Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
cogito

Bitwa pod Kircholmem - książki

Recommended Posts

cogito   

Piszę pracę na ten temat, jednym z moich źródeł jest tekst Naruszewicza - moje pytanie dotyczy jego sposobu przedstawiania wydarzeń - co sądzicie o tym?? no i drugie pytanie, do jakiego autora najlepiej odnieść się jeżeli zalezy mi na faktach historycznych dotyczących tej bitwy??

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Jeźdźcy apokalipsy" - Kazimierz Korkozowicz, oraz seria Bellony Kircholm 1605 -

Henryk Wisner. Naruszewicza nie czytałem więc nie odp. ci o tym jak on przedstawia wydarzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Paweł   

Kup sobie na Allegro planszową grę strategiczną pt: Kircholm-1605, firmy Dragon. Zagraj 2-3 razy. Od razu zrozumiesz o co w tej bitwie chodziło.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w4w   

Szwedów można porównać do Scypiona uczłi się od mistrza i w końcu go pokonał. Tak samo Szwedzi mimo 26(!) letniego pasma porażek w końcu pokani Polaków w polu i to oni byli stroną dominująca w wojnie o ujście wisły czy w 2 wojnie północnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Husarz   

W. Więckowska - Mitznerowa "Karol Chodkiewicz". Właściwie to biografia, ale jeden rozdział jest poświecony bitwie pod Kircholmem.

Na uwagę zasługują także bardzo ładne rycinki pana Haykowskiego (które także mógłbyś wykorzystać jeśli to nadal aktualne) szczególnie szyk piechoty wybranieckiej w ogniu.

Podrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.