Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
adam1234

Blokada kontynentalna

Recommended Posts

adam1234   

Bez wątpienia najważniejsza decyzja gospodarcza Napoleona. Wprowadzona została dekretami berlińskimi wymierzonymi w Wielką Brytanię w 1806, a potem została rozszerzona dekretami mediolańskimi w 1807 wymierzonymi w bandery państw neutralnych.

Czy było możliwe, że Napoleon w ten sposób pokona Anglię? A co za tym idzie, czy było możliwe sprawienie by blokada była szczelna? Wreszcie w jakim stopniu odpowiadała za kryzys we Francji w 1811? I czy przyniosła Europie tylko straty?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.