Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Tofik

Edward III

Recommended Posts

Tofik   

W "Walecznym sercu" (jeśli dobrze zrozumiałem) autorzy filmu lekko sugerują, jakoby był on dzieckiem Williama Wallace'a... Co wg mnie jest bzdurą.

Dorastał w okresie regencji matki i jej kochanka Mortimera, później odsunął ich od władzy. Intrygi nauczyły go ostrożności i sprytu. Uznał suwerenność Szkocji (niedługo później walki na północy wybuchły znowu). Władał Anglią w czasie trwania początkowych etapów, wojska przez niego dowodzone pokonały Francuzów pod Crecy. Co o nim sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
riv   
W "Walecznym sercu" (jeśli dobrze zrozumiałem) autorzy filmu lekko sugerują, jakoby był on dzieckiem Williama Wallace'a...

Edward III urodził się w 1312, a Wallace zginał w 1305, więc jest rzeczą fizycznie niemożliwa aby był ojcem Edwarda III.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo zdolny wódz, autor wielu błyskotliwych zwycięstw nad wojskami francuskimi, a wcześniej zwycięstwa pod Halidon Hill nad Szkotami. Ponadto spłodził równie zdolnego syna, Edwarda "Czarnego Księcia". Na pewno był jednym z najwybitniejszych wodzów swoich czasów, a może i całego średniowiecza.

To w bitwie pod Crecy w 1346 po raz pierwszy w Europie użyto w bitwie armat (jako udokumentowany fakt).

W "Walecznym sercu" (jeśli dobrze zrozumiałem) autorzy filmu lekko sugerują, jakoby był on dzieckiem Williama Wallace'a

Ja myślę, że w zamierzeniu autorów filmu księżna to wymyśliła, żeby załamać Długonogiego leżącego na łożu śmierci (mimo że w rzeczywistości zmarł on dopiero dwa lata po egzekucji Wallace'a).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.