Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Reklama Powstania Warszawskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

"18 lipca zespół „Raz, dwa, trzy” rozpoczął zdjęcia do teledysku powstańczej pieśni „Pałacyk Michla”. Nowoczesna aranżacja muzyczna, nowatorska realizacja filmowa pozwala w świeży sposób spojrzeć na wydarzenia sprzed półwiecza. Klip, który realizuje dom produkcyjny Timecode, reżyseruje młody zdolny twórca Adrian Panek a operatorem jest Tomasz Głowacki. Teledysk został zrealizowany w zabytkowych zabudowaniach byłej Wytwórni Wódek „Koneser” przy ul. Ząbkowskiej 27/31 na warszawskiej Pradze.

Wspólny projekt Discovery Historia, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej - „Teledyski powstańcze - Warszawa 1944. Bitwa o Polskę" został rozpoczęty w ubiegłym roku. Pomysłodawcy projektu, w celu przybliżenia historii Powstania Warszawskiego '44 w sposób trafiający do wyobraźni i wrażliwości współczesnego Polaka, przygotowali nowe aranżacje pieśni z okresu Powstania Warszawskiego.

"W nowych, oryginalnych wersjach mogliśmy już usłyszeć Stanisława Soykę, wykonującego piosenkę "Deszcz, jesienny deszcz", Kapelę Czerniakowską i WWO w utworze "Pierwszy sierpnia" oraz Zbigniewa Hołdysa, który skomponował muzykę do wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Pocałunek". Do każdej z piosenek powstał wideoklip. Gotowe teledyski były emitowane m.in. na kanałach Discovery Channel, Discovery Historia i w TVN.

Za ten unikalny cykl trzech teledysków kanał Discovery Historia w 21.edycji Ogólnopolskiego Konkursu Reklamy KREATURA 2007/2008 otrzymał Pierwszą Nagrodę w kategorii „usługi”.

Założeniem projektu jest dostarczenie nowego i świeżego spojrzenia na historię Polski.

- Chcemy pokazywać historię w sposób interesujący, dynamiczny, emocjonalny, a przede wszystkim: nowoczesny i przemawiający do wyobraźni współczesnych. Powstańcy to byli młodzi ludzie, chcemy by nasi widzowie wczuli się w tamten klimat, odebrali go w sposób bardziej osobisty, by historia stała się także ich historią. Pierwsze wideoklipy zostały przyjęte bardzo dobrze w zeszłym roku i dlatego realizujemy następne - mówi Barbara Bilińska – szefowa kanału Discovery Historia." - Discovery Historia

Oto te utwory:

;)Zbigniew Hołdys - Pocałunek

:)Staszek Soyka -Deszcz,jesienny deszcz

:PWWO & Kapela Czerniakowska - Pierwszy sierpnia

Kilka pytań:

1) Jak się Wam podoba taka reklama PW?

2) Czy ktoś usłyszawszy taką pieśń, zainteresuje się o czym śpiewają?

3) Czy teraz przed każdą historyczną rocznicą jakiegoś wydarzenia, trzeba zatrudniać artystów, aktorów, by zareklamować to wydarzenie?

4) Czy wydarzenia historyczne, o których nikt nie przypomni w TV czy PR, zostaną zapomniane przez społeczeństwo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
1) Jak się Wam podoba taka reklama PW?

Ciekawe wykonania, które mogą się podobać. Jeśli ma to kogoś zainteresować głębiej tematem, to jestem absolutnie za.

2) Czy ktoś usłyszawszy taką pieśń, zainteresuje się o czym śpiewają?

A to już jest gdybanie. Jednego może zainteresować, inny nie zwróci na to uwagi. Jednak przypuszczam, że nawet jeśli zainteresuje, to niewielką ilość osób. To nie jest już Lao Che, które potrafiło zarazić tematyką powstańczą wielu młodych ludzi.

3) Czy teraz przed każdą historyczną rocznicą jakiegoś wydarzenia, trzeba zatrudniać artystów, aktorów, by zareklamować to wydarzenie?

Określenie "reklamować" nie pasuje mi do wydarzeń historycznych. A co do pytania, mam smutne wrażenie, że jednak powoli stanie się to konieczne. W natłoku zajęć codziennych ludzie mogą zapominać o rocznicach różnych wydarzeń, i to już nawet nie chodzi o Powstanie Warszawskie. Jednak smutne jest to, że historia powoli zaczyna przypominać zwykły towar, który można sprzedać przy odpowiedniej reklamie.

4) Czy wydarzenia historyczne, o których nikt nie przypomni w TV czy PR, zostaną zapomniane przez społeczeństwo?

Boję się, że tak będzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Bardzo fajna inicjatywa, jestem jak najbardziej za ;)

Ad 2. Z pewnością nie wszyscy się tym zainteresują, jednak niektórych to zaintryguje i zachęci do pogłębiania swojej wiedzy na temat PW.

Ad 3. Na to wygląda, zaczyna się robić z obchodów danego wydarzenia historycznego komercha na których nie ważna jest pamięć a pieniądze, które można zarobić na pamiątkach.

Ad 4. Podobnie jak Albinos uważam, że może się to przyczynić do zapomnienia innych wielkich wydarzeń historycznych, których w naszej historii mnóstwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
Określenie "reklamować" nie pasuje mi do wydarzeń historycznych. A co do pytania, mam smutne wrażenie, że jednak powoli stanie się to konieczne. W natłoku zajęć codziennych ludzie mogą zapominać o rocznicach różnych wydarzeń, i to już nawet nie chodzi o Powstanie Warszawskie. Jednak smutne jest to, że historia powoli zaczyna przypominać zwykły towar, który można sprzedać przy odpowiedniej reklamie.

Masz rację Albinosie , ja mam podobne odczucia. Ale to chyba znak naszych czasów ;) Bez dobrego PR, nic nie może się przebić do szerszej publiczności.

3) Czy teraz przed każdą historyczną rocznicą jakiegoś wydarzenia, trzeba zatrudniać artystów, aktorów, by zareklamować to wydarzenie?

Chyba tak, niestety. Ale jeśli do natchnie choćby jedną osobę, do zainteresowania się historią, to myślę że może warto?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
1) Jak się Wam podoba taka reklama PW?

Moim zdaniem trafianie do młodych ludzi poprzez muzykę to jeden z najtrafniejszych pomysłów na jakie można było wpaść ;)

2) Czy ktoś usłyszawszy taką pieśń, zainteresuje się o czym śpiewają?

Na pewno nie każdy, ale dla niektórych może to być interesujące.

3) Czy teraz przed każdą historyczną rocznicą jakiegoś wydarzenia, trzeba zatrudniać artystów, aktorów, by zareklamować to wydarzenie?

Nie wydaje mi się, że należy tu mówić o konieczności, chyba jeszcze z tą świadomością nie jest tak źle, ale inicjatywa i pomysł dobry.

4) Czy wydarzenia historyczne, o których nikt nie przypomni w TV czy PR, zostaną zapomniane przez społeczeństwo?

Mam tu podobne odczucia jak Albinos. Może nie w najbliższej przyszłości, ale zapewne tak się w końcu stanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Moim zdaniem trafianie do młodych ludzi poprzez muzykę to jeden z najtrafniejszych pomysłów na jakie można było wpaść ;)

Akurat taką muzyką ciężko trafić do jakiegoś specjalnie dużego grona młodych ludzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Akurat taką muzyką ciężko trafić do jakiegoś specjalnie dużego grona młodych ludzi.

Może dlatego te gatunki są trochę pomieszane, skoro nawet hh został użyty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.