Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Współcześni a Rewolucja Francuska

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

Choć pytanie banalne, udzielenie jednoznacznej odpowiedzi pewnie jest zadaniem dużo trudniejszym: jaki jest Wasz stosunek do Rewolucji Francuskiej?

Jak oceniacie to zjawisko? Czy Was interesuje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Cóż, Rewolucja Francuska w gruncie rzeczy mało mnie interesowała, gdyby nie lekcje historii to bym nawet na nią nie spojrzał :/ No ale gdy ją zauważyłem ze zdziwieniem odkryłem że była bardzo ważnym wydarzeniem. Była Wielką Rewoltą która zmieniła całą Europę ! Konstytucja 3 Maja była czymś podobnym - państwa ościenne podobnie zareagowały. Zauważyłem też że Konstytucja Amerykańska jest w gruncie rzeczy podobna do tego co głosili Rewolucjoniści. Ogólnie bardzo ważne wydarzenie :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Rewolucja pozostaje w kręgu moich zainteresowań historycznych. Plasuje się tuż za Napoleonem. A kiedyś tak nie było- nie znosiłam rewolucji, choć wiedziałam jakie miała znaczenie na drodze Napoleona. Jednak podczas przygotowań do olimpiady historycznej w tym roku, dzięki lekturze podręcznika Żywczyńskiego zaczęła mnie wciągać. Poza tym, interesuje mnie Francja i jej historia.

Nie ulega wątpliwości, że było to zjawisko fenomenalne, niepowtarzalne. Późniejsze rewolucje były bardziej lub mniej podobne do niej, ale to nie było to samo. Rewolucja była pewnym przełomem w dziejach ludzkości. Ludzie tak jakby wyrwali się z pewnej niewoli, wyzwolili poglądy. Jednak rewolucji szybko się odechciewało. Poza tym, nie została wprowadzona, jak to określa Zahorski, na łożysko, na które chcieli wprowadzić ją filozofowie. Miała efekty uboczne, ale przyniosła też wiele dobrego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.