Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Narya

Rola Ademara z Le Puy w planistyce krucjaty Urbana II

Recommended Posts

Narya   

Jaką faktyczną rolę ten biskup miał pełnić w zamysłach papieża, który nawet określał go "wodzem" wyprawy? Co to miało oznaczać? Do czego dążył Urban II za pośrednictwem Ademara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ademar był synem swoich czasów, wywodził się z rodu rycerskiego. Znał doskonale mentalnosć ludzi z wyższych warstw społecznych wyruszajacych na krucjatę. To on był faktycznym dowódcą I wyprawy krzyżowej. Jego osoba cementowała spójność wielkiej rady i jego decyzja była rozstrzygajaca. Jako bliski współpracownik Urbana II miał jego zaufanie. Za jego posrednictwem papiez wypełniał swoja wolę podczas trwania tej eskapady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.