Jump to content

grzesiu96

Użytkownicy
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

About grzesiu96

 • Rank
  Ranga: Licealista

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Siemka. Wie ktoś co będzie na olimpiadze 2014/15? Bo teraz idę do trzeciej LO i chciałbym dobrze się przygotować do olimpiady... Niestety w drugiej klasie LO nauczyciel nic nie ogłaszał... Jest tu ktoś to chodzi na olimpiady i mógłby mi coś doradzić? i czy nauczyciel ogłosi takową w 3 klasie?
 2. Witajcie. Bardzo chciałbym pójść na studia historyczne, bo zakochałem się w historii tak ,,na dobre" jakoś tej wiosny. Wiadomo młody człowiek, do końca nie wie czego chce, tak było ze mną Ale już wiem czego chcę. Kończę aktualnie drugą liceum o rozszerzonej historii. Owszem, wcześniej też mnie to interesowało, ale nie w aż tak dużym stopniu. Od tej wiosny czytam praktycznie co popadnie, artykuły, książki itd. (ostatnio przeczytałem Serczyka - Katarzyna II - bardzo ciekawa książka). Po prostu wpadłem w ten wir Tyle, że pierwsze półrocze ,,trochę zawaliłem". Chodzi o czasy starożytności, okres rozbicia dzielnicowego też mi jakoś bardzo nie wchodził itd. Ale wiek XVI, rozwój demokracji szlacheckiej, renesans, a potem ukochany XVII w. związany z wieloma bitwami, wojnami... wtedy wpadłem Owszem, staram się we własnym zakresie czytać, mnóstwo czytać te ,,wcześniejsze lata" i coś tam wiem, ale biję się w pierś, i muszę wiedzieć jeszcze więcej. I teraz mam kilka pytań, bo nauczyciel w tym roku (jestem w nowej szkole) ani razu nie ogłaszał olimpiady historycznej, może w przyszłym zgłosi? (to pisałbym się od razu). Bo trochę mi głupio pytać, bo pierwsze półrocze miałem tróję (biję się w pierś, wtedy się nie uczyłem historii jakoś bardzo, co inne mi było w głowie , z kolei drugie półrocze to już 4 :thumbup: - tu już było naprawdę dobrze p.s nauczyciel jest cholernie wymagający np. napisałem 1699 pokój karłowicki pomiędzy Ligą Świętą z Turcją to dał 0 pkt. kazał napisać Polska (ja nawet wymieniłem państwa typu Wenecja, Habsburgowie itd...) Ale już ta czwórka w lepszym świetle mnie stawia Poza tym w drugim półroczu bardzo dużo się zgłaszałem... (on prwoadzi wykład, rzadko pyta uczniów o coś ale jak pytał to się zgłaszałem i nie powiem, trochę rzeczy wiedziałem )) a czemu? Właśnie przez te czytania, bo mnie to cholernei ciekawi) i takie pytanie : Jak myślicie ogłosi on tą olimpiadę w przyszłym roku? Chyba musi! Bo nie ukrywam, daje mi facet jakieś książki ja to czytam i powinno być dobrze! A jak wiadomo wtedy nie martwiłbym się ewentualnymi maturami, bo to różnie jest.Druga sprawa Co byście mi poradzili, na te wakacje, żeby jeszcze bardziej uporządkować, zdobywać wiedzę? http://allegro.pl/chmaj-historia-dla-kandydatow-repetytorium-x-i4268599057.html Zakupiłem taką oto książkę za 30+ zł, jak myślicie pomoże? Czy jak naprawdę przepracuję bardzo porządnie te wakacje, to nie powinno być problemu z rozszerzoną maturą za rok? Czy nie ma takiej reguły? Proszę poradźcie coś Chciałbym na UJ na historię Bardzo ciężko się dostać? Bo wydaję mi się, że nie aż tak bardzo, co innego politechniki, tego typu rzeczy to tam pewnie ciężko, albo na prawo, medycynę. A z historią powinno być okej? Oświeci mnie ktoś? Bo raz gdzieś czytałem nawet że nie trzeba matury zdawać z historii i można iść na historię!
 3. Witajcie. Bardzo chciałbym pójść na studia historyczne, bo zakochałem się w historii tak ,,na dobre" jakoś tej wiosny. Kończę aktualnie drugą liceum o rozszerzonej historii. Owszem, wcześniej też mnie to interesowało, ale nie w aż tak dużym stopniu. Od tej wiosny czytam praktycznie co popadnie, artykuły, książki itd. (ostatnio przeczytałem Serczyka - Katarzyna II - bardzo ciekawa książka). Po prostu wpadłem w ten wir Tyle, że pierwsze półrocze ,,trochę zawaliłem". Chodzi o czasy starożytności, okres rozbicia dzielnicowego też mi jakoś bardzo nie wchodził itd. Ale wiek XVI, rozwój demokracji szlacheckiej, renesans, a potem ukochany XVII w. związany z wieloma bitwami, wojnami... wtedy wpadłem Owszem, staram się we własnym zakresie czytać, mnóstwo czytać te ,,wcześniejsze lata" i coś tam wiem, ale biję się w pierś, i muszę wiedzieć jeszcze więcej. I teraz mam kilka pytań, bo nauczyciel w tym roku (jestem w nowej szkole) ani razu nie ogłaszał olimpiady historycznej, może w przyszłym zgłosi? (to pisałbym się od razu). Bo trochę mi głupio pytać, bo pierwsze półrocze miałem tróję (biję się w pierś, wtedy się nie uczyłem historii jakoś bardzo, co inne mi było w głowie , z kolei drugie półrocze to już 4 :thumbup: - tu już było naprawdę dobrze p.s nauczyciel jest cholernie wymagający np. napisałem 1699 pokój karłowicki pomiędzy Ligą Świętą z Turcją to dał 0 pkt. kazał napisać Polska (ja nawet wymieniłem państwa typu Wenecja, Habsburgowie itd...) Ale już ta czwórka w lepszym świetle mnie stawia Poza tym w drugim półroczu bardzo dużo się zgłaszałem... (on prwoadzi wykład, rzadko pyta uczniów o coś ale jak pytał to się zgłaszałem i nie powiem, trochę rzeczy wiedziałem )) a czemu? Właśnie przez te czytania, bo mnie to cholernei ciekawi) i takie pytanie : Jak myślicie ogłosi on tą olimpiadę w przyszłym roku? Chyba musi! Bo nie ukrywam, daje mi facet jakieś książki ja to czytam i powinno być dobrze! A jak wiadomo wtedy nie martwiłbym się ewentualnymi maturami, bo to różnie jest.Druga sprawa Co byście mi poradzili, na te wakacje, żeby jeszcze bardziej uporządkować, zdobywać wiedzę? http://allegro.pl/chmaj-historia-dla-kandydatow-repetytorium-x-i4268599057.html Zakupiłem taką oto książkę za 30+ zł, jak myślicie pomoże? Czy jak naprawdę przepracuję bardzo porządnie te wakacje, to nie powinno być problemu z rozszerzoną maturą za rok? Czy nie ma takiej reguły? Proszę poradźcie coś Chciałbym na UJ na historię Bardzo ciężko się dostać? Bo wydaję mi się, że nie aż tak bardzo, co innego politechniki, tego typu rzeczy to tam pewnie ciężko, albo na prawo, medycynę. A z historią powinno być okej? Oświeci mnie ktoś? Bo raz gdzieś czytałem nawet że nie trzeba matury zdawać z historii i można iść na historię!
 4. Alkohol i jak się bronić przed jego skutkami

  Witajcie. Piłem napój energetyzujący maksymalnie o 13. Teraz jest 20;30 - wypiłem pół piwa 4,5%, ale przypomniało mi się że kofeina i alkohol nie wolno łączyć. Ba, nawet przeczytałem że bezpośrednie wypicie piwa, a potem tigera to jest śmierć. Ale ja piłem mówię, maksymalnie o 13. Czy mogę pić, czy poczekać? Nie bardzo jeszcze?
 5. No dziękuje Panowie Czyli co proponujecie? Swoja droga napisałem 1699 r. pokoj Ligi Swietej z Turcja ( no to Habsburgowie, Polska, Wenecja, posrednictwo papiez ) z Turcja i facet mi dał0 pkt... Kazal napisac, ze Polska, a nie Liga Swieta bezsens... Ja nie rozumiem tych nauczycieli... Powiem Wam, że moja miłość do historii jest ogromna Zaczęla się od jakoś zimy, że zacząlem naprawde tym zyć... Mam cztery z roszerzonej historii... Ale jak typ daje 0 pkt za takie błędy że napisalem Liga Swieta zamiast Polska to pozal sie Boze... Zaluje tylko ze nie zacząłem od starozytnosci ,,tak sie interesowac tym" aczkolwiek cos tam sie interesowałem, ale nie aż tak... Jak sądzicie - nie przejmować się tym że mam 4 z historii na koniec? Walić te oceny? Mowie od zimy/wiosny pokochałem na maxa historie i już jej nie opuszcze Teraz pozyczylem ksiazke o Katarzynie II i juz czytam i jest naprawde fajna Staram sie to wszystko uporządkowywać, naprawde poswiecam temu duzo czasu przy czym sprawia mi to OGROMNA PRZYJEMNOSC i chcialbym bardzo studiowac historie.... Co mi koledzy fachowcy mozecie doradzic? Chcialbym wakacje przepracowac PERFEKT żebym naprawde chłonął to jeszcze bardziej. Moja przeszloscia sie nie przejmowac? Tym ze kiedys troche to olewałem? Ze wkręciłem sie w zimie i pokochałem to jak futbol i kolarstwo? Prosze o jakies psychologiczne wsparcie
 6. Tylko problem w tym, że boję się że maturę słabo napiszę z historii Pisałbym rozszerzoną... Czy naprawdę ciężko się dostać na UJ na historię? np. 70% to ile tak punktów? To naprawdę dużo? I druga sprawa jak to jest z olimpiadą? U mnie nauczyciel nic nie ogłaszał...Ale może w przyszłym roku ogłosi? Bo jak się jest lauratem to można nie pisac z historii wtedy?
 7. Kurde, ja to źle napisałem bo napisałem w czasie przyszłym, że załóżmy ,,pracuję na weekendach" o to chodziło
 8. Witam, chciałbym zadać kilka pytań odnośnie przedmiotu historii. Obecnie kończę drugą klasę LO. W historii zakochałem się w drugim półroczu drugiej klasy rozszerzonej. Wcześniej owszem, interesowało mnie to, ale nie w aż takim stopniu. Dopiero gdzieś od czasów rozwoju demokracji szlacheckiej, renesansu, reformacji, przyłożyłem się ostro tzn. zacząłem o tym czytać, szukać itd., że po prostu to pokochałem. Owszem, średniowiecze, starożytność wcześniej też coś czytywałem, ale to nie było to, i powiem, że mam braki na pewno w tym. Powiem krótko, ja to naprawdę uwielbiam i jedyna rzecz, która mnie pasjonuje to właśnie historia. Chciałbym zadać kilka pytań. 1) Obecnie jestem na rozszerzeniu na początku XVIII w. Tak jak pisałem, mam informacje jakieś tam o starożytności, trochę kojarzę, ale mimo wszystko nie byłem jeszcze wtedy tak ,,wkręcony: w historię i wiem że na pewno mam jakieś zaległości i ŻAŁUJĘ, że wtedy nie słuchałem tak ostro mojego nauczyciela i to co on mówi na lekcjach. Chciałbym to nadrobić. Co polecacie? Jest jakieś SZEROKIE KOMPENDIUM wiedzy do matury od starożytności do XV w.? Co czytać? 2) Czytam ostatnio bardzo dużo rzeczy historycznych. Czy to sam poszukuję skorelowanych rzeczy z lekcjami, czy to czytam artykuły na histmag.org itd. To też pewnie wzbogaca dobrze? 3) Bardzo, ale to bardzo mnie to interesuje. Historię mam w swoim szeregu na równi z moich kochanym kolarstwem i piłką nożną 4) Robiłem testy maturalne i zauważyłem, że niektóre rzeczy mogę zrobić źle, które nie wynikną z mojej niewiedzy, ale z błędnej analizy czytania pytań. Jak to poprawić? 5) Jestem w drugiej klasie LO (już wakacje za pasem to kończę) i pierwsze półrocze w oczach nauczyciela za dobrze nie wypadłem. Trója z historii. Drugie, obecne czyli teraz mam +4 z odpowiedzi ustnej u praktykanta, 3+ z kartkówki (pomyliłem się o rok w dacie... i nie wiedzieć czemu zakreślił mi jako błąd, że podałem bitwę pod Guzowem która była w 1607 roku i coś mu nie pasowało, że napisałem rokosz Zebrzydowskiego, w którym przegrał z wojskiem królewskim, a jemu to nie spasowało, chciałem zabłysnąć, a on - z przeciwnikami z zagranicy trzeba było... No i teraz czekam na sprawdzian, który poszedł mi już świetnie (efekt tego wkręcenia w historię ogromnego). Mój nauczyciel widzi teraz, przynajmniej ja mam takie wrażenie, że wpadłem w ogromną manię historii. On prowadzi lekcję w formie wykładu, staram się odpowiadać jak zada jakieś pytania, czymś się wykazywać i mi to nawet wychodzi na tle grupy (swoją drogą rozszerzona historia, a większość nie zna daty 1569... Nie żebym się chwalił czy coś, ale mówię jakie są realia. Czy jestem skreślony w jego oczach, czy głupio byłoby mi się zgłaszać na... olimpiadę w przyszłym roku? Bo naprawdę robiłem te olimpiady na necie i szło mi naprawdę nieźle A olimpiada, finalista - zwolniony z matury z historii, bo tak się boję że a jak matura się nie uda... Ale jakos tak mi głupio przed tym nauczycielem.. Zwłaszcza że miałem tróję na 1 półrocze... A mówię, od jakichś dwóch miesięcy pokochałem to i tyle, to tak jak z zakochaniem (kiedyś to lubiłem nawet, a teraz oszalałem)... Jak Wy to widzicie? 6) Teraz pytanie nie tyle co z natury historycznej, co z planami dotyczącymi mojej ścieżki... Słuchajcie, wiem jak jest po historii - tak wiem. I wiem, że po tym pracy nie znajdę w tej dziedzinie, bo nie oszukujmy się jest ciężko. Każdy wie jak jest. I co sądzicie, żebym spróbował tak: studiuję historię bo ją uwielbiam, nic tak nie lubię jak historię i daj Bóg chciałbym zostać na uczelni potem. Czy jest to możliwe? Jak rozpocznę doktorat, zdam go itd.? Tak jak pisałem studiuję historię, a poza tym... PRACUJĘ NA WEEKENDACH, zeby zdobywać doświadczenie zawodowe i mieć coś w CV i potem lepiej o pracę przecież Albo ewewntualnie jakieś studium zawodowe, jakiś zawód? Co sądzicie o tym? Historia jako ścieżka intelektualna, a studium/praca jako zawód - DA RADĘ TAKIE COŚ POGODZIĆ? Dodam, że jestem jedynakiem rodzice mi zapewnią utrzymanie A jak się uda, skończę tą historię to tak jak pisałem chciałbym brnąć w doktorat i zostać na uczelni.... Dziękuje Proszę o jakieś rady. Tylko sensowne odpowiedzi i pomagające mi, a nie w stylu ,,zapytaj ,,,, ,,,,, " - bo już takie miałem i nic mi one nie pomogły, pozdrawiam:)
 9. Gdzie najlepiej studiować historię?

  Ja piszę nową maturę w 2015 roku. I jestem zdecydowany na historię, którą kocham. Ile procent minimalnie trzeba mieć na UJ, UW? A na pozostałe ile? Pozdrawiam
 10. No tak, jesli mialbym kierowac sie sercem to tylko i wyłącznie historia, tyle ze kiedys jak sie załozy rodzine trzeba wyżywic dzieci itd. wiec jesli takie problemy sa po historii w znalezieniu pracy związanej z ukonczonym kierunkiem studiow czyli historii to nie dziwicie sie moimi wątpliwosciami. No ale tak pomyslalem ze moze pojsc na historie, a z tego co sie dowiedzialem do policji wystarczy miec srednie wyksztalcenie za studia nie dodają dużo pkt. (przechodzi się gęste sito, multiselect itd. ) Wiec moze by tak sie sprobowalo? Co o tym sadzicie? P.S Przepraszam, wszystkich których uraziłem
 11. Widzę, że nie ma sensu z niektórymi dyskutować, Podlas - mówisz bezpieczeństwo wewnętrzne, spoko, jeśli ten kierunek ukończę gdzie mogę pracować?
 12. Tak udzielił, ze duzo z tego zrozumiałem ;] Napisał o jakims Jarpenie, Bog wie kto to i ty to nazywasz porada?
 13. Albinos - dzięki kolego Jednak są mądrzy ludzie. Kolego powyżej Albinosa - lubię czytać literaturę, ale historyczne wspomnienia, chodziło mi że nie lubię licealnych typu Zbrodnia I kara i jakieś pierdoły... pisać, jakbym spiął [... ciach - bez takich kolokwializmów proszę] też potrafię jakoś napisać, ale mówię nie idzie mi to łatwo.
 14. Co za odpowiedzi, jestem podekscytowany tym że pomogliście mi, beznadzieja Widzę, że nie ma czego tu szukać. Pozdrawiam
 15. Nie wiem o czym Ty chłopie piszesz. Napisałem posta, w którym liczę na doradzenie, jakieś porady, a nie takie coś co Ty piszesz... Lepiej nie pisz, jak masz tak pisać
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.