Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Kampanie czas zacząć!

Rekomendowane odpowiedzi

HISTORIA.org.pl poleca:

Seria Kampanie angielskiego Wydawnictwa Osprey będzie w Polsce sukcesywnie wydawana przez krakowskie Wydawnictwa LIBRON.

libronbk9.jpgospreycx8.jpg

Seria ta w znakomity sposób przedstawia najważniejsze bitwy w historii ludzkości.

Szczegółowo, ale zarazem przystępnie, opisuje przygotowania do zmagań, plany strategiczne przeciwników, postaci dowodzących armiami, przebieg działań zbrojnych, a także miejsce bitwy zarówno w trakcie jej trwania, jak i w dniu dzisiejszym.

Wszystkie książki z serii charakteryzuje ciekawa szata graficzna, pozwalająca na jeszcze lepsze przedstawienie największych kampanii wojennych w historii. W każdej z publikacji Czytelnik odnajdzie ponad 90 ilustracji (zarówno fotografii, jak i reprodukcji obrazów, szkiców oraz eksponatów muzealnych).

W każdej z książek zamieszczono znakomite trójwymiarowe mapy z „lotu ptaka”, których dopełnienie stanowią liczne mapy tradycyjne.

Informacje na temat serii oraz terminów wydania kolejnych pozycji można znaleźć na stronie www.historiaosprey.pl (czynnej od 1 października).

Długo oczekiwana seria Kampanie Wydawnictwa Osprey nareszcie w polskiej wersji językowej.

Kampanie czas zacząć!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć tylko nadzieję, że 'Vienna 1683' Simona Millara z tej serii nie ujrzy światła dziennego w języku polskim 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ja cenię prace Petera Hofschroera:

Prussian Light Infantry 1792-1815, Prussian Line Infantry 1792-1815, Prussian Cavalry 1792-1807, Prussian Cavalry 1808-1815 oraz Prussian Reserves, Militia...

Mam stare wydania z lat 80’tych, wiem że wznawiano je ostatnio. Co do reszty się nie wypowiadam, ale kolega Nico robiąc grę w skali operacyjnej o Dreźnie 1813, mocno zbluzgał jedną z pozycji tej serii... lekko pisząc: za niedokładność ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   
Kampanie czas zacząć!

Ciekawy news . Pożyjemy , zobaczymy . Wszak to nie pierwsza próba wydania Ospreya po polsku . Generalnie jestem za .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A jakie książki z tej serii oceniasz najlepiej?

Wiesz, mam tylko te dotyczące epok ktore mnie interesują, niestety 'Vienna' jest zupełnym niewypałem. 'Lutzen 1632' jest całkiem ciekawe, tak samo jak dwa tomy 'Yom Kippur' Dunstana i 'Poltava 1709'.

[ Dodano: 2008-09-09, 21:35 ]

Ja cenię prace Petera Hofschroera:

Tylko że to nie jest seria Kampanie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pozycje, które się powinny ukazać to:

Moskwa 1941. Pierwsza porażka Hitlera

Termopile 480 p.n.e. Ostatnia walka Trzystu

Lützen 1632. Apogeum wojny trzydziestoletniej

Kałka 1223. Najazd Mongołów Czyngis-chana na Ruś

Adrianopol 378. Goci rozbijają legiony Rzymu

Austerlitz 1805. Losy imperiów

Konstantynopol 1453. Upadek Bizancjum

Trafalgar. Ukoronowanie zwycięstw Nelsona

Farsalos 48 p.n.e. Cezar i Pompejusz – starcie dwóch potęg

Gallipoli 1915. Bezpośredni atak na Turcję

Poitiers 732. Karol Młot zatrzymuje islamską falę

Ja na pewno jestem zainteresowany Termopilami, i prawie na pewno je sobie sprawię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   
Pozycje, które się powinny ukazać to:

Jak na razie sztampa . Jednak seria jest długa i może być ciekawie . Czy znasz może "sugerowaną cenę " za sztukę ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Moskwa 1941. Pierwsza porażka Hitlera

Adrianopol 378. Goci rozbijają legiony Rzymu

Farsalos 48 p.n.e. Cezar i Pompejusz – starcie dwóch potęg

Te pozycje wstępnie mnie interesują z powyższej listy. Czy jest już znana cena pojedynczej pozycji? Właśnie od ceny zależy czy zainwestuję w ogóle w tę serię.

Rozumiem też, że Historia.org.pl objęła serię patronatem i na książkach będzie nasze logo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na Historia.org.pl pojawią się reklamy tej serii w przyszłym tygodniu. Jednakże nie reklamowalibyśmy rzeczy, która jest niskiej jakości lub słaba merytorycznie. Mam pewność, że wiele książek tej serii usatysfakcjonuje nawet wybrednego historyka.

Od 1 października startuje strona poświęcona tej serii, zapytam o cenę pojedynczej książki w wydawnictwie Libron.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mam pewność, że wiele książek tej serii usatysfakcjonuje nawet wybrednego historyka.

To stwierdzenie chyba trochę na wyrost Jarpenie - wiele książek Ospreya roi się od błędow, często łatwych do uniknięcia gdyby autor nieco bardziej się przyłożył (vide 'Vienna 1683') czy nie chciał na siłę wprowadzać swoich tez [np. nie mający nic wspolnego z rzeczywistością obraz fińskich rajtarow w 'Armii Gustawa Adolfa (Kawaleria)' Brzezinskiego - podaję jako przykład autora, chociaż książka jest z innej serii].

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kadrinazi w tak dużym zbiorze książek znajdą się na pewno średnie dzieła, ale znajdą się też ciekawe lub nawet wybitne. Dodatkowo książki są bardzo ładnie wydane i zawierają wiele dodatków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.