Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
lurtz88

Rozpaczliwa Nadzieja

Rekomendowane odpowiedzi

lurtz88   

Jednostka stosowana w Cesarstwie Rzymskim Narodu Niemieckiego, w której szeregi rekrutowali się przeważnie wieźniowie skazańcy itp. typy:P Przeważnie uczestniczyli jako awangarda wojsk Rzeszy... Zwykli żołnierze czy bohaterowie... Zapraszam do dyskusji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lurtz88   

Pewnie tak tylko że o jednostce jakiej piszesz jest trochę przykładów nie koniecznie odnoszących sie do tematu:P Poprostu takich jednostek było dość duzo dlatego ja chciałem odnieść się do jednego konkretnego przykładu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że nigdy nie słyszałem o takiej formacji niemieckiej formowanej z więźniow czy skazańcow. W regimentach lancknechtow wydzielano czasami grupy strzelcow, znane własnie jako 'verlorene haufe', ale to byli najemni żołnierze przecież. Może napisałbyś coś więcej o wspomnianej przez Ciebie formacji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lurtz88   

No niestety posiadam w danym temacie tylko wiedzę ogólna:P (Za co przepraszam) Poprostu widocznie ktoś pomyślał że mozna w ten sposób oszczędzić na wydatkach na więzienia he he:P A tak powążnie to wydaje mi się że poprostu ci ludzie posyłani do walki w pierwszym rzędzie lub w najgorętsze rejony pola walki poprostu nie mieli nic do stracenia życie albo śmierć... Dlatego według mnie walczyli jak bohaterowie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Może się nie zrozumieliśmy - chodzi mi o to skąd pochodzi Twoja wiedza ogolna o tej formacji? Jakie jest źrodło podanego przez Ciebie opisu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, przyznam szczerze że wciąz to dla mnie dziwne. 'Verlorene haufe' kojarzy mi się tylko z lancknechtami, z reguły strzelcami, czasami (zwłaszcza przy szturmach) formowano je także z halabardnikow. Jednak, jak już pisałem, były to oddziały najemne, a nie jakieś grupy skazancow rzucane do walki...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Jest książka (po niemiecku) o tej formacji. Przeszło 275 stron:

Braun, Ernst , Der verlorene Haufe , Verlag Universitas, 1988.

Pierwszy raz usłyszałem o tej formacji. :|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jest książka (po niemiecku) o tej formacji

Wspomniana przez Ciebie książka opowiada o jednostkach z okresu II wojny światowej i nie jest to 'verlorene haufe' o ktorym mowa w tym topiku...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

To przepraszam za moją pomyłkę.

Czy jest jakaś wzmianka o tej formacji średniowiecznej w jakiejś kronice, a może roczniku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Argaleb   
To przepraszam za moją pomyłkę.

Czy jest jakaś wzmianka o tej formacji średniowiecznej w jakiejś kronice, a może roczniku?

Gdzieś kiedyś o niej czytałem. Tacy niemieccy bersekerzy. Nie pamiętam za bardzo ale czy to nie byli ci więźniowie z wielkimi dwuręcznymi mieczami, zdolni decydować o losach bitew?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś kiedyś o niej czytałem. Tacy niemieccy bersekerzy. Nie pamiętam za bardzo ale czy to nie byli ci więźniowie z wielkimi dwuręcznymi mieczami, zdolni decydować o losach bitew?

Argaleb... opamiętaj się.

Rozumiem chęć wypowiedzi się w różnych tematach, ale z jakimś umiarem.

Argumentacja : kiedyś o tym czytałem jakoś do mnie nie przemawia.

1. Jakieś źródło o niemieckich bersekerach?

2. Jakaś argumentacja za tym, że to właśnie więźniowie, z jakichś istotnych powodów mieli by się stawać bersekerami?

3. Jakieś przykłady bitew rozstrzygniętych właśnie przez więźniów?

4. Jakieś przykłady bitew rozstrzygniętych przez więźniów z dwuręcznymi mieczami?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Argaleb   
Argaleb... opamiętaj się.

Rozumiem chęć wypowiedzi się w różnych tematach, ale z jakimś umiarem.

Argumentacja : kiedyś o tym czytałem jakoś do mnie nie przemawia.

1. Jakieś źródło o niemieckich bersekerach?

2. Jakaś argumentacja za tym, że to właśnie więźniowie, z jakichś istotnych powodów mieli by się stawać bersekerami?

3. Jakieś przykłady bitew rozstrzygniętych właśnie przez więźniów?

4. Jakieś przykłady bitew rozstrzygniętych przez więźniów z dwuręcznymi mieczami?

Jak już mówiłem czytałem o tym dawno. Nie pamiętam zbyt wiele. To były ze trzy lata wstecz, ponadto był to jakiś krótki artykuł. Nie wiem czy teraz byłbym zdolny gdziekolwiek znaleźć informacje o tej jednostce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.