Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Reforma Edukacji

Rekomendowane odpowiedzi

suomi   

po 1 zlikwidować gimnazjum .

po 2 wprowadzić w 7 i 8 klasie ( powrót ;)) dodatkowe godziny ,które by przygotowałyby do profilu w liceum a profile byśmy mieli następujące :

- humanistyczny ( jezyk. polski, historia, wok)

- społeczny ( historia,geografia, wos)

- przyrodniczy ( biologia, chemia, fizyka)

- matematyczny ( matematyka, fizyka, informatyka)

i jak napisał Jarpen Zigrin zlikwidować godziny np. chemii ,biologii (bez anatomii) i fizyki w klasach humanistycznych , ja jeszcze dorzucam tu od siebie aby to samo zrobic to samo w klasach spolecznych ( tylko bez geografii ) .. a w klasach przyrodniczych np. zliwkidowac godziny historii powszechnej, wosu i geografii spoleczno-ekonomicznej ( zostaje tylko historia Polski i geografia fizyczna ) a co do klas matematycznych ( historie Polski oraz ogolnie h. kultury i wok )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Gimnazjum to jedno wielkie nieporozumienie. Niestety chyba jest to już nieodwracalne .

dodatkowe godziny ,które by przygotowałyby do profilu w liceum a profile byśmy mieli następujące :

tu się zgadzam. Powinny być jakieś kółka np. polskiego,histori,matmy itd. Owszem w szkołach są takie dodatkowe lekcje ale powinien być wybór . Miałem dodatkową matematykę choć próbowałem chodzić na historię ale się nie udało .

- humanistyczny ( jezyk. polski, historia, wok)

- społeczny ( historia,geografia, wos)

- przyrodniczy ( biologia, chemia, fizyka)

- matematyczny ( matematyka, fizyka, informatyka)

Dodałbym jeszcze ogólny dla tych co są przestronni

Co do tych zlikwidowań to praktycznie każdym przedmiocie jest trochę historii ale i tak powinny być zlikwidowane albo chociaż nie oceny z tych przedmiotów nie powinny być wliczane do średniej ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Co do reformy edukacji, to nie ukrywam i nigdy nie ukrywałem tego, że fanem współczesnej szkoły nie jestem i nie byłem. Jednak nie potrafiłem i nie potrafię przejść obojętnie obok szumnych twierdzeń ludzi z MEN, że wprowadzają końcowe etapy reformy szkolnictwa, które odniosły ogromny, a wręcz gigantyczny sukces... A ja się pytam, gdzie są niby te wielkie sukcesy polskiej szkoły?? Czy we wtórnym analfabetyzmie i ignorancji, która dotknęła już całe roczniki? Czy w udawaniu, że jest dobrze i "dmuchaniu wyników" maturalnych i liczby zdających, co niby czyni z naszego kraju wielką potęgę edukacyjną na świecie? Czy w fakcie, że 50% tego narodu to wtórni analfabeci, którzy NIC, albo prawie nic wartościowego nie czytają, a jak czytają to jakieś poradniki, Harlequiny, albo tabloidy, będące papką dla ludzi tkniętych lżejszą odmianą porażenia mózgowego? :?

Czy tym "sukcesem" są setki tysięcy ludzi w kraju, którzy poza reklamą nic nie jarzą, a czują się gigantami intelektu jak rozwiążą "skomplikowaną" układankę słowną tworzącą wyraz w którymś z programów TVN Gra? 8)

Czy sukcesem są te miliony uczniów, którzy jedyny kontakt z literaturą mają poprzez bryki, albo film "lekturę"? Trudno też nazwać sukcesem edukacyjnym kraj, gdzie około 40% uczniów korzysta z "korków", bo szkoła jakoś nic im do głów nie jest w stanie wbić...

Szkoły, które skończyli moi i wasi rodzice były "peerelowskie" i panował "zamordyzm" dyscyplinarny, ale większość nauczycieli czegoś potrafiła nauczyć, a i materiał nie był tak straszliwie krojony "na miarę umysłu" współczesnego ucznia (tego "przeciętnego"). Czasami jak rozmawiam z ojcem i opowiadam mu o moich studiach - zajęciach, poziomie itd., to mu ostatnie włosy na głowie dęba stają :mrgreen: Podobne opowieści dochodzą od wspólnika mojego ojca, którzy ma dwie córki uczące się w gimnazjum. Moim zdaniem, dzisiejsza szkoła, sądząc po materiale ludzkim to instytucja, której jak za PRL zależy tylko i wyłącznie na wynikach "papierowych" i by "rosła krzywa" - uczniom zresztą też.

Od czasu kiedy studiuję widzę, że poza ludźmi chcącymi zdobywać wiedzę i to doświadczenie potrzebne w późniejszej pracy, przychodzą tabuny "studentów" (specjalnie w cudzysłowie, bo dziś każdy może nim zostać, byleby gdziekolwiek złożył papiery), którym zależy tylko i wyłącznie na owym papierze. Ci ludzie chcą tylko jednego od wykładowców - aby dali im święty spokój z jakimikolwiek wymaganiami, bo oni przecież tylko "po papier". W tych ludziach istnieje potrzeba swoistego consensusu - nie będziemy sprawiać żadnego kłopotu, pod jednym warunkiem - jak wy nam też dacie spokój... :evil:

Podobne przypadki to przecież nic innego jak produkt owego "postępu" edukacyjnego wdrażanego od lat przez naszych "orłów" z ministerstw i kuratoriów, którzy nie spoczną, póki nie wymyślą jak mawiał kiedyś Edward Dudek Dziewoński (twórca Kabaretu Dudek) - "Co by tu jeszcze spieprzyć panowie?" :wink:

Tak więc ja osobiście przychylam się ku prywatyzacji nie tylko studiów wyższych, o czym mówiłem już wielokrotnie wszystkim znajomym... ale też ku prywatyzacji wszystkich placówek dydaktycznych... To byłby chyba nienajgorszy pomysł...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.