Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Wagram 1809 - Sławomir Leśniewski

Ocena książki  

2 members have voted

 1. 1. Oceniam tę książkę na:

  • 6
   1
  • 5
   1
  • 4
   0
  • 3
   0
  • 2
   0
  • 1
   0
  • Nie mam zdania
   0


Recommended Posts

Tytuł: Wagram 1809

Autor: Sławomir Leśniewski

Wydawnictwo: Bellona

Rok wydania: 2004

Ilość stron: 248

ISBN: 8311096112

Bonaparte uznał, że nadeszła chwila do zadania rozstrzygającego ciosu. O godzinie 12.30 rozpoczęła ruch kolumna Macdonalda w centrum. Generał poprowadził atak z niezwykłą brawurą. Poprzedzany huraganem ognia armatniego skierował kolumnę na Sussenbrunn, aby wbić klin pomiędzy rezerwę Lichtensteina, a prawie skrzydło korpusu Bellegardea. Generał szedł przed linią piechurów niczym zwykły oficer. Zarówno on, jak i jego maszerujący ramię w ramię żołnierze zdawali się nie zważać na wzmagający się ostrzał. Krzyżowy ogień nieprzyjaciela coraz skuteczniej dosięgał ścieśnione szeregi. Każdy celny pocisk armatni pozostawiał w nich krwawą wyrwę. Dziesiątki, setki zabitych i rannych znaczyły szlak kolumny.

Zapraszam forumowiczów do oceny tego HB-eka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W czasach gdy jeszcze zajmowałem się epoką napoleońską był to mój ulubiony HBk. Ciekawie napisany, p. Leśniewski nie tylko zajmuje się kampanią w Austrii ale i Italii. Obszernie opisane bitwy - nie tylko Wagram, ale i np. Aspern-Essling.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.