Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
FSO

Metro moskiewskie

Recommended Posts

FSO   

Witam;

temat umieścilem w tym dziale, gdyż pierwsze stacje metra zostaly otwarte w '35, kolejne w '38. Obecnie liczy ono ponad 280 km ogólnej dlugości. Pierwsze stacje, oddawane do lat 50-tych, byly zaprojektowane tak by olśniewaly do tej pory zadziwiają mozaiki w temacie socreal, o przyjaźni międzynarodami, o trudzie chlopa czy robotnika.

Pomijając ów wystrój metro w czasie II w.ś. spelnialo rolę schronu przeciwlotniczego, a część glębszych części także ewentualnie przeciwatomowe. Poza tym podobno istnieje częśc metra dostępna tylko i wylącznie dla najwyższych czynników państwowych.

Czy metro jest tylko zwyklym środkiem lokomocji, świadectwem swoich czasów, zabytkiem czy wszystkim po trosze?

pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.