Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gregski

Battle of Britan

Rekomendowane odpowiedzi

poldas   

Eee tam;

Przecież wiadomo iż Beaverbrook miał na imię Lord. ;)

Ale reszta się zgadza?

Znaczy odnośnie meritum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Jak na imię miał ów pan Beaverbrook?

No jak ? Skoro się odniosłeś do nazwiska wypada ocenić resztę. Tym bardziej że poldas też jest zaiteresowany jeżeli chodzi o ocenę merytoryczną mojej wypowiedzi.

Odnoszę wrażenie że pisanie na tym zdominowanym przez jedną osobę forum, mija się z celem.

Zatem żegnam.

Amon.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Temat ma 32 posty. Ja napisałem 11.

Czyżbym go zdominował?

Przepraszam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

W zastępstwie secesjonisty i widiowego pozwoliłem sobie usunąć ostatnie trzy wpisy. Zażalenia od razu wywalam do kosza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

W zastępstwie secesjonisty i widiowego pozwoliłem sobie usunąć ostatnie trzy wpisy. Zażalenia od razu wywalam do kosza.

Pozwoliłem sobie otworzyć. ;)

Bo pytanie mam.

Bo w jednostkach Fighter Command slużyły m.in. Bristol Blenheim. Jakieś sukcesy?

Lotnictwo Włoch? I to samo pytanie o sukcesy.

A co do ewentualnych pyskówek, tudzież argumentów ad personam to radzę uważać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
učitel   

W/C Paul Richey, D.F.C. (together 10,5 kills, 8,5 kills in Hurricane with British Expeditionary Corps during Battle of France) worked as a fighting consultant after Battle of Britain. In his book written together with Franks (Fighter Pilot´s Summer) he says that Germans didn´t predominate in numbers of fighters in the critical days in the middle of September 1940 during Battle of Britain. He claim that then R.A.F. had in reserve several squadrons with Gloster Gladiator fighters. This biplane was very maneuvering fighter and it was excellent not only in actions in Western Desert, but also in dogfights against Italian maneuvering fighters.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
He claim that then R.A.F. had in reserve several squadrons with Gloster Gladiator fighters.

A mieli Brytyjczycy pilotów do tych dywizjonów?

Bo z tego co czytałem to na Hurricane'y i Spitfire'y sadzali mało doświadczonych pilotów często symbolicznym nalotem. Czytałem o pilocie który przesiadł się ze Swordfish'a i po kilku godzinach treningu dołączył do dywizjonu myśliwskiego.

Z resztą do Polaków i Czechów Brytyjczycy mieli obiekcje i wystawili ich do walki dlatego, że mieli kłopoty z personelem.

Dlatego niezbyt wierzę by w zanadrzu trzymali kilka dywizjonów Gladiatorów zamrażając tym samym znaczną liczbę wykwalifikowanych pilotów.

Jakie to były dywizjony?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Pytanie nieco wykraczające poza ramy tematu ale chyba nie ma sensu otwierać dla niego nowego wątku.

Czy wiecie jak efektywne były ASR-y (Air Sea Rescue)? Ilu ludzi uratowały i w jakich rejonach były zakotwiczone?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.