Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
mt17

Majowie - a koniec świata

Recommended Posts

mt17   

Witam, jestem nowy na forum, może nie zapoznałem się dobrze z regulaminem i być może nie będzie pasował dział gdyż oglądałem dziś na historii film o Majach i Inkach oraz ich przodkach okres Majów przypisywali jakoś 300-900 r n.e. więc nie wiem czy dobrze wybrałem.

Więc po obejrzeniu tego filmu który mnie zafascynował przez ich odkrycia m.in. ich kalendarz, piramidę która miała 365 stopni z kamienia która określała dany dzień czy jakoś tak (nie pamiętam dokładnie) po odkrycie końca świata 2012r. 23 grudnia o ilę się nie mylę i cóż mam parę pytań dotyczące Majów i ich końca świata jak i innych przypadków.

1. Skoro Majowie odkryli koniec świata, to kiedy sam świat dowiedział się że Majowie odkryli koniec świata?

2. Wiem też że koniec świata miał być nie tylko w 2012r. lecz w 2001 dlatego że podobno zaczyna się nowy wiek i dużo innych dat np. 1994, 2003 i inne, pytanie jest takie kto odkrył że w TYCH rokach ma być koniec świata który nie nastąpił??

3. W końcu ostatnie pytanie skoro ludzie tak wieżą w ten koniec czy też nie, nie zaczną zabijać ludzi? Nie wezmą kredytu hipotetycznego na załóżmy 1000000-5000000 mln zł/dolarów ;p i nie przelecą cały świat zanim zginą?? Albo dlaczego dzieciaki się uczą zamiast korzystać z pełni życia??

Może dlatego że nie wieżą?

Ja nie wiem czy pytania dobrze sformułowałem pytania jak i samą treść, czy bądź wy mnie zrozumieliście bo po prostu mam obawy nie wiem co o tym myśleć, w drodze do domu miałem też inne pytania ale z tego wszystkiego zapomniałem o nich, może jak mi się przypomną to napiszę :/.

'

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
MirMił   

No trochę racji jest w tym. Ludzie mogą specjalnie omijać posty z tak rażącymi błędami :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.