Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
MK2

Znaczenie małych państw w Europie

Rekomendowane odpowiedzi

To proszę trochę doczytać o tych podatkach, Belgia będąca na 12 miejscu (od końca) w Europie pod względem wielkości (powierzchnia) bryluje w wielkości obciążeń podatkowych swych obywateli. W 2011 r. Dzień Wolności Podatkowej obchodzono w W. Brytanii 17 maja, w Hiszpanii 19 maja, a w Belgii 4 sierpnia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych:

"Historia małych krajów Europy. Andora, Lichtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, San Marino" red. J. Laptos.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

San Marino nigdy nie było tak znanym "rajem podatkowym" jak Luksemburg czy Cypr, choć przez pewien czas też dla niektórych było atrakcyjnym kierunkiem do zakładania tam spółek, ta atrakcyjność mocno zmalała po podpisaniu z większością krajów europejskich umów o wymianie informacji. Co nie zmienia jednak postrzegania tego kraju, San Marino wciąż pozostaje np. na nowej polskiej liście "krajów i terytoriów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową" (ogłoszoną w maju 2017 r.).

Trudno jednak Sanmaryńczykom czynić tu zarzuty, przecież - tradycja jest ważna...

oto w klasztorze Valle Sant’Anastasio złożono dokument z 1296 r. związany z procesem o niepłacenie podatków, w tymże dokumencie stwierdzono: "Nie płacą, bo nigdy nie płacili. Kraj ich Świętego [chodzi o św. Maryna - secesjonista] pozostaje wolnym". Podobny dokument odnaleziono w zborze franciszkańskim w Sant'Igne, tam znajdujemy szersze objaśnienie. Wymieniono tam miasta: Maiolo, San Leo i Talamello, które są zarządzane przez możnowładcę, który niepłacenie podatków uznaje za przynależny mój przywilej, podczas gdy San Marino jest wspólnotą, której przedstawiciele podjęli względem niepłacenia podatków samodzielną decyzję.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.