainy cenne produkty takie jak: mirra, kadzidło, złoto, kość słoniową, heban i inne bogactwa.
 25. Pomysł na wagarowiczów

  Eeee dziwny pomysł. Nawet jeżeli są osoby które notorycznie wagarują to wiedzą o tym nauczyciele w szkole, Ci powinni poinformować rodziców o tej sprawie, jeżeli się to nie zmieni wtedy podejmować jakieś zdecydowane działania.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.