Jump to content

dembi

Użytkownicy
 • Content count

  31
 • Joined

 • Last visited

About dembi

 • Rank
  Ranga: Student

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.dziejepolski.phorum.pl
 1. Oczywiscie, że Grunwald. Ale na drugim miejscu jest oczywiscie Obertyn tam świetna zasłona taborowa hetmana Jana Tarnowskiego dało zwyciestwo Polaków.
 2. Mój ulubiony okres historyczny to

  Ja uwielbiam średniowiecze.
 3. Wojna z Moskwą 1534-1537

  O tej wojnie. Co myślicie czy taki podział był sprawiedliwy?
 4. Zjazd w Lewoczy 1494

  "HISTORIA POLSKI" Mariusza Markiewicza. A co w innych źródłach jest że Aleksander był w Lewoczy ja nei spotkałem sie z takimi źródłami.
 5. Ja uważam, że Stalin zwlekał z uderzeniem ponieważ chcciła jak najmniejszymi śiłami zdobyć tereny Polskie. Myślał sobie pewnie: ,, Niech Hitler walczy sobie z Polakami, a ja tylko przejme część ziem Polskiech. I tak własnie się stało.
 6. Chyba raczej pozytywna dzięki niemu powstało Księstwo Warszawskie.
 7. Polska Piastów

  to jeszcze zależy od nauczyciela ja np. mam takiego, że jak wykujesz podrecznik to czasmi tylko wystarcza na 4. No i tu wtedy potrzeba dodatkowych źródeł.
 8. Władysław II Jagiełło - ocena

  Ja uważam żę Jagiełło nie był takim złytm królem znamy gorsze przypadki w historii np. taki Michał Korybut Wiśniowiecki to można powiedzieć, że był złym królem , ale Jagiełło. Miał oczywiście sukcesy takie jak bitwa pod Grunwaldem 1410r. ale i tez porażki jak wyżej wspomnieny przywilej w Jedlnii. Można powiedzieć , żę był przeciętnym królem. W skali od 1-10 dał bym mu 6 a nawet może 7.
 9. Władysław III Warneńczyk

  JA też uważamy ,że Warneńczykiem można było zbyt łatwo kierowac ulegał wszystkim i przesto poniósł śmierć w bitwie pod Warną w 1444r.
 10. Stosunki Polsko-Litewskie

  Ja uważa, że jest bardzo ważne miec jakiegoś sojusznika. Kiedys unia skierowana była przeciko krzyżakom teraz rosjanom.
 11. Kwestionariusz Prousta

  1.Bartosz 2.Głowna cecha charakteru :wytrwałość 3. cech u meżczyzny chyba nie szuakm. 4. u kobiety prwadomównośc 5. co cenie u przyjaciól: to że potrafią sie bawić i zapomniec o problemach 6.moja głowna wada ignorancja 7.moje ulubione zajęcie :ksiązki i oczywiscie interek. 8.Moje marzeni o szczęsciu chyba nie ma tak że jest się do końca szczęsliwym wieć nie marze onieczym takim. 9.co wzbudza we mnie lek : bająki i węze 10.wole nie myślec bo na świecie jest i tak duzo nieszczęsc wiec moje światu juz nie jest potrzebne. 11.chciałbym być......lwem(kól zwięrzą ja bym tam zrobił porządek) 12.Kiedy kłamię: nie lubię kłamac ale czasami się zdarzy 13.lepiej nie bede tego pisał ale za duzo wulgaaryzmów. 14.ulubiony bohater literacki: hmmm......Robert Langdon z KOdu da Vinci. 15.bohaterowie życia codziennego... hm.. chyba nie ma takich. 16.czego nie cierpie ponad wszystko..... fizyki. 17.moja dywiza: trzeba zyc chwilą bo nigdy nie wiesz co sie jutro zdarzy. 18.dar natury który chciałbym posaidac chyba wszystkie 19. jak chciałbym umrzeć umrzec w sławie. 20.obecny stan moje umysło: wieczne zawirowanie 21.błedy które najłatwiej wybaczam.... wszystkie są trudne do wybaczenie.
 12. Kawa czy herbata?

  Herbata nie nawidze kawy....
 13. Oczywisci Jan Paweł II (patron mojej szkoły) Reprezetacja Polski w siatkówke. i ich srebnych medali. Pozatym fajnyhc zabytków na terenie polskich najbardziej uwielbiam Malbork i Wawel.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.