Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Kartka do Przewodniczącego Barroso

Recommended Posts

W odpowiedzi na zaprezentowany na portalu EU Tube przez Komisję Europejską spot "1989-2009: 20 lat wolności" 1989-2009: 20 years of Liberty!, w którym nie ma najmniejszej wzmianki o roli, jaką w obaleniu komunizmu odegrała "Solidarność", dziennik historia.org.pl wspiera akcję wysyłania na adres mailowy przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso kartek przypominających o historycznej roli "Solidarności".

W liście skierowanym do Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, inicjator akcji - Bogusław Sonik Poseł do Parlamentu Europejskiego - podkreśla: "W 2005 roku Parlament Europejski przyjął rezolucję o uznaniu 31 sierpnia Dniem Wolności i Solidarności, w której wezwał Radę i Komisję do "szerzenia świadomości faktu, że "Solidarność" jest częścią europejskiej edukacji i kultury. O tych faktach wie cała Europa i świat, dobrze by było, żeby również Komisja Europejska tę świadomość posiadała".

Prawda historyczna to fundament relacji europejskich. Tylko wtedy, gdy o historii mówimy w sposób uczciwy i prawdziwy nie stanowi ona przeszkody w dialogu między krajami, ale wręcz odwrotnie: pomaga osiągnąć wspólne cele.

Dlatego zachęcamy do przesyłania na adres mailowy przewodniczącego Barroso jose-manuel.barroso@ec.europa.eu lub adres rzeczniczki prasowej leonor.ribeiro-da-silva@ec.europa.eu kartek przypominających o znaczeniu "Solidarności".

Kartka do wysłania:

solidarnosc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.