Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Don Pedrosso

Fenomen, czy szczęście Hitlera?

Rekomendowane odpowiedzi

Anektowanie Austrii, układ monachijski, świetne wyplątanie się z traktatu wersalskiego, jak myślicie, czym było to spowodowane? Hitler był fenomenem, czy po prostu miał szczęście i każdy na jego miejscu postąpiłby tak samo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Ja bym powiedziała, że to raczej kwestia braku jakiejkolwiek reakcji ze strony Ligii Narodów. Hitler badał teren przyłączając Austrię, a potem już wiedział, że może sobie pozwolić na więcej i zażądał Sudetów, potem atak na Polskę, wypowiedzenie wojny Hitlerowi 3 września przez WB i Francję, potem układ w Abbeville i "dziwna wojna". Hilter to przewidział, przecież atak na Polskę był początkowo ustalony na 26 sierpnia bodajże (jeżeli się pomyliłam to proszę poprawić), potem alianci dali Nam zapewnienia pomocy, Hilter trochę wyrok odroczył, ale nie na długo, bo zdał sobie sprawę, że Zachód znowu nic nie zrobi.

Coś czuję, że daty poplątałam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja bym powiedziała, że to raczej kwestia braku jakiejkolwiek reakcji ze strony Ligii Narodów.Hitler badał teren przyłączając Austrię, a potem już wiedział, że może sobie pozwolić na więcej i zażądał Sudetów

Zgadzam się Hitler skrzętnie wykorzystał niezdecydowanie Europy i strach przed kolejną wojną(na każdym kroku nią straszył przy Czechosłowacji) . Odnośnie Ligi Narodów- to, że jest ona słabą instytucją pokazało zajęcie Abisynii przed Włochy- w mojej opinii pomogło to Hitlerowi stać się bardziej pewnym siebie w swojej polityce zagranicznej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

może nieco odkurzę temat... Ani fenomen ani szczęscie. Złożyło się na to kilka przyczyn:

1. Niechęć krajów zachodnich [gł. Francji] do jakiegokolwiek przeciwstawienia się wojskowego Hitlerowi, głównie z powodu pamięci tego co dzialo się ledwie dwadzieścia kilka lat wcześniej. Ocean krwi, ogrom cierpień, tysiące kalek. To oznacza słowo wojna, a wojna oznacza także militarne i td.

2. "Splendid isolation" w wykonaniu USA - czyli w zasadzie nieformalne wspieranie Adolfa Hoitlera, gdyż racje ekonomiczne St. Zjedn. oznaczały, że dopóki nie zaszkodzą im interesom, dopóty one nic do Niemiec nie mają

3. Politycy zachodni wiedząc o jednym i o drugim woleli poświęcić jakieś dalekie kraje w nadziei że potwór się naje i zatrzyma, a poza tym przecież Austria to tak jakby Niemcy, a Czechosłowacja to większość swego żywota pod habsburskim berłem, a Austria to przecież niemal jak Niemcy. Wystarczyło słuchać hasłe jakie głosili politycy, słuchać tego jakie opiniie miało społeczeństwo n.p. fracuskie i robić to dla niego było mało ważne...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

nie od dziś wiadomo, że Nobel pokojowy [chyba tylko ten] przyznawany jest na bardzo dziwnych warunkach z bardzo dziwnymi uzasadnieniami... Czy wiadomo z jakiej opcji politycznej był ten pan? [ja też w szwedzkim ani w ząb...] Jeżeli niedwno jeden pan ją otrzymał mając na sumieniu dwie wojny i ileś potyczek, to czemu nie A. Hitler - ktory zajmował pokojowo [czyt. strachem kolejne kraje] i "oficjalnie" był w Hiszpanii?

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.