Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Seria Opsreya, a HB-eki, a B/T

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie jak, czy wydawana seria Kampanie Ospreya stanowi waszym zdaniem konkurencję lub alternatywę do HB-ków Bellony? Może ktoś pokusi się o porównanie serii tych dwóch wydawnictw?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem chodzi Ci o serię 'Campaign' wydawaną teraz w Polsce? Tak u Ospreya jak i Bellony znajdziemy lepsze i gorsze pozycje i autorow. HBki mają z reguły lepiej rozpisane tło historyczne danego starcia, a i format pozwala na dokładniejsze zajęcie się tematem. Osprey to z reguły zgrabne wprowadzenie do opisu bitwy, rzadko możemy tam szukać jakiś nowych tez dotyczących danej bitwy (chlubny wyjątek to np. Lutzen Brzezińskiego), często za to trafiamy na sterty błędow, najczęściej wynikające z beznadziejnego doboru źrodeł przez autora (Wienna 1683). Oczywiście i wśrod HBkow znajdujemy buble w typie 'Zbaraża 1649' niemniej jednak stawiałbym autorow i pozycje Bellony wyżej w tym zestawieniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Osprey stoi wyżej pod względem obróbki graficznej. W HB jest niewiele mapek, ale taka jest polityka firmy w tym zakresie.

No i seria Campaign liczy bodaj 96 stron przeładowanych ilustracjami - na tekst zostaje niewiele miejsca. HB nie ma do tego stopnia limitowanej objętości, co pozwlala - zależnie od bitwy i woli autora - albo dać szersze tło, albo przedstawić ją bardziej szczegółowo.

Osprey to raczej dla tych co chcą popatrzeć, a HB dla tych, co jednak wolą poczytać. Wartość obydwu serii zależy jednak głównie od autorów, jak to zauważył Kadrinazi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O to zdecydowanie - Inforteditions to zdecydowanie moje ulubione wydawnictwo obecnie, poziom ich prac o XVII wieku (akurat te mnie interesują) jest bardzo wysoki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
O to zdecydowanie - Inforteditions to zdecydowanie moje ulubione wydawnictwo obecnie, poziom ich prac o XVII wieku (akurat te mnie interesują) jest bardzo wysoki.

Oraz tematycznie związanych z Napoleonem, również jest bardzo wysoki.

A w 2009 roku szykują się naprawdę bardzo ciekawe perełki.

Pozdrawiam

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

O to Pan Krzysztof Marcinek, moje uszanowanie.

Choć tematyka Wielkiej Wojny jest mi raczej obca, to "Passchendaele. Kampania we Flandrii 1917" sobie na pewno kupię.

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   

A czy Krzysztofie to już pewne na 100 %?? Infort ma całkiem duże roznieżności między datą wydania a wydaniem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Właśnie skończyłem " Kałkę 1223 " ostatnią z trzech polskich książek tej serii . Każdy z Was Panowie oddał część prawdy dotyczącej Ospreya . Jest jeszcze coś , ciekawie rozrysowane działania przeciwników , np. w książce "Moskwa 1941 " czyli jaki był sposób przełamania obrony sowieckiej . Miodzio , dotychczas próżno było szukać takich schematów. Ponadto , w tych ogólnych przecież książkach , zawsze trafiają się ciekawostki czy szczególiki które dodają smaczku całości . Jak to kupuję , i mnie z tym dobrze .

Osprey Kampanie - zawsze pozostanie jakimś uzupełnieniem wiedzy z wcześniej przeczytanych książek , a na naszym rynku wydawniczym i tak tego typu pozycji jest rozpaczliwie mało .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.