Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Puchary europejskie 2008/2009

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Wiemy kto zagra w LM, znamy też najlepszych zawodników poprzedniego sezonu pucharów europejskich. Znamy też już grupy Ligi Mistrzów:

Grupa A:

Chelsea Londyn, AS Roma, Bordeaux, CFR Cluj

Grupa B:

Inter Mediolan, Werder Brema, Panathinaikos Ateny, Anorthosis Famagusta

Grupa C:

FC Barcelona, Sporting Lizbona, Basel, Shakhtar Donetsk

Grupa D:

FC Liverpool, PSV Eindhoven, Olympique Marsylia, Atletico Madryt

Grupa E:

Manchester United, Villarreal, Celtic Glasgow, Aalborg

Grupa F:

Olympique Lyon, Bayern Monachium, Steaua Bucharest, Fiorentina

Grupa G:

Arsenal Londyn, FC Porto, Fenerbahce, Dynamo Kijów

Grupa H:

Real Madryt, Juventus Turyn, Zenit St Petersburg, Bate Borisov

Jak je oceniacie? Jakieś typy od razu co do jutrzejszego meczu Manchesteru z Zenitem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Real - Juventus to będzie w istocie szlagier. Aż się łezka w oku kręci na wspomnienie finału z 98 i półfinału z 2003 roku ; (

Bate Borysów - kelnerzy, ogórki, liga parafialna, chłopcy do bicia et consortes. Z Zenitem będzie trudniej, ale obecnie są słabsi niż w ostatniej edycji Pucharu UEFA.

Co do innych grup - najbardziej wyrównane wydają się D i F. Inter i Barcelona wyjątkowo farciarsko wylosowali.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie Real - Juventus będzie najciekawszym spotkaniem, a raczej spotkaniami. Chociaż najciekawsze grupy to raczej grupy D i F.

Co do jutrzejszego finału Superpucharu to stawiam na Zenit ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Dla nas najciekawsza teoretycznie powinna być grupa E, z Manchesterem (Kuszczak), Celticem (Boruc) i Aalborgiem (Saganowski) plus Villareal. Faworytem jest Manchester, ale walka o drugie miejsce Celiticu z Villareal zapowiada się ciekawie. Sagan ze swoją drużyną raczej nie ma co liczyć na dobre wyniki. Osobiście jestem najbardziej ciekaw, czy znowu ekipy angielskie zdominują rozgrywki Ligi Mistrzów. Manchester i Chelsea mają odpowiednie składy ku temu, Liverpool już od paru lat pokazuje, że stać go na dobre wyniki w Europie. Gorzej może być z Arsenalem. Skład chyba troszkę gorszy niż rok temu, ale...

Co do jutrzejszego finału Superpucharu to stawiam na Zenit ;)

Pytanie co Zenit może przeciwstawić Manchesterowi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pytanie co Zenit może przeciwstawić Manchesterowi...

Pytanie czy Manchaster potraktuje ten mecz poważnie. Poza tym nie lekceważmy rosyjskiej piłki. W ostatnich latach pokazała, że jest mocna (zresztą przy takim budżecie)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Pytanie czy Manchaster potraktuje ten mecz poważnie.

Zdziwiłbym się, gdyby było inaczej. Ferguson już od kilku dni mówi o tym, że chce wygrać mecz. Ciągle ma w pamięci mecz z '99, kiedy to ulegli Lazio 0:1. Fragment jego wypowiedzi z devilpage.pl:

- Chce wygrać – mówi bez ogródek boss United – Pamiętam nasz ostatni występ w tym pucharze, mogłem zagrać tylko połową składu, bo w poniedziałek mieliśmy ligowy mecz z Newcastle. Patrząc na Lazio, kiedy skończył się mecz myślałem, że wygrali Mistrzostwa Świata. Nie byłem specjalnie zadowolony, powiedziałem sobie ‘To się więcej nie stanie’.

Ferguson nie należy do ludzi, którzy łatwo odpuszczają. Także zawodnicy zdają sobie sprawę, że dobry występ w meczu może dać im szansę częstszych występów. Dlatego też jeśli rzeczywiście odpuszczą, bardzo się zdziwię.

Poza tym nie lekceważmy rosyjskiej piłki. W ostatnich latach pokazała, że jest mocna (zresztą przy takim budżecie)

Lekceważyć nie mam zamiaru, ale faworytem i tak jest Manchester. Do składu wracają Hargo, Nani i Neville. Co prawda nie zagrają Giggs, Cris i Carrick, to jednak nadal skład jest wystarczająco silny. Chociaż Zenit pokazał kilka miesięcy temu, że potrafi rozbić niemalże każdą obronę (pytanie tylko, czy równie dobrze poradzi sobie z defensywą Manchesteru, cała czwórka obrońców jest w dobrej formie). Mecz powinien być ciekawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pytanie co Zenit może przeciwstawić Manchesterowi...

Pojechali z Bayernem 4:0 u siebie, także potrafią wygrywać z wielkimi firmami.

Real- Juventus, uh to będzie naprawdę fantastyczne widowisko, meczu z 2003 roku i cudownego Nedveda nigdy nie zapomne ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Pojechali z Bayernem 4:0 u siebie, także potrafią wygrywać z wielkimi firmami.

Proszę nie porównujmy Bayernu do Manchesteru. Jest jednak drobna różnicą między obiema ekipami. Bayern cudem awansował do tego półfinału z Zenitem. Monachijczycy mają sporo do poprawienia, aby powrócić do ścisłej europejskiej czołówki. Poza tym z tego co wiem, Zenit aktualnie średnio sobie radzi. W tym miesiącu zanotowali już porażki 1:3 i 1:4. W lidze są po 19 kolejkach na 6 miejscu z 11 punktami straty do lidera Rubina Kazań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W lidze są po 19 kolejkach na 6 miejscu z 11 punktami straty do lidera Rubina Kazań.

Liverpool też nie radził sobie w lidze a w LM szedł jak burza.

Proszę nie porównujmy Bayernu do Manchesteru.

Ok, powiem tylko tyle, że piłka jest okrągła i bramki są dwie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Liverpool też nie radził sobie w lidze a w LM szedł jak burza.

Jakie widzisz głębsze porównania The Reds z Zenitem i angielskiej Premiership z ligą rosyjską? Poza tym Liverpool w ostatnich paru sezonach najgorzej był piąty, zwyciężając w LM. Kolejna sprawa to inny cykl rozgrywek w Rosji. Tam gra się wiosna-jesień. Gdy Zenit grał w finale Pucharu UEFA był dopiero po sześciu kolejkach u siebie. Liverpool z kolei dochodząc do półfinału czy też w 2005 do finału, był już na mecie rozgrywek. Zupełnie inne rozłożenie sił.

Ok, powiem tylko tyle, że piłka jest okrągła i bramki są dwie ;)

Ale ja nie twierdzę, że Manchester wygra bez problemu. Powiem więcej, zdziwię się, jeśli to będzie dla Czerwonych Diabłów łatwy mecz. Jednak szukanie porównania dla ekipy Fergusona na Allianz Arena, jest dla mnie co najmniej dziwne. To nie ten poziom. Bayern w ostatnich dwóch sezonach miał spore problemy. Najpierw nie zakwalifikował się do LM, potem cudem awansował do półfinału Pucharu UEFA. A liga niemiecka też jakoś specjalnie mocna na tle innych lig europejskich, nie jest. O ile dobrze pamiętam, to ostatnią drużyną niemiecką, jaka grała w finale europejskich rozgrywek, był Bayer Leverkusen w 2002 roku, w finale LM z Realem. Jakiś sukces potem? Bayern w półfinale Pucharu UEFA w poprzednim sezonie. A tak kiszą się we własnym sosie. Coś Werder próbuje ugrać, ale też mu kiepsko idzie. Gdyby zamiast Bayernu Zenit pokonałby wówczas Real albo Arsenal, to porównanie ok, ale tak...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zenit wygrał 2-1, zacząłem oglądać mecz od 2 bramki Dannyego, który wkręcił Ferdinanda jak śrubke. Manchester od tego momentu miał zdecydowaną przewagę a Rosjanie tylko kontratakowali. Gol Vidicia i zaczęło sie robić nerwowo. Natomiast Scholes i jego zachowanie... Godne pożałowania. Z drużyny Zenitu wyróżniłbym Dannyego a z ManU Teveza, coraz bardziej podoba mi się ten piłkarz ze względu na swoją agresję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A, co zrobił Scholes znowu ręką chciał bramkę strzelić? Nie oglądałem meczu.

Pytanie co Zenit może przeciwstawić Manchesterowi...

2 bramki przeciw 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A, co zrobił Scholes znowu ręką chciał bramkę strzelić? Nie oglądałem meczu.

Było dośrodkowanie a Scholes po prostu niczym siatkarz zbił piłkę do bramki ręką.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.