Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
MArthinus

Historia UJ - próg punktowy

Recommended Posts

Tyle to nawet na prawo nie ma ^^ Na prawo jest średnia z matur koło 80% to na historie z całym szacunkiem, ale nie może być większa : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma za co zwłaszcza że przeczytałem ten post już po sprostowaniu ;)

Aczkolwiek by byc szczerym muszę przyznac że gdybym wszedł na forum zaraz po twojej odpowiedzi mógłbym dostac palpitacji serca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Progi punktowe 2008/2009

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie - 233/340

Uniwersytet Gdański - 59/136,25

Uniwersytet Łódzki - 112/828

Uniwersytet Mikołaja Kopernika - 30,5

Niestety nie wiem jaki był przelicznik.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

A ja jeszcze raz powtórzę. Progi punktowe, to sobie można... Co roku jest inny, i to co rok temu spokojnie dawało miejsce na liście, w tym może okazać się zbyt niskim wynikiem, i na odwrót. Tak więc radzę nie zajmować się progami, tylko czekać na wyniki rekrutacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutaj nie do końca masz rację, co prawda próg zależy od wyników kandydatów i miejsc na studia, ale jeśli chodzi o prawo na UJ to od kilku lat utrzymuje się w widełkach 78-82% średnia z matury w pierwszej turze potem jest chyba troszeczkę niżej. Być może na innych kierunkach prawidłowości są podobne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

To gdzie się utrzymuje, a jaki jest próg, to nie to samo. Wystarczy że raz matura poziomem znacznie odbiegnie od wcześniejszych lat, i już się to diametralnie zmienia. Kto może zaręczyć, jaki wynik w tym roku wystarczy? A dwa punkty procentowe, to wbrew pozorom różnica i to niemała. Jeśli próg wyniesienie 80%, to to, że wcześniejszej wyniki wahały się od 78-82%, osobie z wynikiem 78% nic nie da, bo limitu na dany rok nie osiągnęła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, ale jeśli ktoś będzie w tych widełkach 78% - 82% to wg mnie niemalże na 100% dostanie się na te studia jak nie w pierwszej to drugiej turze.

Problem jest jeśli zmienia się przelicznik wtedy trudno powiedzieć jak to będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
samko   

Witam!

Dostałem palpitacji serca jak przeczytałem że próg jest w granicach 92 % ;)

Występuje z zapytaniem czy na poziomie podstawowym czy rozszerzonym ?

jaki jest teraz przelicznik na historię UJ ? jak ma się podstawa do roz?

Edited by samko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wynik kwalifikacji jest średnią ważoną 1 wyniku przedmiotowego, z odpowiadającymi im wagami, wybranych w liczbie:

* 1 przedmiot z grupy 1

Grupa 1

(uwzględniany 1 wynik przedmiotowy) filozofia 1

geografia 1

historia 1

historia sztuki 1

język łaciński i kultura antyczna 1

język polski 1

wiedza o społeczeństwie 1

Lista rankingowa utworzona zostanie na podstawie wyników przedmiotowych uzyskanych przez kandydata na maturze, lub w przypadku osoby legitymującej się tzw. starą maturą, na centralnym egzaminie wstępnym.

Jeśli kandydat uzyskał wyniki z większej, niż wskazana w danej grupie, liczby przedmiotów kwalifikacyjnych, do wyliczenia średniej ważonej wybrane zostaną te dla niego najkorzystniejsze.

Kandydat legitymujący się tzw. polską nową maturą, rejestrując się w systemie ERK podaje wszystkie swoje wyniki z egzaminu maturalnego. Jeśli nie posiada wystarczającej liczby wyników przedmiotowych określonych w kryteriach kwalifikacyjnych dla danej grupy, nie zostanie wykluczony z procesu rekrutacji, a jedynie z brakujących przedmiotów uzyska zero punktów.

Kandydat legitymujący się polską starą maturą lub maturą zagraniczną, w trakcie rejestracji w systemie ERK dokonał zapisów na centralne egzaminy wstępne z przedmiotów wskazanych w kryteriach kwalifikacji na dane studia. Jeśli kandydat posiada inną niż wymagana liczbę wyników przedmiotowych, postępowanie kwalifikacyjne będzie takie samo, jak w analogicznej sytuacji w przypadku kandydatów z nową maturą.

Kandydat legitymujący się maturą międzynarodową (IB) rejestrując się w systemie ERK podaje wszystkie swoje wyniki z egzaminu maturalnego. Zdawanym przez kandydata przedmiotom z danej grupy przedmiotów IB przyporządkowane zostaną właściwe przedmioty z odpowiadającej jej grupy przedmiotów kwalifikacyjnych. Jeśli kandydat uzyskał wyniki z większej, niż wskazana w danej grupie liczby przedmiotów, do wyliczenia średniej ważonej wybrane zostaną te dla niego najkorzystniejsze.

https://www.erk.uj.edu.pl/studia/karta/123

Share this post


Link to post
Share on other sites
samko   

Czyli nie ma różnicy czy zdawałem podstawową czy rozszerzoną maturę?

Znalazł ktoś ubiegłoroczne progi? nigdzie nie można się doszukać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.