Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Przedmioty 2008/2009

Rekomendowane odpowiedzi

jachu   
Jakie przedmioty czy to obowiązkowe czy to wybrane czekają na was w tym roku akademckim?
Z uwagi na fakt, iż w połowie października rozpoczynam studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie i zarządzanie projektami UE, czekają mnie następujące przedmioty:

  • Podstawy wiedzy o Unii Europejskiej

Dostępne fundusze UE dla przedsiębiorców

Źródła i zasady finansowania projektów z funduszy UE

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – wsparcie rozwoju regionalnego

Fundusz Spójności – wsparcie dużych projektów infrastrukturalnych

Zewnętrzne konteksty projektów UE

Europejski Fundusz Społeczny – wsparcie projektów z zakresu rynku pracy

Podstawy pomocy publicznej

Budowanie partnerstw projektowych

Procedury przedkładania wniosku o dofinansowanie

Procedury zatwierdzania i oceny wniosku

Zasady planowania projektu – warsztaty

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie – warsztaty cz.I

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie – warsztaty cz.II

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie – warsztaty cz.III

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mnie przede wszystkim:

Prawo karne u Andrzeja Zolla

Prawo administracyjne u Jana Zimmermana

to z obligów, a przedmioty, które sobie wybrałe, bo mnie ta materia interesuje to np.:

Kryminologia

Kryminalistyka

Prawo patentowe

Prawo antymonopolowe

Postępowanie rejestrowe w aspekcie materialnym i sądowym

Prawo międzynarodowe publiczne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Wykłady:

Unia Europejska wobec krajów rozwijających się

Działania militarne w dobie rokoszu J.S. Lubomirskiego w latach 1665-1666 z prof. Nagielskim (człowiek jest niesamowity)

Dzieje Rzeszy Niemieckiej w średniowieczu z prof. Gawlasem (cz. I Od rozpadu Imperium Karolińskiego do Wielkiego Bezkrólewia)

Ćwiczenia:

NPH Średniowiecza

Historia średniowieczna powszechna

Historia średniowieczna Polski

Filozofia

Łacina

Język angielski

A do tego wszystkiego wspinaczka skałkowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Obowiązkowe:

Historia historiografii - ćwiczenia i wykład

Statystyka i demografia - ćwiczenia i wykład

Repetytorium średniowiecze

Wybrane:

Seminarium magisterskie - Polska Północno - Zachodnia i pogranicze niemieckie do XVI wieku (ale psor zajmuje się problematyką hanzeatycką :mrgreen: )

Wykład monograficzny "Kultura materialna i duchowa w starożytności i wczesnym średniowieczu".

Wykład monograficzny "Chiny w gospodarce i nauce światowej".

Wykład monograficzny "Fałszerstwa dokumentów w średniowieczu".

Zafundowałem sobie rozrywkę. :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie mam tak ciekawie jak Wy ;)

Jako fakultety w tym roku wybrałem:

- Historia Narodów Słowiańskich, kształtowanie się Europy Śr-Wsch

- Archeologia: duchowośc i pragmatyzm w pradziejach.

Oprocz tego , mam chyba z szesc, albo siedem przedmiotow obowiazkowych, ktorych nie chce mi sie opisywac, bo kazdy student historii wie, jakie na niego czekaja na I roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Nie ma to jak ścisnąć sobie wyklady w I-szym semestrze, i obijać się w drugim... yhym, obijać się, przy pracy rocznej u prof. Nagielskiego (Pan czyta po niemiecku? Trochę... To ja panu dam takie niemieckie opracowanie, tak z 400 stron... Eee, super), egzaminem u tegoż... szkoda gadać...

W drugim semestrze do zaliczenia mam cuś takiego:

Historia nowożytna Polski ćw.- Wojska państwowe Wielkiego Księstwa Litewskiego w I połowie XVII wieku

Historia nowożytna powszechna ćw.- Historia nowożytna powszechna – Chanat Krymski i Imperium Osmańskie – historia dwóch państw muzułmańskich w epoce nowożytnej

NPH nowożytne ćw.

Łacina

Lektorat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawo karne materialne u Zolla i administracyjne u Zimmermana, a po drodze jeszcze Prawo Międzynarodowe Publiczne i pomniejsze przedmioty penalne możliwe do wzięcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do przedmiotów dodam, że właśnie z karnego materialnego takie fajne kazusiki rozwiązuje:

Adam J. miał dosyć związku ze swoją kochanką i dlatego postanowił go zakończyć. Stwierdził, że kobieta najlepiej przyjmie tę wiadomość znajdując się w stanie upojenia alkoholowego. Kupił więc dobry koniak i razem zasiedli do picia. Ku jego zdziwieniu kobieta nie przyjęła dobrze wiadomości o rozstaniu. Pobiegła do kuchni i wróciła z dużym rzeźnickim nożem grożąc mu, że jak ją rzuci to ona go zabije. Przerażony zachowaniem kochanki, która zbliżała się do niego z „szałem” w oczach i z nożem w ręku chwycił znajdujący się na stoliku delikatny dzbanuszek z XIX odziedziczony przez nią po przodkach i z całej siły uderzył ją w głowę. Dzbanek rozsypał się na kawałki. Zofia W., która ze względu na ilość wypitego alkoholu i tak „ledwo” trzymała się na nogach, pod wpływem uderzenia straciła równowagę i przewróciła się. Upadając uderzyła głową w żelazny kant pobliskiej półki. Pod wpływem tego uderzenia doszło do pęknięcia czaszki a w konsekwencji śmierci. Sekcja zwłok wykazała, iż uderzenie w głowę dzbankiem spowodowało lekki wstrząs mózgu.

Oceń odpowiedzialność Adama J. 

Anna J. była matką dwóch synów: 3- letniego Józefa i 9 letniego Teodora. Opiekowała się nimi de facto sama, ponieważ na swojego męża Piotra nie mogła liczyć- on tylko pił, bił i przeklinał. Pewnego dnia rano dostała ze szkoły wiadomość, iż jej 9 – letni syn doznał ciężkiego wypadku i został przewieziony na intensywną terapię do miejscowego szpitala. Przerażona i zapłakana postanowiła zaraz tam jechać. Nie chciała tylko brać ze sobą 3 – letniego synka, który spokojnie bawił się klockami,  ponieważ bała się, iż nie wpuszczą go do szpitala. Ponieważ mąż jeszcze nie wrócił do domu z nocnej „imprezy” postanowiła powierzyć syna opiece sąsiadki, która kilkakrotnie pilnowała jej dzieci, gdy ona wychodziła po zakupy. Wybiegając z domu zapukała do jej drzwi, otwierając je jednocześnie i krzycząc „Przypilnuj mi Józia! Jest sam! Bawi się klockami. Ja musze pilnie jechać do szpitala. I zamknij balkon, bo jest przeciąg a Józio jest przeziębiony”. Nie czekając na odpowiedź zamknęła drzwi i wybiegła z budynku. Tymczasem sąsiadka, której tego samego dnia rano – o czym zapomniała – zrobiła awanturę o zbyt głośnie słuchanie muzyki, powiedziała sobie, że nie ma zamiaru bawić cudzych dzieci i kontynuowała wykonywane zajęcia. Po 20 minutach Józiowi znudziła się zabawa klockami. Postanowił popatrzeć, jak się bawią dzieci na podwórku. W tym celu wyszedł na balkon, którego matka zapomniała przed wyjściem zamknąć. Żeby lepiej widzieć zaczął wchodzić na barierki okalające balkon. W pewnym momencie stracił równowagę i wypadł z balkonu. Na szczęście upadek z I piętra zakończył się tylko złamaniem nogi i ogólnym potłuczeniem. Piotr J wrócił do domu dopiero dwie godziny po wypadnięciu syna z balkonu.

Oceń odpowiedzialność karną Anny J., sąsiadki, oraz Piotra J.

Mam ich cały zestaw ; )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Wykłady z egzaminem:

Średniowiecze powszechne

Średniowiecze polskie

Filozofia z elementami logiki

Inne wykłady:

Historia regionalna

Historia sztuki

Społeczeństwo Rzplitej obojga Narodów w XVII wieku (monograf, chciałem iść na "Narodziny Bizancjum" ale kolidowało mi z ważniejszymi zajęciami, tak beznadziejnie plan ułożyli)

Konwersatoria:

Średniowiecze polskie - rozbicie dzielnicowe

Średniowiecze powszechne - wyprawy krzyżowe (tutaj sobie pogadam ;p)

Nauki pomocnicze historii

Inne:

Łacina

WF

Na papierze sporo tego, ale w praktyce i tak nie będzie się chodzić na wszystkie wykłady ... ;p

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Jak tak patrzę z historii (Regulusa i Albinosa) to dochodzę do wniosku, że mimo systemu bolońskiego to nadal nic nie ujednolicili. Wszędzie jest ta sama różnorodność co była...

W tym semestrze czekają mnie zajęcia z:

Ogólnie:

-Metodologia historii

-Warsztat naukowy historyka

-Translatorium z j. łacińskiego

-Seminarium magisterskie

-Historia miast w Europie do końca XVIII wieku

Nauczycielska:

-Dydaktyka historii

-Dydaktyka wiedzy o społeczeństwie

-Systemy polityczne

-Praktyczna działalność nauczyciela wychowawcy w szkole

Dokumentacja dziedzictwa kulturowego:

-Dziedzictwo kulturowe w regionie

-Paleo- i neografia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.