Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
widiowy7

Nasza pomoc, dla powstańczej Warszawy.

Rekomendowane odpowiedzi

widiowy7   

Pacholęciem jeszcze będąc, czytałem sporo literatury wspomnieniowej z okresu Powstania Warszawskiego. A będąc niewiniątkiem w sumie bystrym, po niejakim czasie zauważyłem, ze my te Powstanie zawsze przegrywamy :cry:

I w padło mi coś takiego do głowy ( a zły byłem wtedy na Niemców że nie wiem).

A jakby na Rynek Starego Miasta desantować współczesną, polską dywizję pancerną?

Wiem że temat szczególnie inteligentny nie jest, wybacz Albinosie, ale chcę go poruszyć.

Wyobraźmy sobie,że mamy bramki czasowe. Możemy tylko raz przesłać z naszych czasów, powiedzmy dwie tony zaopatrzenia.

W dowolnym czasie i dowolne miejsce Warszawy.

Co to miałoby być?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Ach, czlowieku, ja takie sny miewalem. Co to by bylo, gdyby sie tak "dalo" tym ludziom ociupinke kbkAK i amunicji, tudziez RPG.

Brakowalo dokladnie wszystkiego - od dzial (no mozdzierzy, zeby sie trzymac jako tako ziemi) po srodki medyczne.

Albinos oczywiscie wie lepiej, ale mnie sie wydaje, ze sporo broni strzeleckiej plus kupa amunicji, ktora mozna zaladowac bron juz posiadana, oraz cos od PIATa lepszego bylo by najlepszym skladem "chronozrzutu". Moze nawet amunicja z "rpg" wazniejsza od broni...?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Albinos oczywiscie wie lepiej,

A guzik tam wie ;) Jestem w tej materii tak samo mądry, jak każdy inny, kto choć trochę orientuje się w realiach powstańczej Warszawy. Wymieniać można by długo, od broni maszynowej, przez środki medyczne, broń przeciwpancerną po te moździerze, o których wspomniał Lu Tzy (w warunkach walki w mieście takim jak Warszawa, broń wręcz idealna)... Do wyboru do koloru.

Jedna prośba, niech ten temat trzyma się jako tako przy ziemi;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A jakby na Rynek Starego Miasta desantować współczesną, polską dywizję pancerną?

Nie do wykonania nawet magicznie Drogi widiowy. A to dlatego, że nie posiadamy współcześnie dywizji pancernej ;)

Mamy za to trzy dywizje zmechanizowane i jedną kawalerii pancernej.

Pomijając (bez obrazy), że to typowe "różowe słonie" (i delikatnie bardzo sugerowałbym temat zamknąć, ale to ogródek Albinosa, więc się nie wtrącam :)), to faktycznie nowoczesna dywizja zmechanizowana rozniosłaby ówczesne jednostki niemieckie (przy pomocy powstańców oczywiście) w drobny puch błyskawicznie. Po prostu technologicznie, sprzętowo. Jeden pocisk rakietowy, trzask, i PASTA wolna. Jeden Leo2, bum, i batalion Panter w rowie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
(i delikatnie bardzo sugerowałbym temat zamknąć, ale to ogródek Albinosa, więc się nie wtrącam ;) ),

W sumie to Viss ma rację... wybacz widiowy, ale to rzeczywiście byłoby zwyczajne bajdurzenie;) Mamy już temat o pomocy 1. SBS, będzie musiało Ci to wystarczyć:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.