Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Przedmioty 2008/2009

Recommended Posts

jachu   
Jakie przedmioty czy to obowiązkowe czy to wybrane czekają na was w tym roku akademckim?
Z uwagi na fakt, iż w połowie października rozpoczynam studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie i zarządzanie projektami UE, czekają mnie następujące przedmioty:

• Podstawy wiedzy o Unii Europejskiej

Dostępne fundusze UE dla przedsiębiorców

Źródła i zasady finansowania projektów z funduszy UE

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – wsparcie rozwoju regionalnego

Fundusz Spójności – wsparcie dużych projektów infrastrukturalnych

Zewnętrzne konteksty projektów UE

Europejski Fundusz Społeczny – wsparcie projektów z zakresu rynku pracy

Podstawy pomocy publicznej

Budowanie partnerstw projektowych

Procedury przedkładania wniosku o dofinansowanie

Procedury zatwierdzania i oceny wniosku

Zasady planowania projektu – warsztaty

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie – warsztaty cz.I

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie – warsztaty cz.II

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie – warsztaty cz.III

Mnie przede wszystkim:

Prawo karne u Andrzeja Zolla

Prawo administracyjne u Jana Zimmermana

to z obligów, a przedmioty, które sobie wybrałe, bo mnie ta materia interesuje to np.:

Kryminologia

Kryminalistyka

Prawo patentowe

Prawo antymonopolowe

Postępowanie rejestrowe w aspekcie materialnym i sądowym

Prawo międzynarodowe publiczne

Albinos   

Wykłady:

Unia Europejska wobec krajów rozwijających się

Działania militarne w dobie rokoszu J.S. Lubomirskiego w latach 1665-1666 z prof. Nagielskim (człowiek jest niesamowity)

Dzieje Rzeszy Niemieckiej w średniowieczu z prof. Gawlasem (cz. I Od rozpadu Imperium Karolińskiego do Wielkiego Bezkrólewia)

Ćwiczenia:

NPH Średniowiecza

Historia średniowieczna powszechna

Historia średniowieczna Polski

Filozofia

Łacina

Język angielski

A do tego wszystkiego wspinaczka skałkowa.

Narya   

Obowiązkowe:

Historia historiografii - ćwiczenia i wykład

Statystyka i demografia - ćwiczenia i wykład

Repetytorium średniowiecze

Wybrane:

Seminarium magisterskie - Polska Północno - Zachodnia i pogranicze niemieckie do XVI wieku (ale psor zajmuje się problematyką hanzeatycką :mrgreen: )

Wykład monograficzny "Kultura materialna i duchowa w starożytności i wczesnym średniowieczu".

Wykład monograficzny "Chiny w gospodarce i nauce światowej".

Wykład monograficzny "Fałszerstwa dokumentów w średniowieczu".

Zafundowałem sobie rozrywkę. :razz:

Ja to nie mam tak ciekawie jak Wy ;)

Jako fakultety w tym roku wybrałem:

- Historia Narodów Słowiańskich, kształtowanie się Europy Śr-Wsch

- Archeologia: duchowośc i pragmatyzm w pradziejach.

Oprocz tego , mam chyba z szesc, albo siedem przedmiotow obowiazkowych, ktorych nie chce mi sie opisywac, bo kazdy student historii wie, jakie na niego czekaja na I roku.

Albinos   

Nie ma to jak ścisnąć sobie wyklady w I-szym semestrze, i obijać się w drugim... yhym, obijać się, przy pracy rocznej u prof. Nagielskiego (Pan czyta po niemiecku? Trochę... To ja panu dam takie niemieckie opracowanie, tak z 400 stron... Eee, super), egzaminem u tegoż... szkoda gadać...

W drugim semestrze do zaliczenia mam cuś takiego:

Historia nowożytna Polski ćw.- Wojska państwowe Wielkiego Księstwa Litewskiego w I połowie XVII wieku

Historia nowożytna powszechna ćw.- Historia nowożytna powszechna – Chanat Krymski i Imperium Osmańskie – historia dwóch państw muzułmańskich w epoce nowożytnej

NPH nowożytne ćw.

Łacina

Lektorat

Ja mam prawo karne materialne u Zolla i administracyjne u Zimmermana, a po drodze jeszcze Prawo Międzynarodowe Publiczne i pomniejsze przedmioty penalne możliwe do wzięcia.

Co do przedmiotów dodam, że właśnie z karnego materialnego takie fajne kazusiki rozwiązuje:

Adam J. miał dosyć związku ze swoją kochanką i dlatego postanowił go zakończyć. Stwierdził, że kobieta najlepiej przyjmie tę wiadomość znajdując się w stanie upojenia alkoholowego. Kupił więc dobry koniak i razem zasiedli do picia. Ku jego zdziwieniu kobieta nie przyjęła dobrze wiadomości o rozstaniu. Pobiegła do kuchni i wróciła z dużym rzeźnickim nożem grożąc mu, że jak ją rzuci to ona go zabije. Przerażony zachowaniem kochanki, która zbliżała się do niego z „szałem” w oczach i z nożem w ręku chwycił znajdujący się na stoliku delikatny dzbanuszek z XIX odziedziczony przez nią po przodkach i z całej siły uderzył ją w głowę. Dzbanek rozsypał się na kawałki. Zofia W., która ze względu na ilość wypitego alkoholu i tak „ledwo” trzymała się na nogach, pod wpływem uderzenia straciła równowagę i przewróciła się. Upadając uderzyła głową w żelazny kant pobliskiej półki. Pod wpływem tego uderzenia doszło do pęknięcia czaszki a w konsekwencji śmierci. Sekcja zwłok wykazała, iż uderzenie w głowę dzbankiem spowodowało lekki wstrząs mózgu.

Oceń odpowiedzialność Adama J. 

Anna J. była matką dwóch synów: 3- letniego Józefa i 9 letniego Teodora. Opiekowała się nimi de facto sama, ponieważ na swojego męża Piotra nie mogła liczyć- on tylko pił, bił i przeklinał. Pewnego dnia rano dostała ze szkoły wiadomość, iż jej 9 – letni syn doznał ciężkiego wypadku i został przewieziony na intensywną terapię do miejscowego szpitala. Przerażona i zapłakana postanowiła zaraz tam jechać. Nie chciała tylko brać ze sobą 3 – letniego synka, który spokojnie bawił się klockami,  ponieważ bała się, iż nie wpuszczą go do szpitala. Ponieważ mąż jeszcze nie wrócił do domu z nocnej „imprezy” postanowiła powierzyć syna opiece sąsiadki, która kilkakrotnie pilnowała jej dzieci, gdy ona wychodziła po zakupy. Wybiegając z domu zapukała do jej drzwi, otwierając je jednocześnie i krzycząc „Przypilnuj mi Józia! Jest sam! Bawi się klockami. Ja musze pilnie jechać do szpitala. I zamknij balkon, bo jest przeciąg a Józio jest przeziębiony”. Nie czekając na odpowiedź zamknęła drzwi i wybiegła z budynku. Tymczasem sąsiadka, której tego samego dnia rano – o czym zapomniała – zrobiła awanturę o zbyt głośnie słuchanie muzyki, powiedziała sobie, że nie ma zamiaru bawić cudzych dzieci i kontynuowała wykonywane zajęcia. Po 20 minutach Józiowi znudziła się zabawa klockami. Postanowił popatrzeć, jak się bawią dzieci na podwórku. W tym celu wyszedł na balkon, którego matka zapomniała przed wyjściem zamknąć. Żeby lepiej widzieć zaczął wchodzić na barierki okalające balkon. W pewnym momencie stracił równowagę i wypadł z balkonu. Na szczęście upadek z I piętra zakończył się tylko złamaniem nogi i ogólnym potłuczeniem. Piotr J wrócił do domu dopiero dwie godziny po wypadnięciu syna z balkonu.

Oceń odpowiedzialność karną Anny J., sąsiadki, oraz Piotra J.

Mam ich cały zestaw ; )

Regulus   

Wykłady z egzaminem:

Średniowiecze powszechne

Średniowiecze polskie

Filozofia z elementami logiki

Inne wykłady:

Historia regionalna

Historia sztuki

Społeczeństwo Rzplitej obojga Narodów w XVII wieku (monograf, chciałem iść na "Narodziny Bizancjum" ale kolidowało mi z ważniejszymi zajęciami, tak beznadziejnie plan ułożyli)

Konwersatoria:

Średniowiecze polskie - rozbicie dzielnicowe

Średniowiecze powszechne - wyprawy krzyżowe (tutaj sobie pogadam ;p)

Nauki pomocnicze historii

Inne:

Łacina

WF

Na papierze sporo tego, ale w praktyce i tak nie będzie się chodzić na wszystkie wykłady ... ;p

Narya   

Jak tak patrzę z historii (Regulusa i Albinosa) to dochodzę do wniosku, że mimo systemu bolońskiego to nadal nic nie ujednolicili. Wszędzie jest ta sama różnorodność co była...

W tym semestrze czekają mnie zajęcia z:

Ogólnie:

-Metodologia historii

-Warsztat naukowy historyka

-Translatorium z j. łacińskiego

-Seminarium magisterskie

-Historia miast w Europie do końca XVIII wieku

Nauczycielska:

-Dydaktyka historii

-Dydaktyka wiedzy o społeczeństwie

-Systemy polityczne

-Praktyczna działalność nauczyciela wychowawcy w szkole