Jump to content

Potwór

Użytkownicy
 • Content count

  34
 • Joined

 • Last visited

About Potwór

 • Rank
  Ranga: Student

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Rzeczpospolita Obojga Narodów

Kontakt

 • Strona WWW
  http://protektor-polska.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Rokosz Lubomirskiego

  Król Jan Kazimierz był beznadziejnym królem. Nienawidził jawnie Polaków, nie mówił nawet po polsku. Myślę że potrzebny był tylko zapalnik do takiego obrotu sprawy.
 2. Z dyskusji wynika że Panowie traktują historię jak sport. Kto był lepszy itd. Każda bitwa była inna w innych okolicznościach Czy można porównywać jedną z drugą?
 3. Jan Karol Chodkiewicz

  Dodam jeszcze że z opisu Tofika o Chodkiewiczu wynika że był on troszkę bohaterem podkoloryzowanym. Dziś wiemy że taki awanturniczy styl bycia magnatów gubił kraj.
 4. Jan Karol Chodkiewicz

  Ostatnio widziałem taki wykład Sieniawskiego o polskiej szabli Twierdzi on że w tamtych czasach każdy w dzieciństwie bawił się w wojnę i ćwiczenie fechtunku nie było czymś odmiennym. Chodkiewicz nie był w tym jakimś wyjątkiem. Pomogła tak jak dzisiaj kasa w karierze.
 5. Błędy Szwedów w trakcie Potopu

  Słyszałem wracając do Jasnej Góry że jednak braciszkowie się wykupili Szwedom ale gdzie słyszałem to nie pamiętam. Może wy coś o tym wiecie uczeni koledzy? Czy są jakieś tego przesłanki?
 6. Kościół katolicki nuncjuszem papieskim i Jezuitami wykonali kolejny krok do zawłaszczenia Rzeczpospolitej do swoich wpływów. Głupie posunięcia pogrążyły nasz kraj i straciliśmy niepodległość. W XVI wieku protestantów było bardzo dużo i byliśmy światową potęgą.
 7. Rzeczpospolita Trojga Narodów

  Miała szanse zaistnieć jednak mieliśmy głupie elity i np kozaków określano że są częścią organizmu rzeczypospolitej tak jak paznokcie które trzeba od czasu do czasu przyciąć. No i jak tutaj budować silne państwo...
 8. Stefan Batory - ocena

  Jeden z lepszych królów po Jagiellonach choć nie ma z kogo wybierać Wszyscy byli z nich słabi Wazowie najgorsi
 9. We Włoszech nie było pod tym względem tak źle.
 10. Dzisiaj wiemy tyle o Stalinie ile on sam chciał. Jaki był tego do końca nie wiemy. Co robił to wiemy.
 11. Buddyzm w III Rzeszy

  Też widziałem ten motyw na starożytnych garnkach Podobno był to symbol dobrobytu. A jeśli chodzi o niemieckie fascynacje np. Tybetem to czytałem ostatnio o Himmlerze. To był dopiero oszołom wysyłał całe ekspedycje w celu badania czy Niemcy nie pochodzą czasem z tybetańskich gór Jest to trochę groteskowe Tak sobie myślę.
 12. Wojna hiszpańska 1936-1939

  Kiedyś słyszałem że właśnie wojny domowe mają to do siebie że są zawsze bardzo brutalne. Bardziej niż wojny nacji
 13. Plany wojenne Stalina 1929-1930

  Kto wie Zdaje się że oni zawsze mieli takie plany Brakowało tylko zapalnika [... ciach - proszę trzymać się tematu].
 14. od CzK do NKWD

  Jedno jest pewne Jakby się nie nazywała to zawsze zostawiała po sobie miliony ofiar głód i nędzę. Sami za to dostawali lepsze wczasy lepsze jedzenie więcej pieniędzy i jakieś przywileje ale do czasu bo co jakiś czas cały skład był wymieniany na nowy i tak w kółko Chętnych do tej pracy co smutne nigdy nie brakowało tak jak w UB w Polsce. Zdrajców jest zawsze pełno Taki zepsuty jest człowiek.
 15. Archipelag Gułag...

  Trochę nudno ale perfekcyjnie opisał zjawisko Sołżenicyn. Chodziło o strach aby wszyscy się bali. Udało się to dlatego np tak długo rządził Stalin.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.