Jump to content

MArthinus

Użytkownicy
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

About MArthinus

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze
 1. Historia UJ - próg punktowy

  Agnieszka no to jesteśmy w takiej sytuacji z tym że ja mam 72%.
 2. Historia UJ - próg punktowy

  Jest różnica i to zasadnicza.Wynik matury podstawowej dzieli się przez 2.
 3. Historia UJ - próg punktowy

  Nie ma za co zwłaszcza że przeczytałem ten post już po sprostowaniu Aczkolwiek by byc szczerym muszę przyznac że gdybym wszedł na forum zaraz po twojej odpowiedzi mógłbym dostac palpitacji serca
 4. Czy ktoś się może z was orientuje jaki był w ubiegłym roku próg punktowy na historię na UJ?
 5. Konspekt wypracowania z historii 2009 r.

  Tak na marginesie jeszcze dodam że aby wszystko to co jest w opracowanym tutaj konspekcie umiescic na maturze na wypracowanie należałoby miec z 5 godzin + czas potrzebny na roziązanie testu i źródeł.Jednak mimo wszystko dla porówniania z tym co się napisało jest przydatny:)
 6. Konspekt wypracowania z historii 2009 r.

  hmm powiem tak starałem zachowywac proporcje pomiędzy oboma granicznymi strefami nie mniej wydaje mi się że udało mi się to utrzymac jedynie do wieku XVI.W następnym chyba za bardzo pisałem o gospodarce folwarczo-pańszczyznianej.Oczywiscie zauważałem też rozwój mieszczan na Zachodzie co miało doprowadzic do rosnących u nich ambicji politycznych dalsze umacnianie stosunków towarowo-pieniężnych itd.Co do tej pomyłki z cytatami to mam nadzieję że rzeczywiscie tak będzie. Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
 7. Konspekt wypracowania z historii 2009 r.

  Witam wszystkich na szanownym forum. Mam bardzo ważne pytanie mianowicie wypracowanie pisałem na I temat i w związku z tym mam pytanie.Niestety zapomniałem napisac o merkantylizmie i gentry skupiając się na sytuacji na wschód od Łaby.(na przykładzie Polski statuty wareckie piotrowskie potem rozejm w Altmarku,latyfundia itp) Myslicie że już za to moje szanse na wejscie w tzw 4 poziom spadły? PS:Teraz zauważyłem że mając w pamieci "Polska na przestrzeni wieków" przypisałem cytat Wyczańskiego Tazbirowi.Myslicie że to na tyle duża pomyłka że egzaminator to zauważy?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.