Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Legion Potępieńców - Sven Hassel

Recommended Posts

Tytuł: Legion Potępieńców

Liczba stron: 372

Okładka: Miękka

ISBN: 978-83-89700-84-1

Cena detaliczna: 28,00 zł

Data wydania: Lipiec 2009

Wydawca: Instytut Wydawniczy ERICA

Tłumaczenie: Juliusz W. Garztecki

Legion Potępieńców – przejmująca i brutalna historię autora, który trafił do karnego batalionu Wehrmachtu. Hassel pisze o ludziach, którzy nie wywołują wojen, ale muszą w nich walczyć… Wciągająca opowieść pokazująca II wojnę światową niemieckimi oczami.

Sven Hassel walczył na wszystkich frontach Europy. Napisał 14 powieści, które zostały przetłumaczone na 15 języków i wydane w nakładzie przeszło 56 milionów egzemplarzy.

Fragment z okładki:

„W imieniu Führera, Sven Hassel, Gefreiter 11. pułku huzarów, zostaje niniejszym postanowieniem sądu skazany za dezercję na piętnaście lat ciężkich robót. Jego nazwisko zostaje wymazane ze stanu osobowego tego pułku, pozbawia się go też wszystkich praw cywilnych i wojskowych na czas nieokreślony!”

Stałem tam jak ogłuszony, nie rozumiejąc, co mówi sędzia w uzasadnieniu mojego wyroku. Powiedział, że sąd okazał mi łaskę i pozwolił zachować życie. Nie zostałem więc skazany na śmierć. Uwzględniono, że zostałem zmobilizowany w Danii i że na drogę dezercji wstąpiłem namówiony przez kobiety niegodne miana Niemek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
FSO   

Witam;

książkę czytałem chyba z kilka razy. Gdzieś na jednej z pierwszych stron jest napisane. "Książka oparta jest w 90% na autentycznych wydarzeniach. Fabula ma tylko "upłynnić" akcję [czy jakoś tak - piszę z pamięci]. Choć ci sami bohaterowie występują w innych jego książkach, to nie zawsze jest tak, że jest między tą jedną pozycją i innymi [np. Komisarz, Więzienie NKW, i in] wewnętrznie spójna logika polegająca na tym, że jeżeli giną oni w "Legionie..." to nie występują później, co nie zmienia faktu, że warto poczytać te książki, by uświadomić sobie "że na wojence nie jest ładnie".

pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.