Jump to content

jpsapieha

Użytkownicy
 • Content count

  134
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jpsapieha

 1. Mnie ciekawi coś innego a nie znam odpowiedniej literatury. Wiadomo że np. metody radiologiczne są zupełnie nieprzydatne przy datowaniu znalezisk archeologicznych. Pytanie -skąd wiadomo że metoda dendrochronologiczna jest lepsza. Chodzi mi konkretnie o skalę dendrochronologiczną dla polskich drzew - czy można ją znaleźć w jakimś opracowaniu. Pytam, bo chętnie bym się jej przyjrzał i zobaczył czy i na ile jest naciągana.
 2. Widzę że stary komunista z historycy.org zawitał i tutaj i od razu zionie jadem. Może zamiast kiepskiej ironii mógłby tak choć raz przedstawić jakieś rzeczowe argumenty? Wiem, że to trudne jak nic się w życiu nie powiedziało z sensem ale może choćby jedna próba ? Uwierz mi - jeśli się mówi mądrze człowiek się z tym dobrze czuje.
 3. Bo widzisz. Najpierw było odkrycie C14 a dopiero potem można było badać jego stężenie w świecie. Przed odkryciem izotopu nie badano jego stężenia. Krótko mówiąc realną krzywą kalibracyjną mamy dopiero od momentu wykrycia C 14 (jeśli nie krócej) . Wcześniejsze punkty krzywej kalibracyjnej to fikcja.
 4. Ktoś jeszcze znalazł coś interesującego w temacie, akurat nie dotyczy dendro ale wątku pobocznego - dokładności datowania radiowęglowego: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=170377&pid=1714356&st=0&#entry1714356 Współcześnie wykonane naczynie i resztki pokarmu wydatowane na ok. 700 lat.
 5. Sport a Wy?

  Chodziło mi raczej o to czy robiłeś to za dzieciaka czy w nieco starszym wieku. Bo moje doświadczenia z grania za dzieciaka mówią że to bezpieczny sport, a Ty mówisz że nie-więc domyślam się że grałeś będąc w nieco starszym wieku kiedy już się ma trochę siły.
 6. Sport a Wy?

  Może masz rację, w podstawówce dzieciaki nie mają za dużo siły to i trudno sobie krzywdę zrobić, a kiedy ty grałeś ?
 7. Sport a Wy?

  O raptem jednej walce jeśli można to tak nazwać, to była tylko pojedyncza wymiana ciosów, każdy po razie wg powyższego opisu. Jeśli chodzi o czas-to było jakoś w 7-8 klasie albo w jednej i drugiej rocznika 85. Graliśmy co miesiąc chyba czy jakoś podobnie, były kije, bramki, odpowiednia piłka.
 8. Sport a Wy?

  Niezbyt niebezpieczny. Grałem w podstawówce, niebezpieczne było tylko okładanie się kijami ale dobrze się zasłoniłem przed ciosem i po ripoście przeciwnik zrezygnował z dalszej walki Innych walk na kije nie pamiętam, w każdym razie grywaliśmy w to w podstawówce dość często i nikomu nigdy nic się nie stało, a w każdym razie nic poważnego.
 9. Powstanie Chmielnickiego

  Ukazał się mój artykuł o bitwie konstantynowskiej 26 i 28 lipca 1648 roku, zapraszam do lektury: http://wbh.wp.mil.pl/plik/file/phw/numery PHW/2-2017-PHW.pdf
 10. Kto jest za wyjściem z Unii?

  Np. ja i każdy inny potrafiący właściwie oceniać straty i zyski z członkostwa w UE
 11. To nie teoria tylko fakt. Po drugie-podania o potopie są nie tylko w Biblii, więc i potop to fakt. Zresztą to nie ten temat-o Adamie, Biblii i potopie dyskutujemy w innym temacie [ciach]
 12. Oczywiście , kilka lat temu nawet jeden z prominentnych polityków to przyznał twierdząc że "Polska jest państwem teoretycznym".
 13. Oczywiście , to że tutaj tak nie napisałem nie znaczy że właśnie tak nie uważam. O ile wybieranie obcych na tron Polski stanowiło jedną z największych wad ustrojowych kraju to jednak król to była mimo wszystko tylko jedna osoba, której można było się przeciwstawić w trakcie np. rokoszu, a resztę władzy sprawowali głównie Polacy, którzy obsadzali większość urzędów. Zresztą jakby nie patrzeć Jagiellonowie się spolszczyli, potem był król Francuz i jeden Węgier ale po nich nastąpili Wazowie spokrewnieni z Jagiellonami, po nich dwóch Polaków (jeden ze spolonizowanej rodziny ruskiej). Dopiero co do prawowitości władzy Sasów mam olbrzymie wątpliwości-głównie dlatego że wbrew polskim prawom nie byli katolikami, to samo się tyczy Poniatowskiego, który był masonem a zatem również niekatolikiem. Gdybym miał władze ogłosiłbym że ostatnim legalnym królem był Jan Sobieski. Obecnie mamy ziemie polskie zamieszkane w większości przez Polaków ale niestety zarządzane w całości przez przedstawicieli lichwiarskiej międzynarodówki. Żebym zauważył odzyskanie niepodległości Polska musi być: 1. rządzona głównie przez Polaków 2. katolicka 3. z prawami z czasów ostatniego legalnego króla lub któregoś z jego poprzedników 4. nie może być ani liberalna, ani komunistyczna (faszyzm to dla mnie oczywiście odmiana komunizmu)
 14. Bzdury gadasz. Po 1-nie wszystko czego uczą na fizyce w szkole to fakty, znaczna część to spekulacje, hipotezy, modele itp, które w miarę rozwoju nauki zastępowane są nowymi modelami. Nie wiem jak uważałeś na lekcjach skoro o tym nie wiesz. Po 2-nie jest prawdą że Ziemia musiała powstać z jakiejś gwiazdy, czy czegokolwiek innego, Biblia mówi o stworzeniu jej przez Boga i nie ma żadnych faktów ustalonych przez fizyków które temu by przeczyły. Specjalnie zaznaczyłem słowo faktów, nie mam wielkiej nadziei że je zrozumiesz, bo widzę że jak inni ufolodzy-ewolucjoniści nie potrafisz oddzielić faktów od spekulacji, których w naukach przyrodniczych i innych także nie brakuje.
 15. Do Morawieckiego można się przyczepić o wiele rzeczy ale akurat nie o to. W 1968 mieliśmy PRL a nie Polskę, obecnie nadal nie mamy Polski tylko [ciach], zwany dla niepoznaki Rzeczpospolitą Polską, choć z Polską to nie ma nic wspólnego prócz nazwy, wystarczy porównać prawa, zwyczaje, moralność i mentalność Polski i Polaków przed rozbiorami z obecną. Nie ma tu prawie w ogóle punktów wspólnych.
 16. Czyli twoja wiedza fizyczna to "jedna baba drugiej babie" ? Wybornie. secesjonista nie rozumie że spór o kosmologię w tym temacie jest jak najbardziej na temat. Jeśli przyjmiemy kretynizmy wymyślone przez ufologów i innych ewolucjonistów wtedy Adam nie był pierwszym człowiekiem. Jeśli natomiast przyjmiemy kosmologię biblijną i naukę katolicką to Adam niewątpliwie był pierwszym człowiekiem, Ewa drugim i nikogo poza nimi Bóg nie stworzył, cała reszta powstała w wyniku rozmnażania. Nauka pokazuje dobitnie że kosmologia biblijna może nawet musi być prawdziwa, natomiast ewolucyjna na pewno nie jest nawet prawdopodobna, w świetle badań naukowych nie może być prawdziwa.
 17. I gdzie to niby jest sprzeczne z faktami naukowymi ? Fizycy przecież nigdy nie ustalili ani wieku gwiazd ani wieku Ziemi. Istnieje wiele spekulacji i metod szacowania wieku obiektów, problem w tym, że te szacunki są w zdecydowanej większości nieweryfikowalne. Zresztą kilka dni to nie jest zdecydowana a nieznaczna różnica. A skąd ten absurdalny pomysł ?
 18. A skąd wiesz, że ten Ut-Napisztim czy jak mu tak to nie był właśnie Noe ?
 19. Jak nie jest skoro jej ślad widzimy w niezmiennym nauczaniu Kościoła: http://www.ultramontes.pl/jp2_a_ewolucja.htm Co prawda z tego artykułu wynika że wypowiedział się na ten temat dopiero papież Pelagiusz w liście "Humani generis" (z kwietnia 557 r.) ale jak wiadomo wszelkie dogmaty Kościoła i inne stwierdzenia dotyczące prawd wiary były niczym innym jak przypomnieniem starszego nauczania. Nie ma powodu by w tym przypadku sądzić że było inaczej. Zresztą to, że najstarszy znaleziony na ten temat zachowany dokument papieski jest dopiero z 557 r. nie oznacza, że wcześniej nie powstały podobne, które się nie zachowały. Potop mógł znacząco zmienić warunki życia na ziemi, widocznie na gorsze. Możliwe również że po potopie zaszła jeszcze w ludzkim genomie jakaś szkodliwa mutacja która zmniejszyła długowieczność. Odpowiedzi na to pytanie może być więcej. Otóż to, Biblia mówi nie tylko o Noem na arce.
 20. Dowody zostały przedstawione tu masz film naukowy na ten temat: Szczególnie polecam od 32 minuty gdzie wyjaśnione jest matematyczne prawdopodobieństwo przypadkowego powstania życia i dowód na to że to niemożliwe.
 21. Ewolucja-jak wskazują wszelkie dowody-to bajka dla kretynów. W istocie nie tylko nigdy nie miała miejsca ale nawet nie była możliwa. W tej sytuacji i wobec wielu innych faktów (np. organizmy symbiotyczne, wzajemne uzupełnianie się elementów ekosystemów) jedynym wyjaśnieniem jest kreacjonizm-zresztą Kościół zawsze kazał interpretować Księgę Rodzaju w kontekście powstania świata dosłownie i potępił przeciwny pogląd.
 22. Pierwsze odcinki "Korony Królów"

  Pokojowe ? Radziłbym doczytać o ciągłych awanturach z heretykami, kłopotach z żydami i wręcz wojnach domowych z Rusinami schizmatykami. Niekoniecznie, prym w partiach politycznych w judeopoloni wiodą właśnie żydzi a nie Polacy, więc czy na cmentarz czy na PiSiora czy innego Korwina kasa trafia do żydów.
 23. Pierwsze odcinki "Korony Królów"

  Skoro przepuszczono je na renowację cmentarza mniejszości której rzekomo w Polsce prawie nie ma to widocznie skarb państwa ma za dużo pieniędzy. Mi osobiści by się te 3zł jakie mi osobiście na to ukradli przydały. Mógłbym za to kupić np. 1-1,5 bochenka chleba lub 1-2 cytryny albo piwo albo jeszcze coś innego. Nawet gdyby na renowację katolickiego cmentarza wydano taką kupę kasy byłbym urażony, w końcu ile taka renowacja faktycznie może kosztować ? Pewnie ze 100 razy mniej. Oczywiście fakt że chodzi o cmentarz żydowski boli jeszcze bardziej. Nie wiem gdzie tu dylemat. Państwo czy to w postaci cesarzy, królów itp zawsze w jakimś stopniu zajmowało się mecenatem. Niekoniecznie akurat wydawano na to publiczne pieniądze, czasami były to prywatne dochody władcy, niemniej mecenat zawsze miał miejsce.
 24. Pierwsze odcinki "Korony Królów"

  Rzecz w tym że pieniądze były , 100 mln złotych niepotrzebnych nikomu, które lekką rączką przeznaczono na renowację jakiegoś cmentarza żydowskiego w Warszawie, a można było wydać je na tę produkcję na przykład
 25. Też mnie to boli, co prawda na razie nie stać mnie nawet na 1/10 hektara ale wszystko zmierza ku dobremu w moim przypadku i za kilka lat chciałbym kupić choć z pół hektara lub hektar i zatrudnić tam kogoś kto będzie hodował dla mnie zdrowe żarcie pod moją kontrolą. Niestety lewica mi to uniemożliwiła (konkretnie komunistyczny PiS).
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.