Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Zachowanie decyduje o promocji do następnej klasy

Rekomendowane odpowiedzi

Od następnego roku szkolnego oceny z zachowania będą miały takie samo znaczenie jak oceny z innych przedmiotów i będą decydowały o promocji do następnej klasy - zapowiedział wiceminister edukacji i nauki Jarosław Zieliński.

Uważam to za kompletną bzdurę, bo jak niby będzie można poprawić ocene z zachowania? 1 z matematyki poprawić można choćby na egzaminie komisyjnym, a ocene z zachowania? Ministerestwo nie potrafi sobie poradzić z złym zachowaniem w szkołach to daje jakieś dziwne uprawnienia nauczycielom, bo sądzę, że często będzie to straszak na uczniów kompletnie nie podlegający kontroli..., bo o ile spr. jest dowodem to zachowanie ucznia jak można zweryfikować? Może lepiej zmienić programy, formy edukacji i w ten sposób zachęcić do nauki niż tworzyć chore przepisy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ashgan   

Uwazam to za dobry pomysl, moze wkoncu uczniowe wezma se do swiadomosci ze zachowanie to tez ocena ktora moze skreslic ich w zdaniu do nastepnej klasy.

A co do poprawy oceny z zachowania to hehe nie badzmy smieszni - trzeba uwazac od samego poczatku aby nie tracic tych pozytywnych pkt.

Ja tam nigdy nie mialem problemow z zachowaniem wiec dla mnie to nie ma wiekszego znaczenia, gorzej dla mojej klasy :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

No tak u mnie też parę osób mogłoby nie zdać z powodu złego zachowania, ale jak miałaby wyglądać skala ocen i czy samo zachowanie naganne miałoby oznaczać brak promocji do następnej klasy. Lepszym pomysłem wg. mnie byłoby przeniesienie do innej szkoły. Nie przejście do następnej klasy to już ostateczność ale przyznam- to dobry straszak . Natomiast niektórzy nauczyciele po prostu boją się uczniów.Na wiele sobie pozwalają. Miałem takiego nauczyciela od fizyki ,który miał ogromną wiedzę ,ale nie mógł zapanować nad klasą. Powinno jednak szanować nauczycieli

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

To jest jeden z nielicznych dobrych pomysłów pana Giertycha: Nie dla chuligaństwa!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Tak to dobry pomysł. Z powodu paru chuliganów cała klasa traci. Tylko czy takowy bandyta w będzie dalej rozrabiał . Tu powinni wkroczyć psycholodzy . Powinna być co najmniej jedna godzina tygodniowo pracy z psychologiem .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Tylko że pierwsza ocena negatywna z zachowania jeszcze nie powoduje niezdania. Jednak uczeń który dostanie taką ocenę będzie musiał się polepszyć albo nie zda. Większość osób z zachowaniem negatywnym pochodzi z rodzin patologicznych wpływ szkoły na takiego ucznia jest mizerny. Po za tym Giertych planuje specjalną szkołę dla urwisów. Sama zapowiedź powstania takiego czegoś(jestem trmu przeciwny) wpłynie mobilizująco na urwisów(fajnie jest być największym urwisem w klasie, ale po co trafiać do klasy w których takich jak onona jest 30).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.