Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry to moj pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość ;)

Mam pytanie raczej dwa pytania

1. Gdzie odbył się drugi szczyt Gorbaczow-Reagan?

2. Kto jest autorem słów ,,Nie przestraszy nas tupot żołnierskich butów wokół naszych granic" ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dzięki szukałem ale niewiedziałem czy to było pierwsze i czy drugie a wie ktoś kto jest autorem tych słów

,,Nie przestraszy nas tupot żołnierskich butów wokół naszych granic" ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

1. Dzień dobry szukasz odpowiedzi na pytanie kto jest autorem słów "Nie przestraszy nas tupot żołnierskich butów wokół naszych granic"

odpowiedź to oczywiście Lech Wałęsa, który wypowiedział te słowa na swoich urodzinach w 1989 roku.

2. No i pierwsza odpowiedź jest nie poprawna Maastricht na 100%.

na pewno nie w Reykiavik tam odbył sie piewszy szczyt, który nie przyniósł rozwiązań takich jakich oczekiwano dlatego odbył się następny w Maastricht.

Ze spotkań (dwóch) Gorbaczow i Reagan pisałem prace magisterska więc bądź spokojny. Przydała się pomoc??

Profesor Historii z Włocławku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy szczyt był w Genewie w 1985 roku, drugi w Reykiaviku rok poźniej, trzeci w Waszyngtonie w 1987 roku ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam problem ok dzięki za Wałęse

Ale w 1 mam takie warianty

a)Davos

b)Reykjavik

c)Maastricht

d)Bernie

Wiec prosze powiedzieć kto to był na 100% lub 99,9999% ;)

Po słowach sansovita i Kadrinazi nie jestem już pewien wiec sprawcie czy na sto %

ale i tak dziękuje obom chyba da Maastricht

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien na 100% ale widze, że Ty nie dlatego szukałem w czterech ksiązkach i to jest pewne teraz na 110% pierwszy szczyt odbył sie w genewie a drugi w Maastricht.

Mam nadzieję ze sie przyda no i co zaznaczysz w końcu ??

powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jestem pewien na 100% ale widze, że Ty nie dlatego szukałem w czterech ksiązkach i to jest pewne teraz na 110% pierwszy szczyt odbył sie w genewie a drugi w Maastricht.

A można poznać tytuły tych czterech książek ktore w magiczny sposob nie wspominają o Reykiaviku? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

pierwsza książka to "77-89"

druga to "Borys Jelcyn"

trzecia "Miasta Swiata"

czwarta to chyba "GENEWA"

ale nie jestem przekonany czy czwarty tytuł się zgadza.

Muszę sprawdzić w biblotece na karcie mam zapisane tytuły książek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Fascynujący sposob podania źrodeł - enigmatyczne tytuły, brak autorow i lat wydania ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nie no jakas paranoja to ja jeszcze może panu/ni będe mówił jaki rozmiar buta miał autor.

Chciałem tylko pomuc ale widze że nie było trzeba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.